PDA

View Full Version : مرتب سازی فقط با یک حلقه for

shahzadeh_jadid
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 17:30 عصر
کسی میدونی چطوری میشه با یک حقله for (همچنین بدون استفاده از توابع بازگشتی) الگوریتمی بنویسه که یک آرایه ای از n عدد صحیح رو مرتب کنه؟:متفکر:

مسعود اقدسی فام
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 10:06 صبح
کسی میدونی چطوری میشه با یک حقله for (همچنین بدون استفاده از توابع بازگشتی) الگوریتمی بنویسه که یک آرایه ای از n عدد صحیح رو مرتب کنه؟:متفکر:

ثابت شده که مرتب‌سازی‌های مبتنی بر مقایسه‌ی عناصر امکان نداره کمتر از n log n باشن. یعنی خطی نمی‌شه. حالا این تک حلقه‌ی شما یا باید به نحوی n log n رو پیاده‌سازی کنه! یا مبتنی بر مقایسه نباشه.

shahzadeh_jadid
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 13:49 عصر
چجوری میشه مبتنی بر مقایسه نباشه؟
مثلا میشه با شرطها کار کرد و شمارنده حلقه داخل این شرطها باشه؟

مسعود اقدسی فام
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 15:51 عصر
چجوری میشه مبتنی بر مقایسه نباشه؟
مثلا میشه با شرطها کار کرد و شمارنده حلقه داخل این شرطها باشه؟
روش hashing (یا نگاشت) یه روش مرتب‌سازی بدون استفاده از مقایسه هستش.
اگه استفاده از پشته مجاز باشه می‌تونید توابع بازگشتی رو با پشته داخل همون حلقه شبیه‌سازی کنید.

shahzadeh_jadid
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 09:40 صبح
تو پست اول ذکر کردم بدون استفاده از توابع بازگشتی(مرتب سازی ادغامی همین کارو انجام میده)

مسعود اقدسی فام
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 21:53 عصر
تو پست اول ذکر کردم بدون استفاده از توابع بازگشتی(مرتب سازی ادغامی همین کارو انجام میده)

می‌دونم. منم منظورم شبیه‌سازی روابط بازگشتی با پشته بود؛ نه اینکه تابع به صورت بازگشتی فراخوانی بشه. اگه استفاده از پشته مجاز نیست که خب باید دنبال راه دیگه‌ای بود.

tiphooo
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 01:05 صبح
می توانید شمارنده حلقه را توسط شرطها تغییر دهید ولی در هر صورت با توجه به گفته دوستمان BIG O کماکان n log n خواهد بود که با استفاده از حلقه While معقولتر است

shahzadeh_jadid
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 19:10 عصر
مرسی دوستان
بقول دوستمون با استفاده از شرطها و تغییر شمارنده حلقه میشه نوشتش، منم از همین روش استفاده کردم
الگوریتمش یه ذره خنده دار شده(تقریبا همون مرتب سازی حبابی) ولی جواب داد:لبخند: