PDA

View Full Version : سوال: کاربرد عملی انواع کلاسها

parvizwpf
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 20:51 عصر
سلام.
شاید مطلبم برای بعضی ها تکرار باشه.
چند وقته که دنبال یه نمونه از کاربردهای کلاسها تو سی شارپ میگردم(البته فارسی). ولی چیزی پیدا نکردم/.
ببینید من اومدم کلاسها رو یاد گرفتم البته نحوه تعریف و در تئوری دلیل استفاده رو ولی هر موقع میخوام ببینم که حالا این نوع کلاس رو کجا و چطور پیاده سازی کنم به مشکل بر میخورم.و کلا در عمل نمیدونم چه موقع به چه نوع کلاسی نیازه.
ممنون میشم اگه سایتی یا سمپلی میشناسید راهنمایی بفرمایید.

arash ghafori
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 21:29 عصر
با سلام .
این یه مثال ساده از کاربرد کلاسه که فاکتوریل عدد رو حساب میکنه .
اول یه کلاس به اسم fact بساز . بعد با استفاده از تعریف تابع در کلاس و دادن پارامتر به تابع ، مقدار TextBox رو به تابع منتقل میکنه.
با این الگوریتم وا یه کم تغییرات میشه کارای بیشتری انجام داد.
توضیح دیگه ای خواستید بگید .

parvizwpf
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 00:37 صبح
مرسی آرش جان.
ولی فکر کنم منطورمو نفهمیدی.
ببین من کلاسها رو میدونم همه رو اما میخوام یه مثال ببینم که چطوری ، تو چه موقعی ، برای چی از این کلاس استفاده شده. یعنی کاربرد استفاده کلاسها رو مشکل دارم.

arash ghafori
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 01:57 صبح
ok
اما واسه این کار باید انقدر پروژه ببینید تا قلق کار دستتون بیاد. چون شئ گرایی یه مفهومه . اگه مفهومشو بفهمی، بقیش دیدن کد و طرز استفاده ازشه.
این پروژه ی فک میکنم به درد کارتون بخوره :
ببخشید اگه بازم منظورتونو بد متوجه شدم . اگه توضیحی راجع به ای برنامه داری بگو تا توضیح بدم .

7error
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:15 صبح
سلام
دوست من با یک مثال خدمت شما کاربرد کلاس رو نشون میدم

فرض میگیریم برنامه شما شامل 3 فرم هستش که شما اطلاعاتی رو از کاربر دریافت و اونهارو ثبت کنی
بدون استفاده از کلاس شما باید در event هر باتم "ثبت" تعداد نسبتا زیادی خط کد رو بنویسی که رویداد ثبت و insert به دیتابیس شما انجام بشه که این خود زمان بر هستش و در صورت بروز خطا رفع آن کمی وقت گیر خواهد بود
برای مرتفع شدن این مشکل ما از کلاس ها استفاده میکنیم
شما تو برنامتون یک کلاس تعریف می کنید که کار تغییرات و ارتباط با دیتابیس رو انجام میده. با این کار شما هرجا نیاز به ثبت اطلاعات داشتید از اون کلاس یک شی درست می کنید و هر جای برنامه که خواستید استفاده میکنید که هم سرعت شما بالا میره هم در صورت بروز مشکل فقط کافیه که به یه جا یعنی همون کلاس مراجعه کنید و مشکل رو برطرف کنید.

البته مثال من خیلی ابتدایی بود
امیدوارم این مختصر توضیح مفید واقع بشه
اگه دقیقتر خواستین کاربردشو بدونید من در خدمتم
:لبخندساده: