PDA

View Full Version : account name در نصب اسکیو ال

mohsen.nsb44
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 13:54 عصر
سلام من دارم اسکیوال 2008 ار2 رو نصب میکنم در قسمت account name کدامیک از گیزینه های زیر رو باید انتخاب کنم
NT AUTHORITY\SYSTEM

NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE

brows

البته اینم بگم که من هم میخوام در لوکال کار کنم و هم میخوام به سرور متصل بشمو بانک وب سایتم رو تغییراتی بدم

esteghamat
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 14:35 عصر
سلام
اگر منظور شما درج Username در قسمت server configuratin -> service account هست :
قبل از همه اينكه ، يكي رو انتخاب كن و نصبت رو كامل كن . اين مورد بعدا به راحتي از services قابل تنظيم و تغيير هست.
اما چند تا نكته :
1- اول اينكه چند تا سرويس هست كه شما بايد براي هر كدوم يك account مشخص كنيد. يا اينكه يك account براي همه سرويس ها.
2- اينكه اين account در واقع مجوز و يا دسترسي اجراي سرويس شما و نيز قدرت مانور سرويس در شبكه رامشخص مي كند. مثلا اينكه به راحتي مي تونيد با
NT AUTHORITY\SYSTEM اين كاررو بكنيد و سرويس هم اجرا مي شه و به درخواست هاي شبكه هم جواب مي ده ولي اين سرويس ديگه نمي تونه خودش روي شبكه كاري بكنه . مثلا امكان backup گيري روي شبكه براي اون فراهم نيست.
3- براي سرويس sql server agent لازمه كه با account ي اجرا بشه كه admin اون دستگاه هم باشه. مثلا NT AUTHORITY\SYSTEM فكر كنم بصورت پيش فرض admin دستگاه هم هست اما با توجه به بند قبل اين account روي شبكه نمي تونه كاري كنه.
4- براي سرويس اصلي (sql server service) هم انتخاب ها متفاوت هست : اگر در شبكه داراي domain نيستيد ، بهتر است همان NT AUTHORITY\SYSTEM استفاده شود. (منظور از NT AUTHORITY\SYSTEM همان لاگين admin محلي همون دستگاهه. ) اگر در يك شبكه با domain هستيد ميتوان از يك لاگين خاص در شبكه كه براي اينكار ايجاد شده استفاده شود.
5- نكته اگه رمز account عوض بشه بعد restart شدن سرويس اون سرويس ديگه كار نمي كنه تا اينكه برين سراغش و پسورد جديد رو به اونبدين.
و .....
لطفا توضيح بيتشري بدين تا بشه بهتر راهنمايي كرد.

AfraAfra
جمعه 03 آذر 1391, 21:07 عصر
سلام
ببخشید اگه دیتابیس روی سرور باشه و ورژن کلاینتی برنامه هم روی کلاینت نصب بشه و کلاینت با آیپی به دیتابیس روی سرور متصل باشه و کلاینتها فقط امکان حذف، اضافه و یا ویرایش رکوردهای بعضی جداول رو داشته باشه آیا با تنظیم NT AUTHORITY/network service مشکلی پیش نمیاد؟ حالا اگه همین برنامه رو بخوایم روی خود سرور اجرا کنیم باز هم با همین تنظیم اشکالی پیش نمیاد؟ در کل سؤالم اینه که اگه در هر حالتی (چه لوکال و چه روی کلاینتها) تنظیمات account name رو با NT AUTHORITY/network service انجام بدیم مشکلی پیش نمیاد؟ این سؤالم از اونجا پیش اومده که من در هر دو حالت لوکال و شبکه اس کیو ال 2008 رو با همین تنظیم نصب می کنم اما نگرانم که شاید روی بعضی سیستم های عامل یا توی بعضی دسترسی های شبکه مشکلی ایجاد کنه. لطفاً اگه در این مورد راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون می شم.