PDA

View Full Version : حرفه ای: آيا ميتوان برنامه اي نوشت كه بتوانيم از 2 عدد موس استفاده كنيم؟

barnamenevisjavan
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 17:28 عصر
سلام ايا ميتونيم از دوتا موس به طور همزمان براي كارهاي جداگانه استفاده كنيم؟
من الان دوتا موس به كامپيوترم وصل هست ولي دوتاشون هم يكي هستن من ميخوام اين دوتا هركدوم جداگانه بشه يعني با يكيش بتونم برم روي ماي كامپيوتر و با اونه كي برم توي استارت و اين عمل بصورت همزمان صورت بگيره انگار كه دوتا كامپيوتر جدا هستن!
ايا ميتونيم برنامه اي بنويسيم كه بشه اين كار صورت گرفت؟
زبان برنامه نويسيش هم فرق نميكنه چي باشه

sds1920
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 18:38 عصر
فکر نکنم بشه چنين کاري کرد:متفکر:

amirrr3
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 18:54 عصر
دوست عزیز احتمال 99 درصد این کار شدنی نیست

barnamenevisjavan
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 19:13 عصر
ولي به نظر من بشه چنين كاري كردا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظرتون چيه مثلا بهش تعريف كنيم كه يكي از موس ها پورت usb بايد وصل باشه و ديگري به پورت Ps (هموني كه گرده) بعد با يكسري توابع حاليش كنيم!

uniqueboy_ara
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 20:06 عصر
منم با دوستان موافقم، ما وقتی برنامه مینویسیم، هیچوقت برنامه ما مستقیم با سخت افزار کار نمیکنه، و طرف حساب برناممون سیستم عامله، و لایه سخت افزار، زیر پوشش سیستم عامل قرار داره، ویندوزم که یه موس بیشتر نداره
پس تو برنامه نویسی net. یه همچین چیزی از نظر منطقی غیر ممکنه
شاید با زبان های برنامه نویسی سطح پایین مثل اسمبلی بشه همچین کاری کرد! شاید...

sinaone1
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 20:26 عصر
عزیزم multitouch رو ساختند برای همین کار

mohammad272005
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 21:31 عصر
دوست عزیز. بله. این کار عملی هست. البته نه با دید چند ماوس. فرض بر اینه که شما از انگشت بجای ماوس استفاده میکنید. در Visual Studio 11 اینکار ممکن شده. tmplateهایی وجود داره که این قبلیت رو در اختیار میذاره. از چندوچون این قابلیت اطلاع دقیق ندارم. ولی میدونم در یک روش برنامه نویسی جدید وجود داره به نام Metro Design Style که multiplatform هست. یعنی به سادگی میشه برنامه‏ای نوشت که با یه سری تغییرات ساده، در ویندوز، وب و ویندوزفون کار کنه. multitouch هم هست. همچنین sensorهای سیستم رو از قبیل GPS و MyLocation (اگه اشتباه نکنم) در اختیار NET.کار قرار میده