PDA

View Full Version : آموزش: برنامه ماشین حساب

mohammad amin
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 16:32 عصر
سلام!

یک برنامه ماشین حساب نوشتم که گفتم شاید کسی به دردش بخوره!

به این لینک بروید:

http://uploadkon.ir/?file=56531793b1a7f43481e57f6ad175ffee.rar

Ananas
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 23:37 عصر
سلام. آفرین رابط کاربری خیلی قشنگ و خوبی داره.

mohammad amin
سه شنبه 13 تیر 1391, 14:16 عصر
آقا ، روی دکمه تشکر کلیک کنید!

SayeyeZohor
سه شنبه 13 تیر 1391, 15:48 عصر
پسرم بلاگت كو؟

me.enik
سه شنبه 13 تیر 1391, 16:51 عصر
سلام دوست عزیز.
رفتیم استفاده کنیم, ولی گفت که وبلاگی با این آدرس پیدا نشد :

http://www.blogfa.com/images/blogfa.gif (http://www.blogfa.com/)

وبلاگی با این آدرس پیدا نشد

ممکن است آدرس وبلاگ را اشتباه وارد کرده باشید و یا وبلاگ حذف شده باشد

Blog not found

[blogfa.com] (http://www.blogfa.com/)

ayub_coder
سه شنبه 13 تیر 1391, 18:12 عصر
کو پس؟ لینک که ناموجوده

mohammad amin
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 03:22 صبح
سلام

لینک برنامه اصلاح شد

http://uploadkon.ir/?file=56531793b1a7f43481e57f6ad175ffee.rar

me.enik
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 12:17 عصر
سلام.
برنامه خوبی بود.
آفرین.

فقط یه نکته ای رو میگم, شاید سوتی دادی, شاید هم از قصد اینکار رو کردی.
caption های توی button های عدد ها, فارسی هستند, اما برای lable ها, انگلیسی اند ... !
نمیدونم سوتی هستش یا هدف دار بوده, ولی در کل, ماشین حساب خوبی بود.
موفق باشی.

mohammad amin
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 19:52 عصر
سلام.
برنامه خوبی بود.
آفرین.

فقط یه نکته ای رو میگم, شاید سوتی دادی, شاید هم از قصد اینکار رو کردی.
caption های توی button های عدد ها, فارسی هستند, اما برای lable ها, انگلیسی اند ... !
نمیدونم سوتی هستش یا هدف دار بوده, ولی در کل, ماشین حساب خوبی بود.
موفق باشی.

آفرین به نکته خوبی اشاره کردی!!!

saeed6162
جمعه 20 مرداد 1391, 15:02 عصر
دستت درد نکنه اما خب به نظر من 2 اشکال وارده:
یکی اینکه نتایج محاسبات اعداد بزرگ رو به صورت نماد علمی می نویسه ، باید کنترلش کنی که بصورت دهدهی نمایش بده.
دو اینکه با صفحه کلید نمیشه باهاش کار کرد.

me.enik
جمعه 20 مرداد 1391, 15:12 عصر
یکی اینکه نتایج محاسبات اعداد بزرگ رو به صورت نماد علمی می نویسه ، باید کنترلش کنی که بصورت دهدهی نمایش بده.
من ماشین حساب ویندوز را هم تست کردم, اون هم همینطور رفتار میکنه, فکر هم بکنم از لحاظ ریاضی, نمایش به اون صورت, بهتر باشه.
اما آره خب, از لحاظ برنامه نویسی, نباید به صورت نماد علمی نشان بده و در این صورت, حرف شما درست است.

آره, در این مورد, کاملا حق با شماست.

Ananas
جمعه 20 مرداد 1391, 16:01 عصر
یکی اینکه نتایج محاسبات اعداد بزرگ رو به صورت نماد علمی می نویسه ، باید کنترلش کنی که بصورت دهدهی نمایش بده.نماد علمی هم دهدهی هست.

من ماشین حساب ویندوز را هم تست کردم, اون هم همینطور رفتار میکنه, فکر هم بکنم از لحاظ ریاضی, نمایش به اون صورت, بهتر باشه.
اما آره خب, از لحاظ برنامه نویسی, نباید به صورت نماد علمی نشان بده و در این صورت, حرف شما درست است.اگه رقم های سمت چپ ممیز اعشار، بیشتر از تعداد دقت ارقام نوع محاسباتیمون باشه اونوقت برای اینکه تعداد رقم های نوشته شده (تا برسیم به اعشار) زیاد نشه مجبوریم (درست تر و عاقلانه تر هست) که از نماد علمی استفاده کنیم. همینطور برای اعداد کوچیک که شروع ارقامشون از ممیز فاصله داره. مثلا اگه داشته باشیم :
123456789.0
بهتره که به همین شکل بنویسیمش نه نماد علمی، ولی اگه همیم رو در (10 به توان 50) ضرب کنیم دیگه نباید به شکل :

12345678900000000000000000000000000000000000000000 000000000.0
بنویسیم بلکه بهتره به شکل :
123456789.0e50
بنویسیم. همین طور برای :
123456789e-50
.

mohammad amin
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 02:16 صبح
سلام برهمگی

دستت درد نکنه

اما خب به نظر من 2 اشکال وارده:

یکی اینکه نتایج محاسبات اعداد بزرگ رو به صورت نماد علمی می نویسه

، باید کنترلش کنی که بصورت دهدهی نمایش بده.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در خصوص مورد اول:
به نظر من هیچ یک از دو مورد اشکال و یا باگ حساب نمی شه ؛ و به نظر من نماد علمی بهتر از نمایش علمی برای اعداد بزرگه
و درضمن
اون button ها برای کار کردن ساخته شده ! و نباید همواره از یک برنامه دیگر (مثلا : ماشین حساب ویندوز) تقلید کرد.

سپاس از توجهتان !!

me.enik
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 10:01 صبح
اون button ها برای کار کردن ساخته شده ! و نباید همواره از یک برنامه دیگر (مثلا : ماشین حساب ویندوز) تقلید کرد.

مثل این هستش که بگی کورل دراو احتیاجی به باز کردن ( load ) عکس برای ویرایش آن نداره, چون که توی فتوشاپ میتونی عکس رو باز ( load ) کنی و اگر کورل هم بیاد اینکار رو انجام بده تقلید محسوب میشه و لازم نیستش که مثلا یه عکسی رو که از منظره گرفتی رو load کنی, چون میتونی اون رو بکشی ... !

امیدوارم منظورم را رسانده باشم.

mohammad amin
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 11:47 صبح
مثل این هستش که بگی کورل دراو احتیاجی به باز کردن ( load ) عکس برای ویرایش آن نداره, چون که توی فتوشاپ میتونی عکس رو باز ( load ) کنی و اگر کورل هم بیاد اینکار رو انجام بده تقلید محسوب میشه و لازم نیستش که مثلا یه عکسی رو که از منظره گرفتی رو load کنی, چون میتونی اون رو بکشی ... !:تشویق:

امیدوارم منظورم را رسانده باشم.

منظور من این بود که همواره نباید گفت که فلان برنامه اینجوریه فلان برنامه اونجوریه!
اگه اینطور باشه که اصلا نباید هیچ ماشین حسابی نوشته بشه ؛ چون ویندوز داره!

me.enik
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:04 عصر
منظور من این بود که همواره نباید گفت که فلان برنامه اینجوریه فلان برنامه اونجوریه!
اگه اینطور باشه که اصلا نباید هیچ ماشین حسابی نوشته بشه ؛ چون ویندوز داره!

به هر حال, اون قابلیت که دوست عزیزمون اشاره کردن, تقریبا خیلی احتیاجه و اگر نداشته باشه, کاربر راضی نیستش و راضی نبودن کاربر, یعنی بدبختی ... !
اوشون هم نگفتن که حتما اضافه کن و اگر نه اعدامت میکنم, گفتن اگر اینجوری بشه, بهتره.
حالا شما بخوای میتونی اضافه کنی, بخوای میتونی اضافه نکنی و این کاملا به شما بستگی داره.

mohammad amin
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:46 عصر
به هر حال, اون قابلیت که دوست عزیزمون اشاره کردن, تقریبا خیلی احتیاجه و اگر نداشته باشه, کاربر راضی نیستش و راضی نبودن کاربر, یعنی بدبختی ... !
اوشون هم نگفتن که حتما اضافه کن و اگر نه اعدامت میکنم, گفتن اگر اینجوری بشه, بهتره.
حالا شما بخوای میتونی اضافه کنی, بخوای میتونی اضافه نکنی و این کاملا به شما بستگی داره.

با عرض سلام!

من این برنامه رو نوشتم برای اینکه در اختیار بقیه قرار بدم و بتوانم به کسانی که به الگوریتم های آن نیاز داشتند کمک کنم و نه برای فروش و ..... !

me.enik
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:00 عصر
اگر قرار بود همه مثل شما فکر کنند, هیچ وقت سیستم هایی مثل وردپرس و جوملا پیشرفت نمیکردند, چون پولی بابت استفاده از آن ها پرداخت نمیشه و ... .

به هر حال, هر طور که راحت ترید.
نه من, و نه هیچ کس دیگری نمیتونه شما را مجبور کنه یه کاری رو انجام بدید.
ایشون فقط نظر دادند گفتند اگر اینجوری بشه, بهتره, حالا اگر نشد هم, نه من ضرر میکنم, نه ایشون, نه هیچ کس دیگه ای.
ولی احتمال داره مثلا شما سود کنی.
من دیگه ادامه نمیدم.

به یاد یک جمله خیلی قشنگی :
کسی رو که خواب هستش رو میشه بیدار کرد, ولی کسی که خودش رو زده به خواب رو, نمیشه, هرگز نمیشه.

با تشکر

sara.sherafati
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 17:34 عصر
چرا رنگی نیست؟
ران هم نمیشه

mohammad amin
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 17:54 عصر
اگر قرار بود همه مثل شما فکر کنند, هیچ وقت سیستم هایی مثل وردپرس و جوملا پیشرفت نمیکردند, چون پولی بابت استفاده از آن ها پرداخت نمیشه و ... .

به هر حال, هر طور که راحت ترید.
نه من, و نه هیچ کس دیگری نمیتونه شما را مجبور کنه یه کاری رو انجام بدید.
ایشون فقط نظر دادند گفتند اگر اینجوری بشه, بهتره, حالا اگر نشد هم, نه من ضرر میکنم, نه ایشون, نه هیچ کس دیگه ای.
ولی احتمال داره مثلا شما سود کنی.
من دیگه ادامه نمیدم.

به یاد یک جمله خیلی قشنگی :
کسی رو که خواب هستش رو میشه بیدار کرد, ولی کسی که خودش رو زده به خواب رو, نمیشه, هرگز نمیشه.

با تشکر

این جمله دقیقا به صحبتهای شما می خوره!
کمی فکر کن . . . . می فهمی!

mohammad amin
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 17:56 عصر
چرا رنگی نیست؟
ران هم نمیشه

سلام به شما

یه سوال : چرا باید رنگی باشه؟!؟

- برای اجرای برنامه نیاز به کامپایلر دلفی دارید
درضمن یک فایل EXE در فایل ، موجود است