PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از session

asiehmohammadian
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 13:29 عصر
سلام
من یکبار دیگه این سوالوپرسیدم ودوستان هرچه گفتند و من انجام دادم اما مشکلم حل نشد
خواهش میکنم هر کس جواب سوالمومیدونه کمکم کنه شدیدا گیر کردم
من میخوام وقتی کاربرم لاگین میکنه نام کاربریش(که وقتی لاگین میکنه وارد میکنه) در بخش هدر مسترپیجم آورده بشه مثل عکسی که ضمیمه کردم
اما مشکل اینجاست که کدی که براش مینویسم مستیج و نمیشناسه که البته به نظر خودم طبیعی!
کسی از دوستان میدونه که باید چطوری این کاروانجام بدم مثل این عکس؟
خواهش میکنم کمکم کنید شدیدا نیاز دارم:افسرده:

mo.esmp
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:35 عصر
برای نشون دادن نام کاربر میتونی از کنترل asp:LoginName استفاده کنی تنها کافیه که کنترل رو در مسترپیچ در جایی که میخوایی نام کاربر نشون داده بشه قرار بدی.
<asp:LoginName ID="LoginName1" runat="server" Font-Bold="true" />
برای ارسال اطلاعات بین مسترپیچ و صفحات میتونی از یک Property استفاده کنی بدین ترتیب کە تو مسترپیچ یک Property از نوع public ایجاد کن.
public partial class SiteMaster : System.Web.UI.MasterPage
{
public String HeaderMessage { get; set; }

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (!Page.IsPostBack)
{
HeaderMessageLiteral.Text = HeaderMessage;
}
}
}
در صفحات برای دسترسی بە این Property بە این طریق عمل کن
SiteNestedMaster myMasterPage = Page.Master as SiteNestedMaster;
myMasterPage.HeaderMessage = "Some text";

asiehmohammadian
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:00 عصر
ممنون از راهنماییتون من کدی که گفتید ونوشتم اما در این قسمت که در زیر نوشتم HeaderMessageLiteral و ویژوال برام نمیاره وخطا میده میشه لطف کنید بگید باید چکار کنم؟
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (!Page.IsPostBack)
{
HeaderMessageLiteral.Text = HeaderMessage;
}
ممنون از لطفتون

kahouri
سه شنبه 03 مرداد 1391, 17:39 عصر
سلام دوست عزیز
برای این کار باید از session استفاده کنی
وقتی کاربر وارد شد User_ID رو میگیری و بعد تو فرم اصلیت یه select کوچولو از جدول کاربرات میزنی
id_user =@id_user
بعد نامشو میزاری تو لیبل همین
هر جا گیر کردی من در هدمتم

siamat
چهارشنبه 10 مهر 1392, 09:23 صبح
سلام خدمت kahouri عزیز
من هم با این مسئله مشکل دارم اگه برات امکان داره از اول نحوه استفاده کردن از session رو بزاری همین جا ممنون می شم یعنی منظورم از تعریف اولیه تا استفاده دریک صفحه
با تشکر فراوان از شما

i.RB92
چهارشنبه 10 مهر 1392, 12:26 عصر
سلام دوست عزیز
برای این کار باید از session استفاده کنی
وقتی کاربر وارد شد User_ID رو میگیری و بعد تو فرم اصلیت یه select کوچولو از جدول کاربرات میزنی
id_user =@id_user
بعد نامشو میزاری تو لیبل همین
هر جا گیر کردی من در هدمتم
اتفاقا بدترین کار استفاده از سشنه در این خصوص!
بهترین کار هم استفاده از سیستم ممبرشیپ خود دات نت (البته به صورت کاستومایز شده) و کنترل asp:LoginName هست.

siamat
سه شنبه 29 بهمن 1392, 18:35 عصر
دلیل این بد بودن چی می تونه باشه؟
بعد از اعتبارسنجی لاگین کاربر مقدار یوزر ای دی کاربر رو از دیتابیس واکشی کنید بریزید توی سشن سپس در مسترپیچ صفحه مقصد یک متغیر تعریف کنید و سشن رو بریزید داخلش بعد شرط بگذارید در صورتی که این یوزر ای دی وجود داشت نام و نام خانوادگی رو بیرون بکشه و در لیبل مسترپیج قرار بده
جایی سوال بود بپرسید سعی می کنم کمک کنم

i.RB92
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 14:44 عصر
دلیل این بد بودن چی می تونه باشه؟
بعد از اعتبارسنجی لاگین کاربر مقدار یوزر ای دی کاربر رو از دیتابیس واکشی کنید بریزید توی سشن سپس در مسترپیچ صفحه مقصد یک متغیر تعریف کنید و سشن رو بریزید داخلش بعد شرط بگذارید در صورتی که این یوزر ای دی وجود داشت نام و نام خانوادگی رو بیرون بکشه و در لیبل مسترپیج قرار بده
جایی سوال بود بپرسید سعی می کنم کمک کنم
این فایل (http://tizlearning.com/Files/Chapter6_StateManagement.zip) رو دانلود کنید بخونید متوجه میشین:)