PDA

View Full Version : گفتگو: نمونه کار مناسب

mshProgrammer
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 20:17 عصر
سلام دوستان
من برنامه نویسی به زبان سی شارپ رو بلد هستم و حالا می خوام وارد بازار کار بشم
دنبال یه برنامه خوب هستم که به عنوان نمونه کار بنویسم یه برنامه که هم به عنوان نمونه کار بشه استفاده کرد و هم کاربردی باشه
دوستان اگه پیشنهادی دارید بدید

me.enik
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 21:09 عصر
سلام دوستان
من برنامه نویسی به زبان سی شارپ رو بلد هستم و حالا می خوام وارد بازار کار بشم
دنبال یه برنامه خوب هستم که به عنوان نمونه کار بنویسم یه برنامه که هم به عنوان نمونه کار بشه استفاده کرد و هم کاربردی باشه
دوستان اگه پیشنهادی دارید بدید

سلام.
من خودم یه پروژه ای رو شروع کردم به نوشتنش که این پروژه به طور 100% توی دنیا نوشته نشده و احتمال نوشته شدنش هم خیلی کمه.
این پروژه, پروژه ی تشخیص یک کارکتر است.
چی جوری؟
به این صورت که مثلا کاربر توی یه محیطی که درون نرم افزار تعبیه شده و شبیه محیط پینت هستش, میاد و یک حرف رو میکشه.
حالا ما باید یه کاری بکنیم که کامیپوتر بتونه تشخیص بده که اون حرفی که کاربر وارد کرده, چیه.

شاید در نگاه اول, پروژه خیلی ساده باشه, اما اگر یه کم بهش فکر کنی, دلیل اینکه چرا تا حالا توی دنیا نمونه کاملش نوشته نشده رو میفهمی!!

حالا مزایای این پروژه چیه؟
یه مثال خیلی ساده میزنم.
مثلا وقتی توی یاهو چند بار ایمیل میزنی, بعد از مثلا 5 ایمیل, از تو یه کدی رو میخواد که وارد کنی تا بفهمه که تو انسان هستی یا کامپیوتر.
اسم این کد, captcha هستش.
حالا با این برنامه میای و نقش انسان رو بازی میکنی و .... .
این یکی از مزایای خیلی کوچیک این برنامه بودش!!

اینایی که گفتم, توضیحات کلی پروژه بودش, اگر توضیح دقیق تر یا واضح تر خواستی, حتما اعلام کن.

mshProgrammer
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 21:15 عصر
اون طوری که من فهمیدم این پروژه مربوط میشه به پردازش تصویر
البته فک نکنم این پروژه برای نمونه کار مناسب باشه چون بیشتر جنبه ی الگوریتمی داره تا جنبه ی برنامه نویسی

ya30ien2
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:24 عصر
بنظر من از برنامه حسابداری یا یه برنامه مدیریت فروشگاه استفاده کن

amirxbest
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:13 عصر
دوست عزیز کی میگه این پروژه تو دنیا نوشته نشده...؟؟؟
نمونه معروفش تو ویندوز 7 هست که این قابلیت رو داره.
و تا اونجا که من میدونم اکثر گوشیهای لمسی این قابلیت رو دارن...
و مربوط میشه تا حدودی به مسائل هوش مصنوعی....
من خودم یه مدت پیش با وی بی واسه اعداد درست کردم.البته نه زیاد حرفه ای.
در صورتی برنامه جالب هست که فارسی رو پشتیبانی کنه که تا حالا من ندیدم.

me.enik
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 15:41 عصر
دوست عزیز کی میگه این پروژه تو دنیا نوشته نشده...؟؟؟
نمونه معروفش تو ویندوز 7 هست که این قابلیت رو داره.
و تا اونجا که من میدونم اکثر گوشیهای لمسی این قابلیت رو دارن...
و مربوط میشه تا حدودی به مسائل هوش مصنوعی....
من خودم یه مدت پیش با وی بی واسه اعداد درست کردم.البته نه زیاد حرفه ای.
در صورتی برنامه جالب هست که فارسی رو پشتیبانی کنه که تا حالا من ندیدم.

توی اینکه پروژه بتونه 100% کار کنه, هیچ شکی نیست که نوشته نشده.
به معنای بهتر, اگر همچین پروژه ای نوشته شده بودش که بتونه اینهو انسان, تصویر رو پردازش کنه, خیلی چیزا فرق کرده بود.
:چشمک:
نمی دونم, شاید منظور شما این بودش که پروژه ای نوشته شده که این کار رو بکنه, ولی نه 100%.
شاید منظور شما این بود.

بعدش, یه حرف جالبی از شما شنیدم.
توی ویندوز سون, همچین قابلیتی وجود داره؟
میشه معرفی کنید.
ممنون میشوم.

me.enik
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 15:43 عصر
اون طوری که من فهمیدم این پروژه مربوط میشه به پردازش تصویر
البته فک نکنم این پروژه برای نمونه کار مناسب باشه چون بیشتر جنبه ی الگوریتمی داره تا جنبه ی برنامه نویسی

آره احتمالا.
البته اگر طرف, حتی در حد دونستن تعریف الگوریتم هم در این زمینه اطلاعات داشته باشه, ارزش کار شما رو درک میکنه.
به هر حال.
شاید این پروژه برای نمونه مفید نباشه.
از این بابت, معذرت میخواهم.
ببخشید.

ya30ien2
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 15:46 عصر
احتمالا منظور دوستمون با ابزار Math Input Panel بوده
ولی دوستمون هم درست میگن اگه فارسی رو پشتیبانی کنه خوبه در غیر اینصورت فکر نمیکنم زیاد مشتری داشته باشه

me.enik
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 16:24 عصر
ولی دوستمون هم درست میگن اگه فارسی رو پشتیبانی کنه خوبه در غیر اینصورت فکر نمیکنم زیاد مشتری داشته باشه

سلام.
همان طور که فکرش رو میکردم, حتی این برنامه رو هم که شرکت ماکروسافت نوشته است, به صورت 100% کار نمیکند و باگ های بسیار واضحی دارد.
برای نمونه و برای اینکه حرفم رو به بقیه افراد ثابت کنم, یه عکس از برنامه گرفتم که خودش گویای همه چیز است.
عکس ضمیمه شده.
شاید با دیدن این عکس, بهتر درک کنین که من چی میگم!!

me.enik
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 16:28 عصر

سلام.
حرف شما درست.
من به حرف شما احترام میزارم.
ولی مشکل اینجاست که این برنامه, حروف انگیلیسی رو هم که حروف جهانی هستند رو درست پشتیبانی نمیکنه, چه برسه به حروف فارسی!!
فکر کنم پست بالا, اثبات کننده این موضوع باشه.

orca13
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 17:02 عصر
سلام.
من خودم یه پروژه ای رو شروع کردم به نوشتنش که این پروژه به طور 100% توی دنیا نوشته نشده و احتمال نوشته شدنش هم خیلی کمه.
این پروژه, پروژه ی تشخیص یک کارکتر است.
چی جوری؟
به این صورت که مثلا کاربر توی یه محیطی که درون نرم افزار تعبیه شده و شبیه محیط پینت هستش, میاد و یک حرف رو میکشه.
حالا ما باید یه کاری بکنیم که کامیپوتر بتونه تشخیص بده که اون حرفی که کاربر وارد کرده, چیه.

شاید در نگاه اول, پروژه خیلی ساده باشه, اما اگر یه کم بهش فکر کنی, دلیل اینکه چرا تا حالا توی دنیا نمونه کاملش نوشته نشده رو میفهمی!!

حالا مزایای این پروژه چیه؟
یه مثال خیلی ساده میزنم.
مثلا وقتی توی یاهو چند بار ایمیل میزنی, بعد از مثلا 5 ایمیل, از تو یه کدی رو میخواد که وارد کنی تا بفهمه که تو انسان هستی یا کامپیوتر.
اسم این کد, captcha هستش.
حالا با این برنامه میای و نقش انسان رو بازی میکنی و .... .
این یکی از مزایای خیلی کوچیک این برنامه بودش!!

اینایی که گفتم, توضیحات کلی پروژه بودش, اگر توضیح دقیق تر یا واضح تر خواستی, حتما اعلام کن.
سلام
نوشتن این برنامه یعنی نوشتن یه ربات فوقاعاده هوشمند و دقیق. مثالی که شما زدید (کدهای امنیتی) طوری هستند که حتی انسان هم دچار خطا میشه و بنظر من اگه عملی بود (گرچه تو دنیای برنامه نویسی چیزی غیر عملی نیست) اما تا حالا هکرهای نابغه نوشته بودن.

اما همین طور که اشاره شد برای کاراکتر های فارسی شاید به نوعی جدید باشه.
کاری تقریبا مثل تشخیص پلاک خودرو ها.

و پیشنهاد من برای دوستمون که تاپیک رو شروع کردن، کاملا بستگی داره که هدف شما چیه؟
داخل ایران؟
خارج ایران؟

Windows app, Web app, Mobile app, ...

و پلتفرمی که میخوای کار کنی.

شما باید اول این موارد رو معلوم کنی و بعدش تصمیم بگیری.

موفق باشید.

me.enik
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 18:50 عصر
نوشتن این برنامه یعنی نوشتن یه ربات فوقاعاده هوشمند و دقیق. مثالی که شما زدید (کدهای امنیتی) طوری هستند که حتی انسان هم دچار خطا میشه و بنظر من اگه عملی بود (گرچه تو دنیای برنامه نویسی چیزی غیر عملی نیست) اما تا حالا هکرهای نابغه نوشته بودن.

خیلی ممنون از نظری که دادید.
حق با شماست.
تا حالا, همین برنامه ای نوشته نشده.
شما درست میگید.

هیچ کس تا حالا, نتونسته یه درصد قابل قبولی رو از این برنامه, بخونه.
و من هم دقیقا برای همین موضوع است که این برنامه رو پیشنهاد کردم.

به هر حال, من توصیه ام این بود.
بستگی به دوستمون داره که چه پروژه ای رو انتخاب کنه.

من هم مثل شما, به حرف های دیگران, احترام میزارم.
با تشکر

mshProgrammer
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:14 عصر
پردازش تصویر یه بحث حرفه ای است و خیلی ها دارن روش کار می کنند درسته که کاربردهای زیادی داره ولی من یه برنامه ای می خوام که به درد بازار کار بخوره
من خودم اصلا توی بازار کار نبودم و نمی دونم چه برنامه ای می تونه به عنوان نمونه کار مناسب باشه ولی می دونم من حتی اگر روی این برنامه کار کنم و به جواب هم برسم چون خیلی از شرکت ها ارزش یه همچین کاری رو نمی دونند اصلا این رو به عنوان نمونه کار از من قبول نمی کنند
من دنبال یه پروژه ای هستم که توش هم دیتابیس داشته باشه و هم هر چیز دیگه ای که می تونه مهم باشه

uniqueboy_ara
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:33 عصر
به نظر من یکی از بهترین نمونه کارها اینه که یه سیستم فرضی ( یا واقعی ) رو در نظر بگیری و اون رو تحلیل و طراحی و پیاده سازیش کنی ( اتوماسیون اداری ) و طبق توانمندی هات بخش های مختلف رو توش در نظر بگیری ( انبار داری، حسابداری، حقوق و دستمزد و ... )

Y_Safaiee
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:35 عصر
با سلام خدمت شما

دوست عزیز,بنده 5 ساله ک تو شرکت برنامه نویسی کار می کنم بهترین برنامه ها :

1.برنامه های فروشگاهی,رستوران و انبار داری
2.برنامه هایی که با تلفن گویا و ارسال پیامک کار میکنن مثل تاکسی سرویس و ...
3.برنامه هایی که یه کار رو آسون میکنه مثلا Paperless

موفق باشی

me.enik
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 15:47 عصر
با سلام خدمت شما

دوست عزیز,بنده 5 ساله ک تو شرکت برنامه نویسی کار می کنم بهترین برنامه ها :

1.برنامه های فروشگاهی,رستوران و انبار داری
2.برنامه هایی که با تلفن گویا و ارسال پیامک کار میکنن مثل تاکسی سرویس و ...
3.برنامه هایی که یه کار رو آسون میکنه مثلا Paperless

موفق باشی

درسته.
این جور برنامه ها, خیلی طرف دار دارن.
خصوصا برنامه های قسمت شماره 1 که هم حاضرا بابتش پول خوبی بدن, هم تعداد مکان هایی که این برنامه ها رو نیاز دارن, خیلی زیاده.

baktash.n81@gmail.com
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 17:21 عصر
سلام

در مورد اینکه برنامه یی که دوستمون گفت قبلا روش کار شده یا نه ... می تونید برای OCR جستجو کنید ... الان دیگه نرم افزار های فارسیش هم موجوده که برای یه فونت خاص ترین می شن ... و البته در کل دنیا جزو نرم افزار های گرون هستند ... برای کار کردن فیلد بسیار خوبیه ...

در نمونه کار شما زیاد مهم نیست که برنامه پیچیده باشه ... مهم اینکه شما کار رو درست انجام بدی مثلا برنامه شما لایه ها مجزا و درست داشته باشه ... حالا یه دفترچه تلفن هم باشه زیاد مهم نیست ...

me.enik
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 18:13 عصر
سلام

در مورد اینکه برنامه یی که دوستمون گفت قبلا روش کار شده یا نه ... می تونید برای OCR جستجو کنید ... الان دیگه نرم افزار های فارسیش هم موجوده که برای یه فونت خاص ترین می شن ... و البته در کل دنیا جزو نرم افزار های گرون هستند ... برای کار کردن فیلد بسیار خوبیه ...

در نمونه کار شما زیاد مهم نیست که برنامه پیچیده باشه ... مهم اینکه شما کار رو درست انجام بدی مثلا برنامه شما لایه ها مجزا و درست داشته باشه ... حالا یه دفترچه تلفن هم باشه زیاد مهم نیست ...

سلام.
درسته, حق با شماست.
ولی یه سوال.
همان طور که من فکر میکنم, تا حالا, همچین برنامه ای, به طور 100% که بتونه مثل انسان یا حداقل کمی ضعیفتر, عمل کنه, نوشته نشده؟
درست میگم؟

در مورد اون حرفتون هم که گفتید کار رو باید درست انجام بده, موافقم.
ولی یه نکته ای.
همان طور که خودتون خیلی بهتر از من میدونید و استاد ما هستید, مردم, عقلشون توی چشماشون هستش.
پس باید یه برنامه ای باشه که مردم حال کنند (!!), نه مثلا یه برنامه نویس!!
منظورم از مردم, کاربر هستش برای این مثال خاص.

باز اگر اشتباه میکنم, بفرمایید.

Y_Safaiee
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 00:00 صبح
با سلام مجدد
دوست گرامی اگه میخوای برنامه ای بنویسی که عمومی باشه و درآمد زا گزینه هایی که گفتم بهترین انتخاباته,مثلا من خودم 500هزار تومن گرفتم یه برنامه برای دانشگاه نوشتم که وقتی استاد نمیاد به تمامی دانشجوهای اون کلاس پیامک میزنه و میگه کلاس تشکیل نمیشه , یه برنامه جدید,جالب و بدرد بخور خیلیم نوشتنش راحته خدا شاهده نیم ساعته نوشتمش اما اگه هدفت والایه برو تو خط برنامه هایی که دوست گرامی ام نوشته , چون برنامش تکه اما دیر به پول کسب کردن میرسی
من اون روز تو شرکت به زیرگروهام یه چیزی گفتم برای شمام میگم:
دنیس ریچی (پدر زبان سی و سازنده زبان قدرتمند C که حتی کوچکترین برنامه هام با زبان سی نوشته میشن,لینوکس با c یه,اندروید با C نوشته شده و ... ) و استیو جابز (مدیر شرکت اپل و خالق Iphone ) تو یه ماه مردن اما برای استیو جابز مراسم باشکوهی در تمام جهان گرفتن و همه ناراحت شدن اما دنیس ریچی که مقامش بالاتر از استیو جابز بود غریب خاکسپاری شد هیچکسم حتی اسمی ازش نبرد و مراسمیم گرفته نشد چرا؟

دلیلش اینه که Iphone رو همه میشناسن حتی بچه ی ساکن روستا اما زبان C رو فقط برنامه نویس ها میشناسن و فقط اونان که درک میکنن چه کسی از دنیا رفته پس فرق بین کار عمومی و کار تخصصی در اینه که شما تو کار عمومی غیر پول شهرت پیدا میکنی اما در کار سنگین دیر پول دار و زود فراموش میشی

موفق باشی