PDA

View Full Version : ایجاد سبد خرید بدون استفاده از ثبت نام

mehdi4467
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 16:51 عصر
سلام
من می خواهم یک سبد خرید درست کنم که خریدار بتواند قبل از عضویت کالاهای مورد نیاز خود را به سبد خرید اضافه کند و در نهایت با ارسال یک فرم خرید خود را قطعی کند.

ممنون

mohamadali1374
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:10 عصر
خوب می تونید داخل یه دیتابیس یه جدول درست کنی که ip افراد رو داخلش ذخیره کنه بعد هر وقت اون یه خریدی انجام داد شماره ونام اون خرید در برابر ip طرف ذخیره بشه وهر وقت خواست خریدش رو نهایی کنه در صفحه پایانی ip و کالا های مورد نطر خریدار رو فرا خونی کنی
(البته فرایند خرید الکترونیکی ؛ فرایند مهمی؛ که نیازمند است اطلاعاتی بیشتری از خریدار را شما داشته باشید که در پیگیری های بعدی ازشون استفاده کنید)

eshpilen
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:51 عصر
lol
این کارا چیه! IP؟!
بنظرم راه طبیعیش اینه که سبد خرید رو در سشن ذخیره کنی.
هیچ نیازی به ثبت نام هم نیست.
من خودم قبلا یک چنین سیستمی رو طراحی کرده بودم و کاملا کار میکنه. البته پروژهء آزمایشی و تمرینی بود و به حالت نهایی نرسید.

mehdi4467
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 20:37 عصر
lol
این کارا چیه! IP؟!
بنظرم راه طبیعیش اینه که سبد خرید رو در سشن ذخیره کنی.
هیچ نیازی به ثبت نام هم نیست.
من خودم قبلا یک چنین سیستمی رو طراحی کرده بودم و کاملا کار میکنه. البته پروژهء آزمایشی و تمرینی بود و به حالت نهایی نرسید.
سلام
چطوری باید از سشن استفاده کنم؟

djsaeedkhan
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 21:32 عصر
سلام
شما یه سشن درست می کنی و یه آرایه داخلش ذخیره می کنی
البته می تونی آرایه ای از سشن هم درست کنی
می تونی که متغیر رو هم در نظر بگیری و مقادیر رو در داخل اون قرار بدی و بعد در سشن ذخیره کنی

mehdi4467
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 21:42 عصر
سلام
شما یه سشن درست می کنی و یه آرایه داخلش ذخیره می کنی
البته می تونی آرایه ای از سشن هم درست کنی
می تونی که متغیر رو هم در نظر بگیری و مقادیر رو در داخل اون قرار بدی و بعد در سشن ذخیره کنی
سلام
ممنون میشه یه نمونه کد قرار بدهید؟

djsaeedkhan
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:06 عصر
سلام
دانلود کنید و ببینید
البته این یه نمونه
صد در صد ممکنه روش های بهتر هم وجود داشته باشد

lady64
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:22 عصر
ببخشید آقای mehdi سوالم رو در تاپیک شما میپرسم ، ولی چرا در سشن ؟ بعدا چطور میخوایم گزارشی از خریدهای انجام شده داشته باشیم ؟

farhadfery
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:00 عصر
سلام
من می خواهم یک سبد خرید درست کنم که خریدار بتواند قبل از عضویت کالاهای مورد نیاز خود را به سبد خرید اضافه کند و در نهایت با ارسال یک فرم خرید خود را قطعی کند.

ممنون
به طور معمول سبد خرید که در سشن هست و ربطی به ثبت نام ندارد. هنگام عملیات ثبت قطعی و checkout که شما اگر خواستید چک می کنید که لاگین کرده یا نه. شما کد یه سبد خرید را ببینید متوجه می شوید.

djsaeedkhan
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:29 عصر
ببخشید آقای mehdi سوالم رو در تاپیک شما میپرسم ، ولی چرا در سشن ؟ بعدا چطور میخوایم گزارشی از خریدهای انجام شده داشته باشیم ؟

سلام
درستش هم همینه
بسیاری از سایت ها میان از (کمتر)سشن و (بیشتر) از کوکی استفاده می کنن
اولا چون ممکنه یکی مشکل فکری داشته باشه و هر چی محصول داری و بخواد الکی تو سبد خرید بذاره و بعد بزاره بره. اینجوری بخوای با دیتابیس ذخیره کنی می دونی چقدر زیاد میشه
ولی وقتی که خواست صد در صد خرید رو انجام بده. میای و در دیتابیس ذخیرش می کنی.
این بهترین روش کار هست.
از سشن کمتر چون ممکنه اتفاقی کاربر مرورگرشو ببنده و اینجوری همه اطلاعات بپره. یا فردا مراجعه کنه برای ادامه خرید. و بخواد اطلاعات دیروز باشه
همچنین اگر می خوای از دیتابیس هم استفاده کنی مشکلی نیست. ولی به کاربر بگو اگر 72 ساعت بعد از درج خرید نکنی سبد خریدت پاک میشه اتوماتیک

mehdi4467
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:36 عصر
سلام
دانلود کنید و ببینید
البته این یه نمونه

ممنون چک می کنم اگه مشکلی داشتم مطرح می کنم.

این کار برای اینه که کاربر در ابتدا نیازبه لاگین کردن نداشته باشه و بعد از اضافه کردن تمامی محصولات به سبد خرید و در هنگام پرداخت لاگین کنه. بنابراین تمامی خرید ها هم ثبت میشه.

mehdi4467
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:44 عصر
سلام
دانلود کنید و ببینید
البته این یه نمونه
سلام
من فایل index.php رو نگاه کردم ولی متوجه نشدم وقتی روی لینک خرید کلیک می کنیم چه انفاقی می افتد. میشه توضیح بیشتری بدهید؟

eshpilen
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 09:57 صبح
از سشن کمتر چون ممکنه اتفاقی کاربر مرورگرشو ببنده و اینجوری همه اطلاعات بپره. یا فردا مراجعه کنه برای ادامه خرید. و بخواد اطلاعات دیروز باشه
همچنین اگر می خوای از دیتابیس هم استفاده کنی مشکلی نیست. ولی به کاربر بگو اگر 72 ساعت بعد از درج خرید نکنی سبد خریدت پاک میشه اتوماتیک
lol
فرایند خرید اصولا باید در یک بازهء زمانی معقولی انجام بشه. بعدش معنا نداره و همون پاک بشه بهتره.
طرف بره بعد از دو روز بیاد بخواد خریدش رو ادامه بده؟ :متفکر: :لبخند:
همینطور مرورگر هم که بسته بشه سبد خرید پاک بشه بنظر من مشکلی نداره.
اصولا بخاطر سادگی و Privacy و راحتی هم کاربر و هم برنامه نویس بهتره با بسته شدن مرورگر هم سبد خرید از بین بره. مگه طرف میخواد بره جای دیگه مشورت کنه بیاد بقیهء خریدش رو ادامه بده؟ :متعجب:

djsaeedkhan
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 13:17 عصر
سلام
من فایل index.php رو نگاه کردم ولی متوجه نشدم وقتی روی لینک خرید کلیک می کنیم چه انفاقی می افتد. میشه توضیح بیشتری بدهید؟

سلام
شما ببینید چه فایل هایی در ایندکس ، اینکلود شدن و اونا رو باز کنید

djsaeedkhan
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 13:20 عصر
lol
فرایند خرید اصولا باید در یک بازهء زمانی معقولی انجام بشه. بعدش معنا نداره و همون پاک بشه بهتره.
طرف بره بعد از دو روز بیاد بخواد خریدش رو ادامه بده؟ :متفکر: :لبخند:
همینطور مرورگر هم که بسته بشه سبد خرید پاک بشه بنظر من مشکلی نداره.
اصولا بخاطر سادگی و Privacy و راحتی هم کاربر و هم برنامه نویس بهتره با بسته شدن مرورگر هم سبد خرید از بین بره. مگه طرف میخواد بره جای دیگه مشورت کنه بیاد بقیهء خریدش رو ادامه بده؟ :متعجب:
من حرف شما رو رد نمی کنم. ولی شما حساب سرعت اینترنت و سیستم عامل کاربر و برق رفتن و اینا رو هم بدید. بالاخره ممکنه کاربر اشتباه کنه و پنجره رو ببنده. پس باید یه راه حلی برای اشتباه کاربر گذاشت. اگر دقت کرده باشید وقتی تو ورد آفیس کار می کنید. اگر سیستم هنگ کنه (یا به هر دلیلی) و برنامه بسته بشه. بعد که باز کنید می تونید آخرین ذخیره اتوماتیک رو دسترسی داشته باشید.

eshpilen
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 14:46 عصر
اوه بابا اون مال تایپ کردن و ایناست که زحمت داره و یه وقتا ممکنه سند مهمی چیزی هم باشه. یه خرید کردن و دوتا کلیک کردن که دیگه این حرفا رو نداره. هرچیزی رو بجاش بذارید که ارزش پیچیدگی و هزینش رو داشته باشه. تازه گفتم از نظر Privacy بهتره اصولا با بسته شدن مرورگر اطلاعات پاک بشه، یا حداقل نه اینکه بعد دو روز هم هنوز سبد خرید حفظ شده باشه.