PDA

View Full Version : نحوه اتصال بانک به پروژه

andaron
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 15:03 عصر
سلام دوستان

من یه پروژه دارم که آدرس بانک رو برای مثال کذاشتم

E:/database
که فایل دیتابیس توی اون پوشه هستش که وقتی از پروژه ستاپ می گیرم و روی سیستم دیگه نصب می کنم باید حتما به صورت دستی اون فایل دیتابیس را در درایو E قرار بدم تا پروژه به صورت موفق اجرا بشه
حالا می خوام دیتابس طوری باشه که هم زمان با نصب هر جا که پرژه افتاد اونم بیفته و اینکه می خوام خاصیت پشتیبان گیری هم براش بسازن خالا باید چه کار کنم

arash ghafori
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 15:20 عصر
خوب دیتابیسشو توی خود برنامه تعریف کنید . توی یه پوشه به صورت جدا تعریف نکنید.

arash ghafori
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 18:03 عصر
یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی :
سمت راست خودِ V.S یه پنل به اسم Solution Explorer هست ، که زیرش چنتا دکمه داره . یکی از اون دکمه ها (دومی از چپ) نوشته Show All .
وقتی کلیک کردی دو تا پوشه توی پنل ظاهر میشه . قبل exe کردن بانک خودت رو بریز توی پوشه ی Bin درست میشه .
چون وقتی برناه رو exe میکنی ، نمیره زیر پوشه های برنامه رو برای پیدا کردن بانک یا ریپورت و... بگرده.

Yanehsar
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 19:49 عصر
از بانک اکسس استفاده میکنید ؟

ali_up1
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:56 عصر
یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی :
سمت راست خودِ V.S یه پنل به اسم Solution Explorer هست ، که زیرش چنتا دکمه داره . یکی از اون دکمه ها (دومی از چپ) نوشته Show All .
وقتی کلیک کردی دو تا پوشه توی پنل ظاهر میشه . قبل exe کردن بانک خودت رو بریز توی پوشه ی Bin درست میشه .
چون وقتی برناه رو exe میکنی ، نمیره زیر پوشه های برنامه رو برای پیدا کردن بانک یا ریپورت و... بگرده.

سلام دوستان
من هم مشکل andaron (http://barnamenevis.org/member.php?143806-andaron) رو دارشتم
منتها من فایل database.mdf/ldf رو تو bin\relaese
build کردم یعنی برنامه بدون Visual Studio کار میکنه اما موفع ساختن setup وقتی database.mdf/ldf
رو ADD->File میکنم Error میگیره
تو فولدر User's Personal Data Folder هم انداختمشون بازم خط ابی انداخته زیرش
البته من سری اول دارم setup می سازم
لطفا راهنمایی کنید کجا سوتی دادم

arash ghafori
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 00:27 صبح
سلام دوستان
من هم مشکل andaron (http://barnamenevis.org/member.php?143806-andaron) رو دارشتم
منتها من فایل database.mdf/ldf رو تو bin\relaese
build کردم یعنی برنامه بدون Visual Studio کار میکنه اما موفع ساختن setup وقتی database.mdf/ldf
رو ADD->File میکنم Error میگیره
تو فولدر User's Personal Data Folder هم انداختمشون بازم خط ابی انداخته زیرش
البته من سری اول دارم setup می سازم
لطفا راهنمایی کنید کجا سوتی دادم

با خود V.S ستاپ میسازی یا InstallShield ?
از نطر من با InstallShield کار کنی بهتره چون توش میتونی هر پوشه ای که از نظرت ضروری بود رو به برنامه اضافه کنی !

ali_up1
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 00:52 صبح
با خود V.S ستاپ میسازی یا InstallShield ?
از نطر من با InstallShield کار کنی بهتره چون توش میتونی هر پوشه ای که از نظرت ضروری بود رو به برنامه اضافه کنی !

با V.S میسازم اینم هر پوشه ک میخوایم رو داره من فکر میکنم مشکل از من نه V.S!!!!!
به هر حال مرسی از راهنمایی ات دوست عزیز

ali_up1
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 01:27 صبح
اگر فایل های دیتابیس به پروژه ستاپ اضافه میشه مشکلی نیست. اگر ارور میده متن ارور رو بذارید ولی اگر فقط خط آبی زیرش میکشه ایرادی نداره. برای اطمینان میتونید ستاپ رو یک بار بسازید و نصب کنید برای امتحان.

Could Not Find File
'ادرس فایل MDF'
'unspecified error

Mahmoud.Afrad
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 01:56 صبح
ببینید میتونید یک کپی از فایلهای دیتابیس روی یک درایو دیگر بگیرید یا نه؟ اگر تونستید از اون در ساخت ستاپ استفاده کنید. اگر نه احتمالا دیتابیستون اتچ شده که باید اول دیتچ کنید تا بشه ازش کپی گرفت.

ali_up1
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 02:07 صبح
ببینید میتونید یک کپی از فایلهای دیتابیس روی یک درایو دیگر بگیرید یا نه؟ اگر تونستید از اون در ساخت ستاپ استفاده کنید. اگر نه احتمالا دیتابیستون اتچ شده که باید اول دیتچ کنید تا بشه ازش کپی گرفت.

اره فبلا کوپی گرفته بودم همون error رو میداد
احتمالا باگه V.Sام
به هر حال مرسی ار کمکتون

arash ghafori
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 02:31 صبح
یه نکته . شما گفتید "من فایل database.mdf/ldf رو تو bin\relaese ریختم" .
یه سوال : مگه فایل بانک نباید توی پوشه ی bin\Debug باشه ؟ من هر چی پروژه دیدم فایل بانکش داخل bin\Debug بوده !!!

ali_up1
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 02:54 صبح
یه نکته . شما گفتید "من فایل database.mdf/ldf رو تو bin\relaese ریختم" .
یه سوال : مگه فایل بانک نباید توی پوشه ی bin\Debug باشه ؟ من هر چی پروژه دیدم فایل بانکش داخل bin\Debug بوده !!!

تا اونجایی که سواد من میرسه فرف بین debug با relaese تو اینه که
debuge برای محیط development است و release برای enduser
و منظورم از "database.mdf/ldf رو تو bin\relaese ریختم" اینه که برنامه build شده واین 2تا فایل رو vs در کنار سایر فایل های *.exe و ... قرار داده واسم
بازم امتحانش میکنم ضرر نداره!!!!!

arash ghafori
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 03:20 صبح
دوست عزیز من تازه دارم با C# کار میکنم . اصلانم قصد جسارت نداشتم. اینو نمیدونستم ، سوال پرسیدم .
ممنون ک راهنماییم کردید کردید.

ali_up1
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 03:40 صبح
دوست عزیز من تازه دارم با C# کار میکنم . اصلانم قصد جسارت نداشتم. اینو نمیدونستم ، سوال پرسیدم .
ممنون ک راهنماییم کردید کردید.

دوست عزیز منم تازه کارم!!!
موفق و پیروز باشی