PDA

View Full Version : تعیین مکان فایل پایگاه داده با استفاده از session

masooodj67
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 21:02 عصر
سلام دوستان استادمون دستوری رو نوشت و گفت دیگه با انتقال فایل پایگاه داده از یک کامپیوتر به یک کامپیوتر مشکل آدرس پایگاه دیگه حل شده و نیازی نیست مکرر آدرس عوض بشه ولی خوب اونو من نمیتونم درست اجرا کنم چون کامل اون دستور رو ندیدم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

dim con as new oledbconnection ("provider=microsoft.jet.oledb.4;data source=" & session("bank")

fa_karoon
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 21:59 عصر
سلام
نمی دونم منظورتون با استفاده از session چی هست. اما برای حل مشکل جابجایی پایگاه داده کد رو ما به صورت زیر می نویسیم

Dim Conn As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\myDB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True")
که به خاطر استفاده از |DataDirectory| در آدرس دهی باعث می شه این مشکل برطرف بشه

masooodj67
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:29 عصر
ممنون از پاسختون من از پایگاه داده اکسس استفاده میکینم ، این راه حل رو ایشون(استادمون)گفتن داخل سابروتین پیج لود مینویسید ،من تا همینجا شو یادم هست بقیش رو نه،بازم ممنون باید برم یه جوری پیداش کنم ازش بپرسم

fa_karoon
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:53 عصر
ما اتصال بانکمون رو اینجوری در فایل Global در رویداد Application_start می ساختیم بعد متغیر conn رو می ریختیم تو یه متغیر Application بعد دیگه هر جا بهش نیاز داشتیم این متغیر رو استفاده می کردیم این روشی بود که استاد ما برای اولین بار یاد دادن

masooodj67
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 23:27 عصر
خوب مشکل رو حل کردم ، ما ابتدا باید در رویداد لود پیج صفحه اصلی که میتونه مستر پیج هم باشه اینگونه بنویسیم

Protected Sub Page_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Load
Session("Masoud") = "C:\inetpub\wwwroot\BoolStore\App_Data\Db1.mdb"
End Sub
End Class

سپس در داخل رویداد کلیک مثلا مربوط به اضافه کردن به دیتابیس به جای آدرس کامل در مقابل پرووایدر مشخصات زیر رو می نویسیم به همین سادگی

con = New OleDbConnection("provider=microsoft.jet.OLEDB.4.0; data source=" & Session("Masoud"))

امیدوارم دوستان اگر استفاده بردن دعا کنن من توی راه رسیدن به اهدافم موفق باشم و از همه مهمتر دعا کنن من آدددددم بشم.

arefba
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 01:47 صبح
تو فکر نکنم با این نحوه سوال مطرح کردنت آدم بشی:لبخند:

masooodj67
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 17:19 عصر
خوب میرزا شوتک خان:قهقهه: خوب بود چه جوری بپرسم؟اگه راهنمایی کنی ممنون میشم.البته همونجور که گفتم اینو استادمون گفته و تقریبا گفته من نیست