PDA

View Full Version : آستفاده از فایل Avi در دیتابیس

babak869
جمعه 18 آذر 1384, 10:41 صبح
با سلام به همه دوستان
من میخوام در برنامه فایل های با پسوند Avi رو در دیتابیس ذخیره کنم و هر بار که کاربر روی رکورد مورد نظر کلیک کنه اون فایل اماده نمایش بشه و با زدن دگمه Play اون فایل به نمایش در بیاد.خواستم ببینم که در دیتابیس اون فیلد روباید از چه نوعی تعریف کرد و چگونه یک فایل Avi رو در دیتابیس ذخیره کرد و یا از رکورد روی هارد ذخیره کرد.
ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند.
موفق باشید

Touska
جمعه 18 آذر 1384, 18:34 عصر
سلام

عزیز هیچ مشکلی برای ذخیره سازی آن نیست و فقط شما باید آن را به صورت stream در آورده

و سپس آن را در رکوردی از نوع image در sql server ذخیره کرده و در هر بار نمایش آن را بروی هارد

کامپیوتر local ذخیره کرده و پس از نمایش خذف نمایید.

اَرژنگ
جمعه 18 آذر 1384, 19:24 عصر
من میخوام در برنامه فایل های با پسوند Avi رو در دیتابیس ذخیره کنم و هر بار که کاربر روی رکورد مورد نظر کلیک کنه اون فایل اماده نمایش بشه و با زدن دگمه Play اون فایل به نمایش در بیاد.خواستم ببینم که در دیتابیس اون فیلد روباید از چه نوعی تعریف کرد و چگونه یک فایل Avi رو در دیتابیس ذخیره کرد و یا از رکورد روی هارد ذخیره کرد.
http://community.borland.com/article/0,1410,16181,00.html

MiRHaDi
شنبه 19 آذر 1384, 00:22 صبح
سلام
به صورت Blob ذخیره کن ! و بعد به صورت Stream پخش کن
بای

babak869
شنبه 19 آذر 1384, 20:59 عصر
ببخشید میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید
ممنون میشم

babak869
یک شنبه 20 آذر 1384, 10:55 صبح
با سلام به همه دوستان
کسی نیست که منو بیشتر راهنمایی کنه؟

اَرژنگ
یک شنبه 20 آذر 1384, 14:49 عصر
چرا البته که ما هستیم، اخه شما که نگفتید مشکلتون چیه.
مگر لینکی که من فرستادم کامل نبود؟

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 20 آذر 1384, 15:04 عصر
دوست عزیز شما می تونین همون طور که دوستان گفتند از فیلد blob استفاده کنین و در برنامه بوسیله stream از دیتا بیس بازخوانی کنین و توسط کامپوننت animate نیز برای کاربر نمایش بدین
پیروز باشین

MiRHaDi
یک شنبه 20 آذر 1384, 19:03 عصر
سلام
بابک جان مشکل شما چیست ؟
گفتم که چی کار کنی
حالا اگه کار با Blob یا Stream رو بلد نیستی تو همین سایت کامل توضیح داده شده . سرچ کن
بای

babak869
دوشنبه 21 آذر 1384, 07:53 صبح
هادی عزیز سلام
من در استفاده از گرافیک و عکس در دیتابیس هیچ مشکلی ندارم اما تا حالا با Avi کار نکردم.من ازین کد برای ذخیره در دیتابیس استفاده میکنم:

If OpenDialog1.Excute Then
TBlobField(Table1.FieldByName('Pic').loadFromFile( OpenDialog1.FileName)

آیا از روش بالا میتونم برای فایل تصویری هم استفاده کنم؟ یا نحوه فراخوانی اون فایل تصویری از دیتابیس چطوره؟
اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
با تشکر از همه

babak869
دوشنبه 21 آذر 1384, 07:54 صبح
راستی یادم رفت من با دستورات Stream کار نکردم اگه راجع به اونم کمی توضیح بدید ممنون میشم

MiRHaDi
سه شنبه 29 آذر 1384, 11:58 صبح
سلام
تو سایت توضیح داده شده
ولی اگه میخوای دردسر نکشی !
فیلد حبابیت رو توی یک فایل ذخیره کن و اون رو نشون بده
بای