PDA

View Full Version : ارسال فرم های مشابه

iraniancoder
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 21:36 عصر
سلام
من می خواهم کاری کنم که به صورت داینامیک یک فرم که حاوی چند سطر مشابه هست را داخل دیتابیس ذخیره کنم
یعنی فرم زیر را داریم می خواهیم آن را در یک مرحله به داخل یک تیبل انتقال دهیم:
مثلا فرض کنید این ها چند تا input است بعد کاربر همه ی این ها را پر کرده و بعد دکمه ثبت را می زند تا این ها در sql بنشینند
علی علوی 65 مشهد مقدس
حسن امیری 66 شیراز
رضا حسنی 64 قم
محمد ایرانی 65 تهران

حالا این تگ های من اینگونه است که ممکن است این 4 ردیف باشید شاید 5 تا باشد شاید 3 تا باشد
یعنی نمی توانم همچین چیزی بنویسیم:
insert into table (name1,lastname1,age1,city1,name2,.....) value($_post[name1],...)
چون معلوم نیست دقیقا چند رکورد دارم و همچنین کار اضافی هست که بخواهیم مثلا 20 تا نام داشته باشم در یک رکورد

input های html را چگونه نام گذاری کنم؟ هم اینکه بعدا چگونه این ها را در mysql به صورت داینامیک سیو کنم؟

یعنی اگر بخواهیم فیلد های name1,name2,name3,name4,... در جدول دیتابیس بسازم کار خیلی حجیمی می شود می خواهم فقط 4 فیلد داشته باشد اما هر تعداد رکورد که خواستم به صورت لحظه ای وارد شود

یا علی

lady64
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:29 عصر
خب درستش هم همینه.فیلدها همونطور که نوشتید یک بار تعریف میشن و با هر بار عمل insert یک رکورد اضافه میشه و نیازی به تعریف فیلدهای name1,name2 و ... نیست.

iraniancoder
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 14:41 عصر
اون در حالتی که هر رکورد را جداگانه ثبت کنه
اما من در حالتی هستم که می خواهم چند تا رکورد را با هم کاربر ثبت کند
یعنی بعد از وارد کردن مشخصات یک فرم سریعا دکمه ثبت را نزند بلکه وقتی 4 یا هر تعدادی دیگر را ثبت کرد و قتی دکمه ثبت را زد این 4 تا با هم ثبت شوند

iraniancoder
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 09:00 صبح
کسی نمی دونه؟

lady64
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 10:48 صبح
وقتی میخوایم مثلا 3 رکورد رو با هم اضافه کنیم بدین صورته :

insert into tb1(fname,lname) values('ahmad','amini'),('reza','mohseni'),('mani' ,'elhami')
;

حالا اینکه شما نمیدونید قرار هست چند رکورد با هم ثبت بشه ، نظر من اینه که اول باید چک کنید چند تا تکست فیلد اصلی ست شده ، بعد با شرط گذاری کوئری رو بنویسید تا رکورد خالی درج نشه.