PDA

View Full Version : یک سوال در مورد ساخت بازی

saeedhushmand
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 15:27 عصر
برای ساخت یک بازی گرافیکی ساده از چه ابزارها و برنامه هایی استفاده می شه مسلما برنامه نویسیش با c# که نیست...!!!

samadblaj
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 15:53 عصر
بستگی با بازیت داره ، WPF ابزار گرافیکی تری برای ساخت بازی با حالات سه بعدی داره ولی اگه در سطح پیشرفته تره کار با 3Ds Max , Maya که زبان برنامه نویسیش هم جاوا اسکریپت هستش.

نر افزار های dot net - win app و web app هستش که از اسمش معلومه . . .

saeedhushmand
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 15:58 عصر
در یک بازی شخصیت ها در چه نرم افزاری طراحی می شوند

samadblaj
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 17:20 عصر
در maya , 3Ds Max باید شخصیت ها رو ساخت ، هر دو برنماه محیط کد نویسی جهت ایجاد عملیات خاص هم دارند.

نرمافزار های زیادی از قبیل game Maker هم هست که می تونی به سادگی با هاش کار کرد.

یه چند تا نرم افزار بازی سازی هم microsoft داره که الان حضور ذهن ندارم اسمش چیه؟

قبلا 3Ds Max کار میکردم کهواقعا ازش راضی بودم ولی نیاز به وقت بسیار زیادی داره، چون محیط بسیار گسترده ای داره، و اینجور بازی ها بهتر است یه تیم باشید چون تا طراحی یه شخصیت خیلی چیزا رو باید بگذرونید.

امیدوارم موفق باشی

mmd2009
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 02:32 صبح
برای ساخت یک بازی گرافیکی ساده از چه ابزارها و برنامه هایی استفاده می شه مسلما برنامه نویسیش با c# که نیست...!!!

بستگی به انجین مورد نظر شما داره.

انجین های مختلفت زبان های مختلفی دارن. انجین XNA از زبان سی شارپ پشتیبانی میکنه که برای طراحی بازی ایجاد شده. یا فرضا game maker زبانش gml هست یک چیزی تو مایه های دلفی و c++

البته باز هم بستگی داره بازیت چه حالتی داره ، که البته باز بستگی به خودت داره چقدر برنامه نویسی بلدی، و خیلی بستگی های دیگه که همشونرو باید در نظر بگیری که یک انجین خوب بتونی نسبت به توانایی خودت پیدا بکنی

من برای شروع بهت پیشنهاد می کنم از game maker استفاده بکنی که اموزش های زیادی تو اینترنت هم به زبان فارسی داره و ساده تر هم هست چون نیازی به برنامه نویسی زیادی نداره

ولی انجین های قدرت مندی ه وجود داره که میشه به udk و unity اشاره کرد

برای شروع هم نیازی نیست طراح خوبی باشی و ارتیست های بازیت رو خودت طراحی بکنی ، کافیه از اسپرایت های اماده استفاده بکنی و وقتی خوب یاد گرفتی بازی سازی رو در صورت تمایل به یک گروه بپیوندی و توانایی های خودت رو در یک بخش ممتمرکز کنی ، چون ساخت بازی در حد گرشاسپ ( ساخت ایران ) از توانایی های یک نفر خیلی خیلی خارجه ، حتی بازی های ساده هم تک نفری راه انداختنشون سخته

موفق باشید