PDA

View Full Version : سوال: چه جوری هر شخص در سایت یه صفحه مجزا داشته باشه؟

fa_karoon
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 23:23 عصر
سلام دوستان،
ابتدا شرح می دم که چی می خوام و بعد لطفا اگه راهکاری یا ایده ای به ذهنتون می رسه من رو راهنمایی کنید.
سایتی دارم که چندین تا عضو خواهدداشت، هر عضو پروفایل مجزای خودش را دارد، اما من می خواهم اطلاعات پروفایل، مقالات این شخص و هر چیز دیگری مربوط به این شخص در صفحه ی مجزایی با آدرس مجزایی برای هر فرد نمایش داده شود، مثل وبلاگ ها که نام وبلاگ منحصر به فرد است ولی ادامه آن نه، البته می دانم نام وبلاگ ها به خاطر اینکه Sub Domain ایجاد می کنند این شکلی می شود.
خودم فکر کردم اگر بشود مثلا از طریق کدنویسی برای هر شخصی که عضو می شود یک صفحه جدید ایجاد کرد(که البته این مورد را قبلا در همین سایت گفته اند اما در جستجو پیدایش نمی کنم)، و بعد آدرس سایت برای آن شخص در هنگام دسترسی به صفحه شخصی اش یک آدرس یکتا و متعلق به شخص باشد.
در واقع یک سایت اما همه کاربران احساس کنند علاوه بر صفحات شخصی ،آدرس منحصربه فردی را نیز برای خود دارند که بتوانند این آدرس را در کارت ویزیت های خود درج کنند

maktab
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 23:37 عصر
سلام
اگر میخواهید برای هر شخص یک صفحه مجازی (صفحه بصورت ساب دومین) داشته باشید. می توانید یک صفحه برای اطلاعات و امکانات و... اشخاص درست کنید بعد بصورت معمولی برای هر شخص این صفحه نمایش بدید و اطلاعات اون را توش نمایش بدید. حالا برای اینکه آدرس بصورت ساب دومین ظاهر بشه می تونید از ساب دومین مجازی استفاده کنید.
در این قسمت درباره این موضوع صحبت شده:
http://barnamenevis.org/showthread.php?262880-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-subdomain&highlight=%D8%B3%D8%A7%D8%A8+%D8%AF%D9%88%D9%85%DB %8C%D9%86

Sirwan Afifi
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 23:40 عصر
شما می تونید و توسط Session و استفاده از Query String این کار روی برای هر کاربر پیاده سازی کنید.

fa_karoon
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 23:46 عصر
شما می تونید و توسط Session و استفاده از Query String این کار روی برای هر کاربر پیاده سازی کنید.
ممنون از پاسختون اما من نمی خوام کاربری که می خواد آدرس صفحه اش رو به دیگران بده انتهای آدرس از کاراکتر ؟ و = و کلا فرمت خاص Query String استفاده کنه می دونید که حتی یه dash هم برای کاربران سخت هست

neda555
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 23:56 عصر
سلام دوست عزیز
شما با چند تا جدول در دیتا بیس می تونید این کار را انجام بدین این قدر پیچیدش نکنید
نیم ساعت دیگه واستون شرح میدم

neda555
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 00:39 صبح
با توجه به اینکه شما یه صفحه کلی دارید که اطلاعات هر بخشش را برای افراد عوض میکنید
اول یه جدول بزارید برای نگهداری نام پروفایل هرکس همون نامی که قراره آدرس مورد نظر شما بشه و یک id هم بهش اختصاص بدین مثلا tprofile(pid,pname)

یه جدول هم بزارید برای اطلاعات شخصی کاربر tpersonal(uid,pid,username,password,email,catid,le vel,…)

به جز این جدول ها میتونید برای محتوا و لینک ها و پیوندها و پست ونظرات و هر بخشی قرار است برای کاربر در یک صفحه شخصی نشون داده بشه هر کدوم یه جدول بزارید و اون pid را کلید خارجی در هر کدوم قرار بدین البته توجه داشته باشید مثلا برای نظرات شما باید کلید خارجی جدول مثلا پست را بزارید واسش و جدول پست هم که کلید خارجیش pid هست

همون طور که آقای افیفی هم فرمودند با نگداری pid فرد در session و ارسال querystring کاری شما می خواهید را به راحتی قابل انجام است

fa_karoon
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 00:49 صبح
با توجه به اینکه شما یه صفحه کلی دارید که اطلاعات هر بخشش را برای افراد عوض میکنید
اول یه جدول بزارید برای نگهداری نام پروفایل هرکس همون نامی که قراره آدرس مورد نظر شما بشه و یک id هم بهش اختصاص بدین مثلا tprofile(pid,pname)

یه جدول هم بزارید برای اطلاعات شخصی کاربر tpersonal(uid,pid,username,password,email,catid,le vel,…)

به جز این جدول ها میتونید برای محتوا و لینک ها و پیوندها و پست ونظرات و هر بخشی قرار است برای کاربر در یک صفحه شخصی نشون داده بشه هر کدوم یه جدول بزارید و اون pid را کلید خارجی در هر کدوم قرار بدین البته توجه داشته باشید مثلا برای نظرات شما باید کلید خارجی جدول مثلا پست را بزارید واسش و جدول پست هم که کلید خارجیش pid هست

همون طور که آقای افیفی هم فرمودند با نگداری pid فرد در session و ارسال querystring کاری شما می خواهید را به راحتی قابل انجام است

ممنون از پاسختون اما همونطور که قبل عرض کردم من نمی خوام آدرس QueryString داشته باشه و کاربر مجبور به استفاده از همچین علائمی در هنگام دادن آدرس صفحش به دیگران بشه، فکر می کنم جواب من و بهترین جواب همون لینکی بود که جناب maktab گذاشتند

neda555
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 00:58 صبح
هیچ علائمی در کار نیست!
با این حال این بهترین روش از نظر بنده هست دیگه خودتون میدونید

fa_karoon
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 01:10 صبح
هیچ علائمی در کار نیست!
با این حال این بهترین روش از نظر بنده هست دیگه خودتون میدونید
آیا اینجوری آدرس صفحه هر شخص منحصر به فرد می شه، موضوع متفاوت بودن آدرس صفحه هر شخص هست آیا اینجوری می شه؟

Alghoochi
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 01:13 صبح
ممنون از پاسختون اما همونطور که قبل عرض کردم من نمی خوام آدرس QueryString داشته باشه و کاربر مجبور به استفاده از همچین علائمی در هنگام دادن آدرس صفحش به دیگران بشه، فکر می کنم جواب من و بهترین جواب همون لینکی بود که جناب maktab گذاشتند

می‌تونید لینک‌ها رو به‌وسیله بازنویسی (URL Rewriting یا URL Mapping) تبدیل کنید. اینجوری دیگه از ؟ و این‌جور علائم خبری نیست. مثلا واسه کاربر می‌تونی لینک صفحات رو به شکل:‌ domain.com/users/username.aspx تبدیل کنی.

neda555
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 09:41 صبح
آیا اینجوری آدرس صفحه هر شخص منحصر به فرد می شه، موضوع متفاوت بودن آدرس صفحه هر شخص هست آیا اینجوری می شه؟
شما باید ببرسی کنید همون موقع و ببینید آدرس تکراری نباشه این یه نمونشه
http://barnamenevis.org/showthread.php?336704-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%AF%D8%9F%D8%9F&highlight=%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C+%D9 %86%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86+%D9%86%D8%A7%D9%85+%DA %A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C