PDA

View Full Version : مشکل با تنظیم master page

samadblaj
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:54 عصر
سلام ببخشید چرا من نمیتونم مستر پیجم رو تنظیم کنم.

مثلا توی طراحی دیزاین یه text رو زیر یه image میذارم وقتی اجراش میکنم فاصله ها زیاد میشه؟

یا اینکه یه عکس رو توی دیزاین وسط چین میکنم هر کاری میکنم موقع اجرا وسط چین نمیشه(با اینکه divش هم درسته یا شاید نباشه) ؟ :متفکر:

لطفا راهنماییم کنید

mohsen200162
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 13:19 عصر
بهترین کار استفاده از css
اصولا وقتی از یه مرور گر برای نمایش استفاده می کنی نسب به نوع مرور گر فاصله ها تغییر می کنه شاید اگه از یه مرور گر دیگه استفاده کنی مشکلت حل بشه که این کار منطقی نیست
و همان طور که گفتم باید از css استفاده کنی تا تغریبا روی تمام مرور گر ها ثابت باشه

samadblaj
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 13:44 عصر
بهترین کار استفاده از css
اصولا وقتی از یه مرور گر برای نمایش استفاده می کنی نسب به نوع مرور گر فاصله ها تغییر می کنه شاید اگه از یه مرور گر دیگه استفاده کنی مشکلت حل بشه که این کار منطقی نیست
و همان طور که گفتم باید از css استفاده کنی تا تغریبا روی تمام مرور گر ها ثابت باشه

سلام ممنونم دوست گلم .

حتما باید از css استفاده کنم یادگیریش زمان بره؟

یعنی من master page رو میسازم tag عمومی هم براش میذارم. وقتی می یام تو صفحات یه عکس رو کنار یه عکس دیگه میذارم موقع اجرا مکانش کم و زیاد داره رو بعضی objectها هم اینجوره؟ :گیج: حالم گرفته شد از نزدیک به چند ساعت کار کردم دوباره خراب میکردم تا شاید

mohsen.nsb44
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 13:55 عصر
سلام ممنونم دوست گلم .

حتما باید از css استفاده کنم یادگیریش زمان بره؟

یعنی من master page رو میسازم tag عمومی هم براش میذارم. وقتی می یام تو صفحات یه عکس رو کنار یه عکس دیگه میذارم موقع اجرا مکانش کم و زیاد داره رو بعضی objectها هم اینجوره؟ :گیج: حالم گرفته شد از نزدیک به چند ساعت کار کردم دوباره خراب میکردم تا شاید
دوست عزیز قالبتو اگه با div بسازی مشکل نخواهی داشت
کنترل هایی رو که هم میخوای در صفحه بزاری بسته به نوع استفاده از dive یا table استفاده کن پیشنهاد میشه کمتر از table استفاده کنی و بیشتر از div
اگه html رو خوب بلد باشی یاد گیری css زیاد طول نمیکشه
برای داشتن سایت زیبا و سبک استفاده از css الزامی هستش
برای اینکه کارت بهم نخوره تو تگ div بزار و کنترل عکس رو داخل یکی و کنترل دیگتو داخل div دومی بزار بعد تو خود دایو میتونی راست چین چپ چین یا ... بکنی

samadblaj
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 14:08 عصر
ممنونم دوست عزیز آخه من از web app خوشم نمیاد کار با share point design خیلی راحتر از asp هستش.

مشکلم اینه که HTML رو اصلا بلد نیستم و فقط می خوام یه سایت آزمایشی درست کنم.

نکته بعدی من ازابزار asp می خوام استفاده کنم . شما میگید یه div بزارم بعد برای شی یک div توی div اصلی بزارم؟

با چند تا برنامه این سایت رو به سادگی درست کردم قد چند ساعت دیروز اذیت نشدم.

ببخشید صفحه ام خیلی ساده است مشکلی پیش نمیاد مثلا هدر ، فودر رو توی صفحات کپی کنم؟یعنی از Master استفاده نکنم؟

mohsen.nsb44
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 14:19 عصر
کد یک قالب دو ستونه ساده رو برات میزام امیدوارم با کد بهتر متوجه بشی اگه نشدی بگو توضیح بدم

<%@ Master Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile=" MSPage.master.cs" Inherits="AMasterPage" %>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title>Untitled Page</title>
<asp:ContentPlaceHolder id="head" runat="server">
</asp:ContentPlaceHolder>
<link href="../css/cssAD.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
<body dir="rtl">
<form id="form1" runat="server">
<div style="position:absolute; height:140px;left:5px; right:5px; top:5px;">
<asp:Image ID="Image1" runat="server" Height="140px"
ImageUrl="~/ad_img/control.jpg" Width="100%" />
</div>

<div style="position:absolute; top:150px; right:5px; width:160px;">

<div align="center" class="title-color" >
منوی اصلی</div>
<div align="center">
<div>
</div>
<div>
</div>
<div>
</div>
<div>
</div>
<div>
</div>

</div>

<div style="position:absolute; top:150px; right:170px; left:5px;">

<asp:ContentPlaceHolder ID="ContentPlaceHolder1" runat="server">
</asp:ContentPlaceHolder>

</div>
</form>
</body>
</html>

samadblaj
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 14:45 عصر
ممنونم انداختمتون تو زحمت ، متاسفانه خیلی error داره.

بهتره از مستر استفاده نکنم این پیوسته پروژمه که مشکل داره.

الان خودتون ببینید، لطفا اگه میشه برام تیج بندیش کنید چند تا تیج بزارید خودم مکانشو درست میکنم.

ببینید توی صفحه default یه شی بزارید زمان اجرا جاش تغییر میکنه.

ببخشید