PDA

View Full Version : چطور میشه آنلاین یا آفلاین بودن رو در یک سایت فهمید ؟ (خیلی فوری)

m.ershadi
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:16 عصر
سلام دوستان ،
من یک سایت با PHP طراحی کردم که یک سری کاربر داره و میتونند پیام برای هم ارسال کنند . حالا من نیاز دارم به اینکه وقتی یک کاربر با نام کاربریش وارد سایت شد توی سایت وضعیت آنلاین بودنش معلوم بشه و وقتی صفحه رو بست آفلاین بشه . چطور میتونم اینو پیاده سازی کنم ؟

saeid99
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 18:03 عصر
سلام
شما میتونی یه فیلد به عنوان آخرین بازدید در نظر بگیری
هر موقع که صفحه ای رو بازدید کرد و یا عملیاتی انجام داد time() رو داخل دیتابیس داشته باشی و بروز رسانی کنید
و مثلا اگر تا 2 دقیقه عملیاتی انجام نداد و یا صفحات رو بازدید نکرد آفلاین در نظر بگیری
مثلا کاربر ساعت 10 وارد سیستم میشه تا 10 و 2 دقیقه آنلاین هست هر موقع هم صفحه لود شد تایم رو آپدیت کن

m.ershadi
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:15 عصر
سلام
شما میتونی یه فیلد به عنوان آخرین بازدید در نظر بگیری
هر موقع که صفحه ای رو بازدید کرد و یا عملیاتی انجام داد time() رو داخل دیتابیس داشته باشی و بروز رسانی کنید
و مثلا اگر تا 2 دقیقه عملیاتی انجام نداد و یا صفحات رو بازدید نکرد آفلاین در نظر بگیری
مثلا کاربر ساعت 10 وارد سیستم میشه تا 10 و 2 دقیقه آنلاین هست هر موقع هم صفحه لود شد تایم رو آپدیت کن

خیلی ممنون .
دیگه راهی به نظرتون نمیرسه ؟ میخوام دقیق تر باشه . یعنی به محض ورود یا خروج اطلاع بده .

MostafaEs3
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 01:40 صبح
آره میشه .. ببین با آجاکس مثلا هر هر 40 ثانیه یک درخواست به سرور ارسال کن از کلاینت . بعد هربار که درخواست ارسال بشه یکبار سشن رو آپدیت کن و بعد ببین اگه یکبار درخواستی بعد از 2 دقیقه نیومد اون رو توی آفلاین ها نمایش بده .:لبخندساده: