PDA

View Full Version : آموزش ساخت و کار با دیتابیس

Masoomeh.H
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 16:40 عصر
سلام
من طرز ساخت و کار با دیتابیس را نیاز دارم. توی تالار هم سرچ کردم ولی چیزی نبود مطالب توی اینترنت هم زیاد واسم مفهوم نبود. اگه کسی کمکم کنه ممنون می شم.

arash ghafori
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 17:04 عصر
بانک SQL :
به طور خلاصه، روي منوی Project کليک کنيد و يک New Item از نوع Service-based Databse رو با یه اسم اضافه کنيد.

سپس در پنل سمت راست ( Server Explorer) در زيرمجموعه اين ديتابيس، روی Table کلیک راست کنید و Add New Table رو بزنید و یه جدول بسازید .
در بالای کد فرمتون دو تا Using انجام بدید :
using System.Data;
using System.Data.SqlClient;

یه دکمه ی Add روی فرم بزارید و کد زیر رو توش بنویسید :
86937

سوالی دارید بپرسید.

Masoomeh.H
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 05:53 صبح
ممنون از راهنمایی تون.
می شه بگید هر خط چه کارایی می کنه؟؟؟؟
خط 2و7 اجرا نمی شه چرا؟؟؟
برای نمایشش باید چکار کنم؟؟؟

amirxbest
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 08:00 صبح
این کد مشکلی نداره فکر کنم چون خط دو اسم برنامه رو نوشته شاید شما تغیر ندادی مثلا اینجا WindowsFormApplication1 و شما اسم پروژه خودت رو ننوشتی.
شایدم using ها رو انجام ندادی.....

Masoomeh.H
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 11:15 صبح
خوب برای نمایشش باید چه کنم؟؟؟
اگه راهنماییم کنید ممنون می شم

Hybrid
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 11:27 صبح
خوب برای نمایشش باید چه کنم؟؟؟
اگه راهنماییم کنید ممنون می شم

سلام دوست عزیز ، امیدوارم حالتون خوب باشه ، برای یادگیری بانک های اطلاعاتی میتونین از تاپیک زیر شروع به یادگیری کنید :

ADO.NET در دات نت (http://barnamenevis.org/showthread.php?133060-ADO.NET-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA)

اگه تاپیک بالا رو به طور کامل مطالعه کنید میتونین به راحتی کار با بانک رو یاد بگیرین .

توضیح خطوط :

خط اول ) شما واسه اینکه با بانک ارتباط برقرار کنید به یک شی واسط نیاز دارین که این شی همون sqlConnection هست از اسمش پیداست که کار ارتباط با بانک رو انجام میده
خط دوم ) باید از طریق خصوصیت ConnectionString آدرس بانک رو به این شی ( sqlConnection ) نسبت بدین تا با بانک ارتباط برقرار کنه . ایشون اومده آدرس بانک رو داخل Setting ذخیره کردن . آموزش Setting رو در نمونه امضام ایجاد کردم میتونین مطالعش کنید.
خط سوم ) به سی شارپ گفته میخوام یک دستور رو روی بانک sql اعمال کنم.
خط چهارم ) از طریق این خط گفته میخوام دستور رو روی بانکی که از طریق همون sqlConnection تعیین کردین اعمال کنید.
خط پنجم ) دستور sql مورد نظر رو تعیین کردین که در اینجا نوع دستور Insert هست یعنی میخوام یک سطر رو در بانک ذخیره کنیم.
خط ششم ) از طریق این دستور دستور رو اعمال میکنیم.
خط هفتم ) پیغامی رو نشون میدیم که سطر مورد نظر به بانک اضافه شد.
خط هشتم ) کانکشن رو میبندیم ( بعد از هر باری که کانکشن باز شد باید کانکشن رو ببندید)

اگه سوالی داشتین میتونی به صورت پیغام خصوصی بپرسین.

موفق باشید

arash ghafori
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 11:33 صبح
برای نمایش داده هایی که ذخیره کردید ، از پنل (سمت راست صفحه) ToolBox قسمت Data یه Object به نام Data Grid View بزارید روی فرمتون ، یه دکمه هم به فرمتون اضافه کنید ، داخل دکمه این کد رو بنویسید :
86967

مقدار con.ConnectionString مسیر بانک شماست .
مقدار cmd.CommandText جایی هست که شما دستورای SQL رو مینویسید.
تابع Dispose() شئ هایی که اول همین کد نوشتید رو ، چون دیگه به اونها احتیاج ندارید از بین میبره.

بازم سوالی هست بپرسید.

milad T.I
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 12:09 عصر
زمان اجرای script خطا می گیرم ممنون می شم راهنمایی کنیدlogical consistency-based I/O error

ghazale_it
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 12:50 عصر
بانک SQL :
به طور خلاصه، روي منوی Project کليک کنيد و يک New Item از نوع Service-based Databse رو با یه اسم اضافه کنيد.

سوالی دارید بپرسید.

منم این مشکل رو دارم با انجام کارهای بالا دیتابیسم ساخته نمیشه یعنی نام سرور رو میخواد باید چکار کنم
من vs2010 رو نصب کردم میخوام با sql express کار کنم یعنی ممکنه مشکل از نصب نرم افزار باشه یعنی باید sql جدا نصب کنم؟

arash ghafori
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 13:11 عصر
منم این مشکل رو دارم با انجام کارهای بالا دیتابیسم ساخته نمیشه یعنی نام سرور رو میخواد باید چکار کنم
من vs2010 رو نصب کردم میخوام با sql express کار کنم یعنی ممکنه مشکل از نصب نرم افزار باشه یعنی باید sql جدا نصب کنم؟

به نظر من vs رو کامل نصب کردی . نیازی به نصب Sql به صورت جدا نیست .

Hybrid
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 13:14 عصر
در هنگام نصب ویژوال استودیو اگه تیک sqlExpress رو بزنین به طور خودکار نصب میشه ،

اگه یادتون رفته جای نگرانی نیست میتونین دوباره Setup رو اجرا کنین و روی گزینه ی Add new Feature تیک sqlExpress رو بزنین و نصب بشه

arash ghafori
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 13:17 عصر
زمان اجرای script خطا می گیرم ممنون می شم راهنمایی کنیدlogical consistency-based I/O error

اسکریپتش فقط یه Select سادست .
مشکل از اون نیست .
شاید اگه برنامتونو Build کنید مشکلتونو اون پایین توی پنل Output بنویسه .
برنامتونو Build کنید ، دوباره اجرا کنید.

ghazale_it
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 14:58 عصر
به نظر من vs رو کامل نصب کردی . نیازی به نصب Sql به صورت جدا نیست .

ممنون مشکلم حل شد باید نام سرور رو sqlexpress\. مینوشتم.

Masoomeh.H
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 07:57 صبح
برای نمایش داده هایی که ذخیره کردید ، از پنل (سمت راست صفحه) ToolBox قسمت Data یه Object به نام Data Grid View بزارید روی فرمتون ، یه دکمه هم به فرمتون اضافه کنید ، داخل دکمه این کد رو بنویسید :
86967

مقدار con.ConnectionString مسیر بانک شماست .
مقدار cmd.CommandText جایی هست که شما دستورای SQL رو مینویسید.
تابع Dispose() شئ هایی که اول همین کد نوشتید رو ، چون دیگه به اونها احتیاج ندارید از بین میبره.

بازم سوالی هست بپرسید.

متاسفانه نمایش نمی ده . نمی دونم مشکل از کجاس

arash ghafori
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 20:02 عصر
متاسفانه نمایش نمی ده . نمی دونم مشکل از کجاس

نمایش نمیده یا خطا میگیره ؟؟

samadblaj
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 20:30 عصر
جناب vbBoss (http://barnamenevis.org/member.php?230007-vbBoss) میشه اینو خودتون توی یه پروژه بنویسید بذارید.

Masoomeh.H
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 23:30 عصر
نمایش نمیده یا خطا میگیره ؟؟

نمایش نمیده:اشتباه::ناراحت:

arash ghafori
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 23:39 عصر
اینا رو یه بار دیگه چک کنید ، اگه نشد برنامه رو بزارین روی سایت ( البته اگه میتونید !!! ) :

1) مقدار ConectionString کامل چک بشه . چون امکان داره بانکتون یه جای دیگه باشه و DataGrid آدرسش یه جا دیگه اشاره کنه . به اولین و آخرین پارامتر دقت کنید ( اولی اسم برنامتونه ، آخری اسم بانکی ک بهش وصل میشید تا اونو بخونه )
2)به مقدار اسکریپت CommandText دقت کنید . بیشتر روی نام Table .

arash69
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 00:04 صبح
سلام
شاید این pdf منبع خوبی باشه.

87044

Masoomeh.H
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 11:46 صبح
اینا رو یه بار دیگه چک کنید ، اگه نشد برنامه رو بزارین روی سایت ( البته اگه میتونید !!! ) :

1) مقدار ConectionString کامل چک بشه . چون امکان داره بانکتون یه جای دیگه باشه و DataGrid آدرسش یه جا دیگه اشاره کنه . به اولین و آخرین پارامتر دقت کنید ( اولی اسم برنامتونه ، آخری اسم بانکی ک بهش وصل میشید تا اونو بخونه )
2)به مقدار اسکریپت CommandText دقت کنید . بیشتر روی نام Table .

namespace reza
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = global::reza.Properties.Settings.Default.Database1 ConnectionString;

con.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = " Insert Into table1 (ID,STUNUM)" + "Values (" + comboBox1.Text + ";" + comboBox2.Text + ")";
//cmd.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("ADD SUCC");

con.Close();
}

private void dataGridView1_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{

DataSet ds = new DataSet();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
DataTable dt = new DataTable();
con.ConnectionString = global::reza.Properties.Settings.Default.Database1 ConnectionString;

cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT *FROM table1";
da.SelectCommand = cmd;
da.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;

dt.Dispose();
da.Dispose();
cmd.Dispose();
{ { { con.Dispose();
ممنون می شم اگه مشکلشو بهم بگید

arash ghafori
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 19:07 عصر
namespace reza
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

con.Open();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = " Insert Into table1 (ID,STUNUM)" + "Values (" + comboBox1.Text + ";" + comboBox2.Text + ")";
//cmd.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("ADD SUCC");

con.Close();
}

private void dataGridView1_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{

DataSet ds = new DataSet();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
DataTable dt = new DataTable();

cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT *FROM table1";
da.SelectCommand = cmd;
da.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;

dt.Dispose();
da.Dispose();
cmd.Dispose();
{ { { con.Dispose();
ممنون می شم اگه مشکلشو بهم بگید

این همونه . نگاه کنید ، سوال داشتید بپرسید :

Masoomeh.H
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 22:23 عصر
از همه دوستان ممنونم. مشکل من حل شد. اشتباهم توی اتصال دیتا گرید به دیتا بیسم بود.
ولی خوب اگه بخوام اطلاعاتم رو توی تکس باکس نشون بدم چی؟؟؟

Hybrid
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 22:59 عصر
سلام دوست عزیز ،

اگه منظورتون اینه که وقتی روی یک سطر از دیتاگرید کلیک میکنین کلیک کنید و اطلاعات سطر مورد نظر داخل تکست باکس نمایش داده بشه میتونین از خاصیت CurrentRow و Cells و value از دیتاگرید کمک بگیرین :

TextBox1.Text=DataGridView1.CurrentRow.Cells(0).Va lue.ToString()

(( کد بالا تبدیلی هست ممکنه به کوچیکی و به بزرگی اشکال بگیره اصلاحش کنید ببخشید))

Masoomeh.H
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:06 عصر
سلام دوست عزیز ،

اگه منظورتون اینه که وقتی روی یک سطر از دیتاگرید کلیک میکنین کلیک کنید و اطلاعات سطر مورد نظر داخل تکست باکس نمایش داده بشه میتونین از خاصیت CurrentRow و Cells و value از دیتاگرید کمک بگیرین :

TextBox1.Text=DataGridView1.CurrentRow.Cells(0).Va lue.ToString()

(( کد بالا تبدیلی هست ممکنه به کوچیکی و به بزرگی اشکال بگیره اصلاحش کنید ببخشید))

نه من از کد زیر استفاده می کنم ولی موقع اجرا هنگام نشون دادن ایراد می گیره
textBox1.DataBindings.Add("Text",ds.Tables[1],"name");

arash ghafori
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:52 عصر
واسه این که با سلکت کردن سطر از DataGrid مقدارش توی TextBox نمایش داده بشه ، باید اسطلاحا یه Map از جدول بسازید .
ینی اینکه :
1) یه کلاس بنویسید ( مثلا کلاس Table ) و اون رو به صورتی که توی شکل نشون داده شده مقدار دهی کنید .
87082
نکته : کلاس حتما باید Public باشه.
توضیح : مقدار هایی که زیرشون خط کشیده شده ، همون فیلد های Table ی بانک هستن .
مقدار های Set و Get هم به خاطر اینه که هم بشه از این مقدارها خوند و هم بشه مقدار بهشون پاس کرد.

2)حالا یه Button روی فرم بزارید و یه TextBox. توی دکمه کد زیر رو بنویسید :
87083

توضیح : tableR یه شئ از کلاس Table ، که مقدار ID رو که از DataGrid سلکت کردی رو میریزه توی TextBox.

سوالی هست بپرسید.

Masoomeh.H
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 08:18 صبح
واسه این که با سلکت کردن سطر از DataGrid مقدارش توی TextBox نمایش داده بشه ، باید اسطلاحا یه Map از جدول بسازید .
ینی اینکه :
1) یه کلاس بنویسید ( مثلا کلاس Table ) و اون رو به صورتی که توی شکل نشون داده شده مقدار دهی کنید .
87082
نکته : کلاس حتما باید Public باشه.
توضیح : مقدار هایی که زیرشون خط کشیده شده ، همون فیلد های Table ی بانک هستن .
مقدار های Set و Get هم به خاطر اینه که هم بشه از این مقدارها خوند و هم بشه مقدار بهشون پاس کرد.

2)حالا یه Button روی فرم بزارید و یه TextBox. توی دکمه کد زیر رو بنویسید :
87083

توضیح : tableR یه شئ از کلاس Table ، که مقدار ID رو که از DataGrid سلکت کردی رو میریزه توی TextBox.

سوالی هست بپرسید.

ببخشید من می خوام بعضی از اطلاعات دیتابیسم رو بدون توجه به دیتاگرید بریزم توی یه تکس باکس

Masoomeh.H
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 16:32 عصر
یعنی کسی نمی تونه به من کمک کنه؟؟؟

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 16:48 عصر
textBox1.Text = ds.Tables[1].Rows[اندیس]["name"]; "اندیس" اندیس سطر ، "name" اسم یا اندیس ستون.

arash ghafori
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 21:24 عصر
ببخشید من می خوام بعضی از اطلاعات دیتابیسم رو بدون توجه به دیتاگرید بریزم توی یه تکس باکس

میشه سوالتونو یه کم واضح تر بگید ! یه مثالی چیزی...!

Masoomeh.H
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 22:46 عصر
میشه سوالتونو یه کم واضح تر بگید ! یه مثالی چیزی...!

مثلا می خوام فقط id یک سطر رو بریزم توی یه تکس باکس. ولی نمی خوام از دیتا گرید ویو استفاده کنم.

arash ghafori
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 01:05 صبح
مثلا می خوام فقط id یک سطر رو بریزم توی یه تکس باکس. ولی نمی خوام از دیتا گرید ویو استفاده کنم.

خوب شما باید یه سطری رو سلکت کنید که بر طبق سطر سلکت شده ، اون مثلا مقدار ID رو بریزه توی TextBox !!!!

اگه میشه بگید الگوریتمتون چیه ؟ چی کاری میخواید انجام بدید ؟

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 05:31 صبح
شما باید اول مشخص کنید که id مورد نظرتون در ds.Tables[1] در کدام سطره وقتی اندیس سطر رو بدست آوردید طبق پست 28 عمل کنید.

Masoomeh.H
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 08:12 صبح
شما باید اول مشخص کنید که id مورد نظرتون در ds.Tables[1] در کدام سطره وقتی اندیس سطر رو بدست آوردید طبق پست 28 عمل کنید.

ممنون این مشکلم هم حل شد
حالا برای سرچ توی پایگاه داده باید چکار کنم؟؟؟
درضمن می خوام داده هام با هر بار خروج از برنامه از دیتا بیسم پاک نشه

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 08:31 صبح
دو تا راه دارید. یکی اینکه با دستور سلکت جستجو در دیتابیس انجام بشه. یک راه هم اینه که از dataview استغاده کنید و دیتاتیبل مورد نظر از دیتاست رو بهش نسبت بدید و فیلتر رو روی این dataview اعمال کنید.
اول مشخص کنید چه راهی رو میخواهید انتخاب کنید. البته اگر پروژه دانشجویی هست باید از دیتابیس سلکت کنید.

Masoomeh.H
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 09:23 صبح
دو تا راه دارید. یکی اینکه با دستور سلکت جستجو در دیتابیس انجام بشه. یک راه هم اینه که از dataview استغاده کنید و دیتاتیبل مورد نظر از دیتاست رو بهش نسبت بدید و فیلتر رو روی این dataview اعمال کنید.
اول مشخص کنید چه راهی رو میخواهید انتخاب کنید. البته اگر پروژه دانشجویی هست باید از دیتابیس سلکت کنید.

همونطوری که گفتم برای یادگرفتن دارم سوالات توی ذهنم رو می پرسم و پروژه دانشجویی نیست
اگه می شه هردو روش رو توضیح بدید:لبخند:

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 10:19 صبح
فعلا این برای جستجو در دیتابیس:
http://barnamenevis.org/showthread.php?340305

Masoomeh.H
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 22:29 عصر
فعلا این برای جستجو در دیتابیس:
http://barnamenevis.org/showthread.php?340305

بازم ممنون از راهنماییاتون
اگه امکان داره نحوه ذخیره هم بهم بگید

Masoomeh.H
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 18:26 عصر
یعنی از اساتید کسی نمی تونه کمک بکنه؟؟؟

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 19:08 عصر
SqlConnection connection = new SqlConnection();
cmd.Connection = connection;
try
{
cmd.CommandText = "insert into tblname(name , lname , score) values(@name , @lname , @score)";
cmd.Parameters.Clear();
cmd.Parameters.AddWithValue("@name", textBox1.Text);
cmd.Parameters.AddWithValue("@lname", textBox2.Text);
cmd.Parameters.AddWithValue("@score", comboBox1.Text);
if (connection.State == ConnectionState.Closed)
connection.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();

cmd.Parameters.Clear();
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show("در طی فرایند درج خطایی رخ داده است" + "\n" + ex.ToString());
}
finally
{
if (connection.State == ConnectionState.Open)
connection.Close();
}

arash ghafori
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 19:20 عصر
بازم ممنون از راهنماییاتون
اگه امکان داره نحوه ذخیره هم بهم بگید

نحوه ی ذخیره همون Add هستش دیگه !!! توی پست اولم توضیحش هست.
منظورتون چیه ؟

Masoomeh.H
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 19:45 عصر
نحوه ی ذخیره همون Add هستش دیگه !!! توی پست اولم توضیحش هست.
منظورتون چیه ؟

ببینید من وقتی برنامه رو می بندم تمام دیتا های موجود در دیتا بیسم پاک می شه. می خوام پاک نشه

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 19:59 عصر
پاک نمیشه. اگر دیتابیس رو از طریق data<<addnew data source به پروژه اضافه کردید و در solution explorer هست ، هر بار که پروژه رو دیباگ میکنید ویژوال استادیو میاد نسخه اولیه دیتابیس رو توی پوشه debug کپی میکنه به خاطر همین اطلاعاتی که در دیباگ قبلی وارد کردید رو نمیبینید. اگر میخواهید از صحت درج اطلاعات در دیتابیس مطمئن بشید ، ویژوال استادیو رو ببندید و برنامه را از توی پوشه دیباگ اجرا کنید عمل Add رو انجام بدید و ببندید و دوباره باز کنید ببینید تغییرات ثبت شده یا نه.

arash ghafori
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 23:05 عصر
ببینید من وقتی برنامه رو می بندم تمام دیتا های موجود در دیتا بیسم پاک می شه. می خوام پاک نشه

mafaman2003 (http://barnamenevis.org/member.php?71297-mafaman2003) ی عزیز درست میگه . V.S برای این که یه جوری امنیت برنامه و دادهای بانکتون رو بالا ببره ، میاد با Conection String یی که شما بهش دادید ، به یه بانک مجازی شما رو وصل میکنه. به همین دلیلم هست که توی بعضی پروژه ها وقتی شما روی Table بانک برنامه کلیک راست میکنید و Show Table Data رو میزنید ، همه ی فیلدا رو null هستش.... .
همین.
داده هاتون پاک نمیشه.

me.enik
شنبه 06 خرداد 1391, 21:10 عصر
سلام
من طرز ساخت و کار با دیتابیس را نیاز دارم. توی تالار هم سرچ کردم ولی چیزی نبود مطالب توی اینترنت هم زیاد واسم مفهوم نبود. اگه کسی کمکم کنه ممنون می شم.

کتاب زیر کاملا آموزش داده است, اگر باز نیازی داشتید یا خواستید دقیق تر بفهمید :
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?343191-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C-sql-server-2008&p=1513565#post1513565)

Reza7392
جمعه 12 خرداد 1391, 01:25 صبح
خدا همتونو خیر بده این شد یه پست خوب.

nasimplus
سه شنبه 05 خرداد 1394, 17:32 عصر
با توجه به اینکه؛ با Service based databse، میشه یه دیتابیس رو اضافه کرد.اون دیتابیسهای قبلی ایجاد شده در SQL Server رو چه جوری به برنامه اضافه کنم؟