PDA

View Full Version : سلام دوستان کمک در باره پر کردن دیتا بیس

darkwish
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 22:12 عصر
سلام دوستان و اساتید گرامی امید وارم همگی در سلامتی کامل به سر ببرید
من یه دیتابیس دارم که باید الاعات فروش اقساطی یک کالا یا چند کالا رو در اون ذخیره کنم مشکل اینجاست که من در داخل یک دیتا گرید تاریخ و مبلغ هر قسط را دارم ولی چه طور تو دیتا بیس تعریف کنم که چند فیلد برای تعداد اقساط داشته باشم چون ممکن هست که یک نفر یک کالا رو 2 قسطی برداره نفر دیگه هم ممکن هست 4 قسطی برداره
ممنون می شم یه راهنمایی کوچیک کنید

ya30ien2
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 23:51 عصر
عزیز شما میتونید چند فیلد کلید داشته باشید یکی id,idrow
id بزرگترین عدد رو از جدول بگیره و با 1 جمع کنه برای اون مشتری
idrow هم تعداد اقساط
حالا تعداد اقساط : شما هر تاریخ سر رسید رو داخل یک سطر بنویس با مبلغ و ...
اون تعداد سطر ها میشه idrow به این صورت که یک ستون به نام idrow تعریف کن و با استفاده از یک حلقه با اضافه شدن هر سطر داخل اون خونه یک عدد بزرگتر از عدد سطر قبل قرار بده
حالا ترکیب این دو میشه کلید جدول شما که مربوط به اقساط یک مشتری میشه
امیدوارم خوب منظور رو رسونده باشم

arash ghafori
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 23:53 عصر
سلام . اونجور که من از سوالت فهمیدم ، یه الگوریتم که به نظر من میرسه رو بهت میگم امیدوارم به دردت بخوره . اما کد نویسیش با خودت .( سخت نیست).

یه ComboBox بزار روی فرم که که تعداد بخش اقساط رو مشخص کنه ( مثلا کاربر لیست ComboBoxرو باز میکنه و تعداد اقساط رو مشخص میکنه | مثلا 4 ).
بعد مقدار ستون مبلغ رو به اون عدد بالا تقسیم کنه و بریزه توی یه ستون توی بانک یا یه ListBox یا هر جای دیگه ، که کاربر اون ستون رو ببینه نه ستون قبل تقسیم شدن رو.

Arash_janusV3
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 02:13 صبح
سلام دوستان و اساتید گرامی امید وارم همگی در سلامتی کامل به سر ببرید
من یه دیتابیس دارم که باید الاعات فروش اقساطی یک کالا یا چند کالا رو در اون ذخیره کنم مشکل اینجاست که من در داخل یک دیتا گرید تاریخ و مبلغ هر قسط را دارم ولی چه طور تو دیتا بیس تعریف کنم که چند فیلد برای تعداد اقساط داشته باشم چون ممکن هست که یک نفر یک کالا رو 2 قسطی برداره نفر دیگه هم ممکن هست 4 قسطی برداره
ممنون می شم یه راهنمایی کوچیک کنید
شما باید یک تیبل اضاقه کنی به نام اقساط
و ذر این تیبل ID فاکتورها را ذخیره کنی و وقتی که ID فاکتور در اقساط را با ID فاکتور ها مرتبط می دی یا ارتباط برقرار می کنی می فهمی که کدام اقساط برای کدام فاکتورهاست
متوجه شدی؟

darkwish
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 13:44 عصر
ممنون دوستان از توجهتان

ya30ien2
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 14:28 عصر
سلام . اونجور که من از سوالت فهمیدم ، یه الگوریتم که به نظر من میرسه رو بهت میگم امیدوارم به دردت بخوره . اما کد نویسیش با خودت .( سخت نیست).

یه ComboBox بزار روی فرم که که تعداد بخش اقساط رو مشخص کنه ( مثلا کاربر لیست ComboBoxرو باز میکنه و تعداد اقساط رو مشخص میکنه | مثلا 4 ).
بعد مقدار ستون مبلغ رو به اون عدد بالا تقسیم کنه و بریزه توی یه ستون توی بانک یا یه ListBox یا هر جای دیگه ، که کاربر اون ستون رو ببینه نه ستون قبل تقسیم شدن رو.
دوست عزیز حالا شاید اقساط در هر ماه متفاوت باشه
اگه تا بحال وام گرفته باشی متوجه میشی که بعضی از بانک ها اقساط اول و آخر شون با بقیه فرق میکنه
واسه همین فکر نمیکنم این روش زیاد بهینه باشه