PDA

View Full Version : سوال: جستجو در پایگاه داده SQL

Dj_Milad
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 20:43 عصر
سلام خدمت همگی عزیزان .
من از کد زیر استفاده میکنم تا یک اسم رو برای مثال : علی که داخل TextBox وارد میشه رو توی جدولم پیدا کنه ولی خطا میگیره (در ضمیمه قرار دادم) !!! کجای کد مشکل داره ؟

cmd.CommandText = "select * from Users where uName="+textBox1.Text;

فرید نجفلو
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 20:50 عصر
سلام
دوست عزیز تک نقل قول ها رو فراموش کردید و همچنین با کلمات فارسی از N استفاده کنید:

cmd.CommandText = @"select * from Users where uName= N'" + textBox1.Text+"'";

Dj_Milad
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:01 عصر
ممنون داداش فرید لطف کردی .

داداش یه نمونه Query که انواع جستجوهارو داشته باشه از قبیل : تاریخ میلادی/شمسی ، رشته ، ساعت و . . . میتونی در اختیارم بزاری ؟؟؟

فرید نجفلو
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:24 عصر
دوست عزیز شما باید جستجوی مورد نظرتون رو بگید تا منم طبق همون راهنمایی کنم
در واقع می شه گفت تقریبا تمام جستجو ها شبیه هم هستن حتی شما می تونید با تاریخ های شمسی از عملگر های > و < استفاده کنید!
اما اگه بخواید با تاریخ های شمسی عملیات تاریخی انجام بدید مثلا رکورد های چند روز قبل یا بعد از فلان تاریخ و یا کم و زیاد کردن تاریخ های شمسی در این صورت کار یکم پیچیده تر می شه
البته من راه حل و توابع SQL این مشکل رو هم تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?341137-هشدار-قبل-از-سر-رسید-تاریخ&p=1504948&viewfull=1#post1504948)گذاشتم

mhadadi44
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 13:58 عصر
می خواست راهنماییم کنید
من یه پایگاه داده ایجاد کردم جدول هاشو ایجاد کردم پروسیجر هاشم نوشتم
مطابق عکس زیر یه فرم دارمیه سری اطاعات تو textboxها می نویسم تو datagridviewنمایش داده میشه تو حذف کردن و ذخیره کردن مشکلی ندارم پروسیجرهاشو نوشتم فقط می خوام وقتی کلید جستجو رو میزنم یه فرمی مثل فرم سمت راست بازبشه بعد اطلاعاتی رو تو همه textboxها یا تو بعضی هاشت (یعنی می تونه null باشه) وارد کنم بعد جستجو رو که تو فرم سمت راست زدم اطلاعات رو تو فرم سمت چپ درون datagridviewنمایش بده اگه می تونید راهنماییم کندپروسیجر و کد مربوط به فرم ها رو بنویسم ممنون
131445