PDA

View Full Version : سوال: چه نوع میکرو کنترلرهایی به خوبی با C++ اجرا می شه؟

idocsidocs
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 01:21 صبح
لطفا میکرو کنترلرهایی که به خوبی با C++ اجرا می شن رو معرفی کنید.

Mahmood_M
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 02:39 صبح
راستش سئوالتون واضح نیست
میکروکنترلرها وابسته به زبان نیستند ، شما باید کامپایلری متناسب با زبان دلخواهتون پیدا کنید که بتونه کدهای زبان C شما رو به کدهای هگز قابل فهم برای میکروی مورد نظر تبدیل کنه
مثلا برای میکروی AVR کامپایلر CodeVision یا کامپایلر AVRStudio گزینه های مناسبی برای برنامه نویسی به زبان C هستند

موفق باشید ...

behrooz.mirzaie
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 07:03 صبح
سلام . . همونطور که دوستمون"Mahmood_M" گفتن شما میتونین میکروکنترل های AVR را با کامپایلر CodeVision برنامه ریزی کنید . فقط نکته ای که هست شما از زبان C استفاده میکنید نه ++C . تنها میکروی که میتونی استفاده کنین همین AVR هستن برای مثال ATMEGA16-32-8

idocsidocs
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:09 عصر
سلام . . همونطور که دوستمون"Mahmood_M" گفتن شما میتونین میکروکنترل های AVR را با کامپایلر CodeVision برنامه ریزی کنید . فقط نکته ای که هست شما از زبان C استفاده میکنید نه ++C . تنها میکروی که میتونی استفاده کنین همین AVR هستن برای مثال ATMEGA16-32-8

برای ++C چه میکرویی وجود داره؟

من ++C بلدم و به همین دلیل باید از میکرویی استفاده کنم که ++C رو پشتیبانی می کنه.

لطفا در این مورد توضیح بدید.

Mahmood_M
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 00:40 صبح
میکروکنترلر رو به عنوان یک CPU ساده درنظر بگیرید ، وقتی شما برنامه ای مثلا برای ویندوز می نویسید ، کامپایلر زبان برنامه نویسی شما ، کدهای نوشته شده رو به معادل دستورات Assembly قابل فهم برای CPU تبدیل میکنه ، CPU زبانی که شما با اون برنامه رو نوشتید ( مثلا ++C یا Delphi یا VB یا ... ) نمی فهمه ، بلکه این کامپایلر هست که زبان برنامه نویسی شما رو ترجمه می کنه
چیزی که در اختیار CPU قرار می گیره مجوعه دستوراتی حتی سطح پایینتر از زبان Assembly هست ، هر CPU با توجه به معماری و نحوه ی ساختش دستورات خاص خودش رو داره
کامپایلر شما باید دستورات مورد قبول CPU مورد نظر رو بشناسه و کدهای نوشته شده توسط شما رو به دستورات قابل فهم برای CPU تبدیل کنه

میکروکنترلها هم به همین صورت هستند ، زبان ++C یا هر زبان سطح بالای دیگه ای برای هیچ میکروکنترلری قابل فهم نیست ، بلکه شما دستورات رو درون یک نرم افزار به عنوان کامپایلر می نویسید ، و نرم افزار کامپایلر دستورات شما رو به کدهای قابل فهم برای میکرو تبدیل میکنه و شما میکروی خودتون رو با فایل مربوط به این کدها Program میکنید ( با استفاده از سخت افزار Programmer )
شما چه دستورات رو به زبان C بنویسید و چه به زبان پاسکال یا بیسیک یا ... ، چیزی که در نهایت برای قرار دادن در میکرو آماده میشه دستورات یکسانی هست ، فقط کامپایلری که اونها رو ترجمه کرده متفاوته
در مورد نوع میکرو بهتره از میکروکنترلرهای AVR استفاده کنید و در مورد زبان هم چون شما با ++C کار کردید ، بهتره که از زبان C استفاده کنید و دستورات خودتون رو درون کامپایلرهایی مثل CodeVision AVR یا AVRStudio بنویسید ، این کامپایلرها کدهای نوشته شده توسط شما رو ترجمه می کنند و دستورات ترجمه شده که برای میکروکنترلر قابل فهم هستند رو درون یک فایل Hex قرار میدن و شما اون فایل رو به میکرو می دید تا دستوراتش توسط میکرو اجرا بشه

موفق باشید ...

idocsidocs
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 01:14 صبح
در مورد نوع میکرو بهتره از میکروکنترلرهای AVR استفاده کنید و در مورد زبان هم چون شما با ++C کار کردید ، بهتره که از زبان C استفاده کنید و دستورات خودتون رو درون کامپایلرهایی مثل CodeVision AVR یا AVRStudio بنویسید ، این کامپایلرها کدهای نوشته شده توسط شما رو ترجمه می کنند و دستورات ترجمه شده که برای میکروکنترلر قابل فهم هستند رو درون یک فایل Hex قرار میدن و شما اون فایل رو به میکرو می دید تا دستوراتش توسط میکرو اجرا بشه
البته من شی گرایی رو نخوندم و فقط کد نویسی ساده رو خوندم. با این معلومات می تونم سی رو شروع کنم؟

مسئله دیگه اینه که من می خوام چند قطعه الکترونیک مثل صفحه تصویر، پرینتر و کیبورد رو به کمک میکرو به هم وصل کنم.
یکی از دوستان گفت که این کار خیلی ساده هست و فقط باید به کمک پورتها این دستگاهها رو به هم وصل کرد و دستورات شرطی رو نوشت تا این قطعات به میکرو وصل بشن و از میکرو فرمان بگیرن. آیا این حرف رو تایید می کنید؟