PDA

View Full Version : سوال: گرفتن نام کابرانی که در سایت لاگین کرده اند

armsoftpc
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:27 صبح
به نام خدا
با سلام
چطور می توانیم نام کاربری (username) در سایت حضور دارند ، را بفهمیم و تا خارج شدند یا صفحه ی مرورگر را بستند ، دیگر آن ها را آنلاین نشان ندهد.(مثل ویبولتین)
خواهشا از توضیح دادن شدیدا خودداری کنید و فقط کد بگذارید.:چشمک:

djsaeedkhan
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:42 صبح
سلام
من یه چیزی خیلی وقت پیش به ذهنم رسیده بود . هنوز تست نکردم و نمی دونم ویبولتین هم از این استفاده می کنه یانه.
معمولا کاربران بیشتر از چند دقیقه در صفحه نمی مونن و بین صفحات در حال حرکت هستن. میایم یه فیلد میذاریم که وقتی یه صفحه رو دیدن تایمر صفر بشه. بعد یه تابع هست که میاد زمان گذشت شده رو بررسی می کنه و میبینه اگر کاربر مثلا یه ربع در یه صفحه مونده اون رو آفلاین نشون میده و اگر دوباره برگشت اونو اضافه می کنه
اگر کاربر مستقیم لوگ آوت کنه که تکلیف معلومه. ولی در غیر این صورت رو داریم میگیم مثل حالتی که کاربر پنجره رو بست و رفت

armsoftpc
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 12:04 عصر
ممنون از توضیحاتتون اما
خواهشا از توضیح دادن شدیدا خودداری کنید و فقط کد بگذارید.:چشمک:

farhadfery
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 14:12 عصر
خواهشا از توضیح دادن شدیدا خودداری کنید و فقط کد بگذارید
مواظب باش نچایی.:بامزه:. مگه اینجا سایت درخواست سورس؟:متفکر:

soroush.r70
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 15:50 عصر
به نظر من ارائه نمونه سورس خیلی بهتر از حرف زدنه گیرایی بالاتر و سریع تری داره

Unique
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 16:14 عصر
ببینید دوستان پروسه لاگین یه فرآیندی هست که نمیشه توی چند خط کد نوشت و مثلا یکی باید یا کلاسی که استفاده میکنه را بگذاره یا کدهای پروژه خودش را یا اینکه یک نمونه تستی بنویسه ! پس درخواست چنین موضوعی غیر منطقیه !! به نظر من هدف این سایت هم ارائه کد آماده به سوال کنندگان نیست مگر اینکه در یک یا دو خط باشه.

خواهشا از توضیح دادن شدیدا خودداری کنید و فقط کد بگذارید
این موضوع به کد نیاز نداره چون 100% شما خودتون خوب میتونید کد بزنین ، این انجمن که کدش آزاده و خودتون میتونید دانلود کنین و ببینین اما به احتمال خیلی زیاد آخرین درخواست کاربر را زمانش را ثبت میکنه و اگه مثلا 10 دقیقه گذشته بود کاربر را غیر فعال قلمداد میکنه یا مثلا یک setInterval میکنه توی مرورگر شخص و با ajax اعلام حضور میکنه برای هر 30 ثانیه و اگه درخواست نیومد کاربر را غیر فعال قلمداد میکنه و به محض اینکه اولین درخواست با برآورد Authentication صحیح را گرفت دوباره فعالش میکنه !

djsaeedkhan
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 16:35 عصر
این موضوع به کد نیاز نداره چون 100% شما خودتون خوب میتونید کد بزنین ، این انجمن که کدش آزاده و خودتون میتونید دانلود کنین و ببینین اما به احتمال خیلی زیاد آخرین درخواست کاربر را زمانش را ثبت میکنه و اگه مثلا 10 دقیقه گذشته بود کاربر را غیر فعال قلمداد میکنه یا مثلا یک setInterval میکنه توی مرورگر شخص و با ajax اعلام حضور میکنه برای هر 30 ثانیه و اگه درخواست نیومد کاربر را غیر فعال قلمداد میکنه و به محض اینکه اولین درخواست با برآورد Authentication صحیح را گرفت دوباره فعالش میکنه !

این همین شد که من گفتم. نمی دونم آیا واقعا اینجوریه یا نه؟

Unique
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 17:09 عصر
من خودم از این روش استفاده کردم برای یک application مربوط به Chat و کاملا جواب میده ! فقط کافیه بگم سمت سرور غیر از update کردم آخرین اثر کاربر کاری نباید انجام بدیم و setInterval سمت Client انجام میشه !

armsoftpc
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 21:55 عصر
مواظب باش نچایی.:بامزه:. مگه اینجا سایت درخواست سورس؟:متفکر:
نه اینجا سایت چرت پرت گفتنه!:قهقهه:(البته من هیچ یک از دوستان نیستم ، فقط در جواب به این سوال بود) شما پست نزنید راحت تر نیستید!!! یکم رعایت ادب هم خوبه.

ببینید دوستان پروسه لاگین یه فرآیندی هست که نمیشه توی چند خط کد نوشت
من درخواست نکردم که کد های فرآنید لاگین رو بگذارید ، بلکه بفهمیم چه کاربرانی آنلاین هستند و چه کاربرانی آفلاین.

توی مرورگر شخص و با ajax اعلام حضور میکنه
همین کار رو چگونه انجام میده!

، این انجمن که کدش آزاده و خودتون میتونید دانلود کنین
یه کد 2000 خطی رو می خواستم اصلاح کنم و چیزی رو ازش در بیاورم ، یک روز کامل وقت برد ، چه برسه به این cms عظیم که 100 ها هزار خط کد داره!!!
در ضمن دوست عزیز شما که فرآیند رو میدونید چطوریه و باید چی کار کرد ، و به نظر شما راحته ، پس اگر میشه برای ما بی سواد ها حداقل قسمت هایی از کد این کار را بگذارید.
یه نکته رو هم می خواستم بگم ، این که من از امشب تا چند روز نمی تونم اصلا کامپیوتر رو روشن کنم ، به همین دلیل ممکنه نتونم بحث رو ادامه بدم. ببخشید.

armsoftpc
جمعه 12 خرداد 1391, 18:37 عصر
منتظریم...