PDA

View Full Version : گفتگو: نظر شما در مورد راه اندازی یک سرویس ایمیل در ایران

Engineer_Yasin
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 02:00 صبح
سلام به همه دوستان
می خواستم نظر دوستان را در مورد راه اندازی سرویس ایمیل در ایران چیست؟ (سرویس مثل یاهو، جمیل، یا سرویس های ایرانی موجود)
با توجه به فراگیر شدن بحث اینترنت ملی و ... ، همچنین خبرهای چند روز اخیر
وزیر ارتباطات در نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: از این پس در هنگام افتتاح حساب، تنها ایمیل داخلی از مشتریان پذیرفته ‌شود و ارسال صورت‌حساب‌های بانکی به ایمیل خارجی ممنوع است.

نظر دوستان چیه؟ آیا با یک کار خوب، می توان امید بازگشت سرمایه اولیه راه اندازی و وقت گذاشته برای کار را داشت؟ آیا به سود دهی خواهد رسید؟
تخصص خودم طراحی وب و برنامه نویسی هستش، دوستانی دارم که در کار شبکه تخصص دارند، به نظر خودم، توانایی راه اندازی یک میل سرور قوی وجود دارد. اما سوال اصلی من این است که دوستان نظرشان چیست؟ آیا این کار موفقیت آمیز خواهد بود؟ به سود دهی خواهد رسید؟

khanlo.javid
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 09:07 صبح
دوست عزیز شما باید اینو در نظر داشه باشید که سرویس ایمیل متحمل هزینه های سنگینی برای خودتون میشه باید طوری حرفه ای کد بزنیدش که کاربرا کشیده بشن طرف شما همونطور که میدونید میل سرویس تو ایران چند تایی هم وجود داره مثل میهن میل که کاربرای زیادی هم داره یا خیلی از سرویس های ایمیل ایرانی. پس باید سرویس شما هم از نظر گرافیکی و تکنولوژی و همه چی از بقیه سرویس دهنده ها بالاتر باشه تا کاربر خود به خود به طرف شما کشیده بشه.

موفق باشید.

golnouri
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:48 صبح
1.چنین پروژه هایی قبلا انجام شده (تا اونجایی که خودم دیدم 4 تا سرویس پست الکترونیک فارسی داریم)
2.برای مثال سایت پر هزینه و کارمند tebyan مشغول توسعه چنین پروژه ای هستش
3.اگه می خواهید چنین سرویسی رو ارائه بدید باید بدونید چندان مورد استقبال قرار نمی گیره (وقتی جیمیل ، و ... با فضاها و سرویس های آن چنانی هستن ...) از لحاظ فضای میزبانی و پشتیبانی هزینه ی زیادی رو طلب میکنه

iran.ir چنین سرویسی رو ارائه میده
(از لحاظ فنی نرم افزار ارائه شده این سرویس فارسی شده یک نرم افزار خارجی است)

به نظر من نه ایده مناسب نیست

ravand
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 12:35 عصر
يكي از مشكلاتي راه اندازي همچين سرويسي امنيت ان است. اگه بتوني با تكنيك ssl كار كني خوبه.

Engineer_Yasin
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 13:14 عصر
با تشکر از دوستان، میل سرورهای ایرانی فعلا قوی نیستند، نمونش همین Iran.ir که خیلی خنده داره!
کسی از دوستان میتوانه، یک تخمین برای هزینه راه اندازی بزنه؟ مثلا خرید و یا راه اندازی میل سرور (که باید تو ایران باشه) و باقی خرج ها؟