PDA

View Full Version : نیاز به یه قطعه دستگاه کارت خوان، کیبورد و مانیتور که بشه با میکرو کنترلر براشون برنامه نوشت

idocsidocs
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 02:02 صبح
من می خوام یه به عنوان پروژه دانشجویی یه دستگاه ساده تحویل بدم. طرز کار این دستگاه به این شکله:

1- کارت رو توی قطعه کارت خوان می کشم
2- رمز رو از طریق کیبور وارد می کنم
3- در صورت درست بودن کلمه رمز و اطلاعات موجود در کارت خوان، توی صفحه تصویر پیام خوشامد گویی نمایش داده بشه و درصورت غلط بودن به کاربر هشدار می دم که اطلاعات نادرست هستن.

همه این کارها با میکرو باید انجام بشه. از C یا ++C برای برنامه نویسی این کار استفاده می کنم

لطفا بگید که از چه نوع میکرویی باید استفاده بشه و آیا این قطعات که گفتم رو می تونم از جایی خریداری کنم؟

farzadsw
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 11:54 صبح
هر میکروکنترلری رو میتونید استفاده کنید (8051 , avr,pic ,...) ، خودتون باید ببینید با کدوم راحتتر هستید .
همه این قطعات تو ایران هست ، اگر ساکن تهران هستبد تقاطع جمهوری -حافظ میتونید این قطعات رو تهیه کنید . اگر میخواید کارتتون مثل دستگاه های عابر بانک باشه باید از کارت مغناطیسی و کارتخوان های اونها استفاده کنید . اگر هم میخواید بی سیم باشه باید از RFID استفاده کنید .

idocsidocs
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:02 عصر
هر میکروکنترلری رو میتونید استفاده کنید (8051 , avr,pic ,...) ، خودتون باید ببینید با کدوم راحتتر هستید .
همه این قطعات تو ایران هست ، اگر ساکن تهران هستبد تقاطع جمهوری -حافظ میتونید این قطعات رو تهیه کنید . اگر میخواید کارتتون مثل دستگاه های عابر بانک باشه باید از کارت مغناطیسی و کارتخوان های اونها استفاده کنید . اگر هم میخواید بی سیم باشه باید از RFID استفاده کنید .

کارت مغناطیسی رو می شه با پورت های موجود به میکرو وصل کرد و برای اون کد نوشت؟

برای وصل کردن این قطعات به میکرو، آیا باید همه رو از یک پورت (پورت موازی، سریال، usb) انتخاب کنم و به میکرو وصل کنم یا اینکه می تونم هر کدوم رو از هر نوع پورت دلخواه انتخاب کنم و به میکرو وصل کنم؟

farzadsw
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 17:34 عصر
ماژولهای کارتخوان مغناطیسی خروجی سریال دارند که میتونید به پورت uart میکرو وصل کنید . بقیه قطعات مثل صفحه کلید و LCD به پایه های PIO میکرو متصل میشن و نحوه اتصال و راه اندازی شون با هم فرق داره (اگر با نوحه اتصال اینها آشنا باشید متوجه منظورم میشید ) .

idocsidocs
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 18:31 عصر
ماژولهای کارتخوان مغناطیسی خروجی سریال دارند که میتونید به پورت uart میکرو وصل کنید . بقیه قطعات مثل صفحه کلید و LCD به پایه های PIO میکرو متصل میشن و نحوه اتصال و راه اندازی شون با هم فرق داره (اگر با نوحه اتصال اینها آشنا باشید متوجه منظورم میشید ) .

برای وصل کردن این قطعات به میکرو، باید مدار هم طراحی بشه یا اینکه فقط لازمه که این دستگاهها رو از طریق پورتها رو به یه سوکت و از اون طریق به میکرو وصل کنم؟

اگر نیاز به مدار هست، این مدارها از قبل آماده هستن یا باید طراحی بشن؟