PDA

View Full Version : راهنمایی در قسمتی از منو

maktab
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 12:27 عصر
سلام
من وقتی با ul li منو طراحی میکنم برای اینکه لینک داشته باشند از a داخل li استفاده میکنم. همین کاری که خیلی ها برای طراحی منو استفاده میکنند.
حالا یه مشکل باش دارم. اگر منو که با li نمایش داده میشه فرض کنید یک مستطیل شکل باشه با کلیک بر روی آن صفحه مورد نظر باز نمیشه باید حتما بر روی لینک کلیک کنیم تا باز بشه.
مثلا:
{ منو 1 } { منو2 } { منو 3 }
فرض کنید این حالت منوها باشه. حالا من میخوام با کلیک بر روی هر فضایی از { } لینک مورد نظر باز بشه نه اینکه حتما باید بر روی نوشته کلیک کرد. برای این کار چطور باید ul li a را در کنار هم استفاده کنم؟

cyrusthegreat
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 04:21 صبح
سلام
من وقتی با ul li منو طراحی میکنم برای اینکه لینک داشته باشند از a داخل li استفاده میکنم. همین کاری که خیلی ها برای طراحی منو استفاده میکنند.
حالا یه مشکل باش دارم. اگر منو که با li نمایش داده میشه فرض کنید یک مستطیل شکل باشه با کلیک بر روی آن صفحه مورد نظر باز نمیشه باید حتما بر روی لینک کلیک کنیم تا باز بشه.
مثلا:
{ منو 1 } { منو2 } { منو 3 }
فرض کنید این حالت منوها باشه. حالا من میخوام با کلیک بر روی هر فضایی از { } لینک مورد نظر باز بشه نه اینکه حتما باید بر روی نوشته کلیک کرد. برای این کار چطور باید ul li a را در کنار هم استفاده کنم؟

دوست عزیز

نگاه کن، برای اینکار، شما باید بجای اینکه به اون li مقادیر padding بدی تا یه مستطیل بسازی، باید به لینک هات padding بدی. به همین راحتی.

reza_edu
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 10:16 صبح
دوست گرامی cyrusthegreat چرا با padding ؟ خوب شما با css خواصیت tag a رو بصورت
display:block;
تعریف کن و بهش طول و عرض بده من از این روش استفاده میکنم. و با li هم اصلا کاری ندارم.

cyrusthegreat
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 11:57 صبح
دوست عزیز

دادن اندازه، فقط برای موقعی کاربرد داره که بخوایید اندازه عناصر منو همه یکسان باشن. ولی خب وقتی بخوای عناصر منو، با توجه به اندازه متنی که داخلشون هستن، متغییر باشن، استفاده از padding معنی پیدا می کنه. مثلا یکی از عناصر متنش خانه هست. مطمئنا این عنصر نباید به اندازه عنصر دیگه ای که متنش درباره ما بیشتر بدانید است، فضا اشغال کنه.

reza_edu
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:48 عصر
یه سوال اونوقت اگر از این LI در زیر منو استفاده بشه عرض اون به اندازه بزرگترین متن میشه؟

cyrusthegreat
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:05 عصر
یه سوال اونوقت اگر از این LI در زیر منو استفاده بشه عرض اون به اندازه بزرگترین متن میشه؟

برای زیر منو شما باید برای UL عرض تعیین کنید، و اونوفت عناصر زیر منو به همون اندازه می شن.

maktab
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 20:47 عصر
دوست عزیز

نگاه کن، برای اینکار، شما باید بجای اینکه به اون li مقادیر padding بدی تا یه مستطیل بسازی، باید به لینک هات padding بدی. به همین راحتی.

من میخوام اندازه منوهام ثابت باشند. برای همین به li طول و عرض دادم. حالا همین کار را برای a انجام بدم؟ مطمئنید درست میشه؟ من انجام دادن نشد اگر میشه یکم توضیح بدید یا نمونه کد کوچیک بزارید

maktab
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 21:07 عصر
غیر از اینکه بیام منو را برای a توی css درست کنم نمیشه برای همون li باشه (منظورم رنگ، اندازه و... هست) ولی خاصیت کلیک را برای li داشته باشم؟ آخه الان که امتحان کردم وقتی برای a ست میکنم جالب نمیشه

cyrusthegreat
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 00:42 صبح
می شه. با JS باید انجامش بدی.

maktab
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:37 عصر
من نخواستم از js استفاده کنم فقط میخواستم css باشه. با css میشه برای a طول و عرض قرار داد؟ این کار درستیه؟
اگر میشه یه مثال کوچیک بزنید که چطور میشه با js برای ul خاصیت لینک گذاشت؟