PDA

View Full Version : ایجاد ساختار جدید و Runtime

arminkhodaei
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 00:19 صبح
سلام

من قصد دارم برنامم بتونه مثلاً برای سال 92 جدا از سال 91 دیتا هاش را نگهداری کنه.

به نظرتون باید چیکار کنم ؟ باید دیتا بیس های جدید تولید کنم یا این که Table برای هر سالی مثلاً بسازم ؟

یعنی میخوام کاربر بتونه ایجاد سال جدید را کلیک کنه و از اون به بعد دیتا ها در دیتاست جدیدی در اصل ذخیره بشوند.

منظورم آیا واضح بود ؟ :)

mohammad272005
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 00:26 صبح
اگه تعداد روکوردهای سالیانه کمه، میتونی یه column به table اضافه کنی و در اون، شماره سال رو نگهداری. بعد، موقع query گرفتن، فقط داده های سال جاری رو بیاری.
در غیر اینصورت، دوتا coonnectionstring درست کن و در هر کدوم database سال مربوطه رو قرار بده. و وقتی برنامه میخواد اجرا بشه، سال مورد نظر رو از کاربر بگیر در connectionstring مربوطه رو مورد استفاده قرار بده

arminkhodaei
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 00:34 صبح
اگه تعداد روکوردهای سالیانه کمه، میتونی یه column به table اضافه کنی و در اون، شماره سال رو نگهداری. بعد، موقع query گرفتن، فقط داده های سال جاری رو بیاری.
در غیر اینصورت، دوتا coonnectionstring درست کن و در هر کدوم database سال مربوطه رو قرار بده. و وقتی برنامه میخواد اجرا بشه، سال مورد نظر رو از کاربر بگیر در connectionstring مربوطه رو مورد استفاده قرار بده

ببینید نرم افزار باید یه چیزی حدود 100000 رکورد را در سال ذخیره و پردازش کنه. آیا با همین روش ستون (کلید خارجی و ...) انجام بدم وقتی رکورد ها به 5 یا 6 ملیون رسید، Sql Server Express Edition توانایی هندل کردن سالم و سریع اون را داره ؟

اصلاً چنین کاری منطقی هست که یک جدول با چنین تعداد رکوردی تولید بشه و بخوایم درش جستو جو کنیم ؟