PDA

View Full Version : ساخت قفل نرم افزاری به شیوه اینترنتی

m.4.r.m
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 15:10 عصر
سلام دوستان بار ها و بار ها ما برنامه نویسان اینجا تاپیک های مختلفی رو راه اندازی کردیم برای ساخت یک قفل نرم افزاری خوب برای داشتن امنیت برای نرم افزار های خودمون .
هدف من از ایجاد این تاپیک اینه که تو ذهنم یه الگوریتم اومد گفتم با هم مشورت کنیم اگه خوب بود پیاده سازی کنیم .

ما یه الگوریتمی برای تولید کد تو برنامه پیاده می کنیم درسته اما این کد و الگوریتم رو در داخل یه فایل تکست خروجی رو ذخیره می کنیم و تو به سایت آپلود می کتیم و وقتی برنامه ما توسط خریدار اجرا شد برنامه باید لحظه ای به اینترنت وصل شده و کد رو از سایت خونده و داخل تکست اونم به صورت کد شده نشون میده . بعد کرکر دیگه الگوریتم رو فکر نکنم بتونه به دست بیاره و برنامه رو کرک کنه اگر هم بتونه باید سایت رو هک کنه که اونم ارزش نداره واسش . نظرتون چیه ؟

من نحوه خوندن اطلاعات از طریق ftp یا وب سایت رو میخوام اگه کسی داره بده یه تستی بزنیم ببینیم جواب میگیریم یا نه . ممنون از نظرات خوبتون

arenaw
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:23 عصر
برنامه باید لحظه ای به اینترنت وصل شده و کد رو از سایت خونده و داخل تکست اونم به صورت کد شده نشون میده
سلام
خب کرکر می ره الگوریتم کد کردن این کد های داخل اینترنت رو پیدا میکنه

m.4.r.m
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 02:12 صبح
کد کردن اینترنتی رو چه جوری پیدا می کنه عزیزم ما با الگوریتمی خودمون و خاصی می خوایم درست کنیم از کجا می خواد حدس بزنه الگوریتم چیه ؟

vbhamed
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 08:55 صبح
سلام

معمولا كركرها نمي‌رن الگوريتم شما رو پيدا كنند، بلكه گلوگاه چك كردن شرط رو كرك مي‌كنند و اونو معكوس مي‌كنند، بايد بدون استفاده از دستور شرطي قفل رو چك كنيد كه قبلا تو همين تالار توضيح داده شده

m.4.r.m
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:38 صبح
یه نمونه بدون استفاده شرطی چی می تونه باشه ؟

AbbasVB
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 15:09 عصر
دوست عزیز
بدون شرط تقریباغیرممکنه

بهترین راهش اینه که برای هر سیستم که برنامه رو اجرا میکنه یه کدفعال سازی ارائه بدی

m.4.r.m
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 18:43 عصر
دوست عزیز
بدون شرط تقریباغیرممکنه

بهترین راهش اینه که برای هر سیستم که برنامه رو اجرا میکنه یه کدفعال سازی ارائه بدی

غیر ممکن واسه برنامه نویس های آماتوره من عقیده دارم تو برنامه نویسی نشد نداریم .
میشه اما می خوام یه چیز درست حسابی درست کنیم . به خاطر این میگم حالت تئوریشو باهم بحث کنیم برنامشو من می نویسم . مرسی از پیشکسوتان عزیز

vbhamed
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 08:05 صبح
دوست عزیز
بدون شرط تقریباغیرممکنه

سلام
اين تاپيك رو ببينيد
http://barnamenevis.org/showthread.php?163937-!-%D9%82%D9%81%D9%84-%D9%8A%D8%A7-%D9%83%D8%AF-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D8%B7%D9%8A-!&highlight=%D9%82%D9%81%D9%84+%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9 %86+%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%B4%D8%B1%D8 %B7%D9%8A

m.4.r.m
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 08:33 صبح
من یه روش پیشنهادی دارم که اگه میشه نظرتونو بدین

ما مثه اکثر آنتی ویروس ها بیایم قبل از اجرای برنامه حتما اتصال به اینترنت رو چک کنیم و برای فعال سازی برنامه یه کد داشته باشیم با بانک اطلاعاتی از کد ها البته این کد ها باید در اینترنت آپلود شده و چک بشن .
مثله آنتی ویروس کسپر اسکای فایل key درست کنیم بدیم به کاربر وقتی key رو در برنامه import کرد برنامه از طریق اینترنت چک بشه بعد اجرا بشه . اگه فایل تکراری بود فایل رو تکراری اعلام کنه و برنامه اجرا نشه . خوبه ؟ من تو خیلی از برنامه ها اینو دیدم فکر کنم بهتر از قفل نرم افزاری ما باشه ؟ ممنون از نظرات دوستان

arenaw
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 20:55 عصر
من یه روش پیشنهادی دارم که اگه میشه نظرتونو بدین

ما مثه اکثر آنتی ویروس ها بیایم قبل از اجرای برنامه حتما اتصال به اینترنت رو چک کنیم و برای فعال سازی برنامه یه کد داشته باشیم با بانک اطلاعاتی از کد ها البته این کد ها باید در اینترنت آپلود شده و چک بشن .
مثله آنتی ویروس کسپر اسکای فایل key درست کنیم بدیم به کاربر وقتی key رو در برنامه import کرد برنامه از طریق اینترنت چک بشه بعد اجرا بشه . اگه فایل تکراری بود فایل رو تکراری اعلام کنه و برنامه اجرا نشه . خوبه ؟ من تو خیلی از برنامه ها اینو دیدم فکر کنم بهتر از قفل نرم افزاری ما باشه ؟ ممنون از نظرات دوستان
اینجوری بشه خیی خوبه، ولی پس چرا برنامه ها اینکارو نمیکنن پس؟
ولی این که میگی اگه فایل تکراری بود اجرا نشه, از کجا باید فهمید این الان یه شخص دیگس یا همون شخصه و بعد از نصب دوباره ویندوز میخواد برنامه رو اکتیو کنه؟

m.4.r.m
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:48 عصر
اینجوری بشه خیی خوبه، ولی پس چرا برنامه ها اینکارو نمیکنن پس؟
ولی این که میگی اگه فایل تکراری بود اجرا نشه, از کجا باید فهمید این الان یه شخص دیگس یا همون شخصه و بعد از نصب دوباره ویندوز میخواد برنامه رو اکتیو کنه؟ خوب وقتی کد رو به طرف میدی قبلش اطلاعات سخت افزاری رو به صورت مخفی به میل شما ارسال میکنه ( خود نرم افزار ) بعد شما اون اطلاعات رو میدی به key و براش می فرستی وقتی key رو ایمپورت کرد تمام اصلاعات رو بهش نشون میده و اون اطلاعات رو دوباره میفرسته به سایت و از بانک اطلاعاتی سایت بررسی میکنه اگه تکراری بود ردش می کنه شما ویندوزم عوض کنی باز اطلاعات سخت افزاری همونه فرقی نمی کنه اما باید یه وبسایت هم نسبت به این کار اساسی طراحی بشه و هر key یه مدت معلوم کار می کنه مثلا 1 ساله بعد 1 سال دوباره غیر فعال میشه اما هزینه نمیگیریم اما کد جدید رو بهش میدیم. نظرتون چیه دوستان ؟

sr2m72
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 00:24 صبح
خوب وقتی کد رو به طرف میدی قبلش اطلاعات سخت افزاری رو به صورت مخفی به میل شما ارسال میکنه ( خود نرم افزار ) بعد شما اون اطلاعات رو میدی به key و براش می فرستی وقتی key رو ایمپورت کرد تمام اصلاعات رو بهش نشون میده و اون اطلاعات رو دوباره میفرسته به سایت و از بانک اطلاعاتی سایت بررسی میکنه اگه تکراری بود ردش می کنه شما ویندوزم عوض کنی باز اطلاعات سخت افزاری همونه فرقی نمی کنه اما باید یه وبسایت هم نسبت به این کار اساسی طراحی بشه و هر key یه مدت معلوم کار می کنه مثلا 1 ساله بعد 1 سال دوباره غیر فعال میشه اما هزینه نمیگیریم اما کد جدید رو بهش میدیم. نظرتون چیه دوستان ؟

سلام داداش.
مگه برنامه نمیخواد سریالی که شما تولید کردین و سریالی که خود برنامه تولید میکنه رو باهم مقایسه کنه؟
خب در این صورت با معکوس کردن شرط به راحتی کرک میشه.

m.4.r.m
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 08:25 صبح
برنامه سریال تولید نمی کنه یه صفحه فقط باز میشه میگه سریال را وارد کنید یا ایمپورت کنید بعد فایل key رو بهش میدیم . مقایسه تو سیستم خود شما انجام میشه شماره سریال cpu رو به صورت مخفیانه بهتون ایمیل می کنه بعد شما اونو میدی به نرم افزار تولید key فایل رو میدی به کاربر اون فقط از طریق اینترنت چک می کنه که فایل key معتبر هستش یا نه

mohandespeyman
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 14:05 عصر
خب کرکر میتونه بررسی کنه چه اطلاعاتی ارسال میشه دیگه ، حتی اگه مخفیانه باشه :متفکر:

m.4.r.m
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 16:02 عصر
خوب چک بکنه اما نمیدونه سریال چه جوری داره درست میشه فقط میتونن لایسنس های جعلی درست کنه اونم با چک کردن از اینترنت بلاک میشه . مثه کاسپراسکای

سید حمید حق پرست
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 17:45 عصر
سلام
خب دوست عزیز کرکر میتونه کاری کنه که برنامه اصلا چک نکنه چه برسه به بلاک کردن
اگر میخوای برنامه ای کرک نشه فقط باید نسخه رایگان رو بعضی از امکاناتش رو حذف کنی و بدی بیرون و اگه کاربر خوشش اومد مبلغ رو پرداخت میکنه و ششما برنامه اصلی رو براش میفرستی . یا قفلهای سخت افزاری که من تا الان در مورد کرک شدنشون چیزی نشنیدم (من خودم چند نرم افزار رو اینجوری فروختم و با خیال راحت) اما قفل سخت افزاری کمی خرج داره اگه الکترونیک بلد باشی خرج ناچیزی میبره:چشمک:

یه روش دیگه هم هست که برنامه رو ازاد واسه دانلود قرار بدی و در فرم درباره بنویسی هرکی خوشش اومد مبلغشرو پرداخت کنه :لبخند:

موفق باشید

یا علی (ع)

alizanganeh
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 08:54 صبح
بنظر من این الگریتم اصلا خوب نیست چون براحتی یک کاربر میتونه آدرس اون فایل متنیتونو پیدا کنه
کافیه نرم افزار پروکسی فایر نصب باشه و یک ساکس روش تنظیم کنه و اینطوری نرم افزار شما به محض اتصال به سایت منبع ، آدرس اون فایل توی لیست پروکسی فایر نمایش داده میشه
و اینطوری فایلتون لو میره
و اگر کدگذاری کنید ، خب با همون الگریتمی که شما کد گذاشتید و قراره بازش کنید ، یک برنامه نویس میتونه همونو طراحی کنه
مگر اینکه شما خودت بیای بجای هریک از اعداد و یا کاراکتر ها یک جایگزین انتخاب کنی که پیداکردن رمز صحیح تقریبا غیر ممکن بشه
مثل بگی که توی فایل بجای "A" بنویسه "Q"
اینطوری نمیشه به کد صحیح دست پیدا کرد
ولی درکل خوب نیست الگریتمت
بهترین کار قفل سخت افزاریه که تقریبا غیر قابل نفوذه و یکی از محاسنش اینه که چون کاربر مجبوره کد نرم افزار رو از خودت بگیره ، میتونی تعداد کاربرات رو هم بدونی
:قلب:

m.4.r.m
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 14:18 عصر
خوب آموزش قفل سخت افزاری چه جوری یه نمونه یا چیزی هست ما هم یاد بگیریم قیمتش مهم نیست چون موقع فروش قیمت اونم میای روش دیگه