PDA

View Full Version : مشکل داشتن فرمت اختصاصی برای برنامه... File Association

lordvandad
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 10:56 صبح
سلام دوستان... قبل از اینکه برم سراغ سوالم بگم که اگه جای اشتباهی دارم این سوال رو مطرح می کنم عذر می خوام و از طرف دیگه هم لطفا اگه شبیه این سوال قبلا توی انجمن مطرح شده دیگه این رو حذف نکنین, چون هر چی اینجا گشتم چیزی پیدا نکردم....
سوالم واضحه: اینکه چه طوری برای فایلی که از برنامم ذخیره میشه یه فرمت اختصاصی تعریف کنم... فرض کنید من متن یه richTextBox رو با فرمت من در آوردی mdi. ذخیره کرده باشم, حالا اگه بخوام این فایل فقط با برنامه خودم باز شه چه راهی پیشنهاد می کنین شما؟
برای نمونه مثلا وقتی شما یک فایل word درست می کنین اگه برنامه word روی سیستم نباشه اون فایل شناخته نمیشه چون برنامه مورد نیازش روی سیستم نیست ولی به محض اینکه برنامه نصب میشه اون فایل هم شناحته میشه... حالا فرض کنید که من همچین وضعیتی رو برای فرمت mdi می خوام!

:متفکر:

lordvandad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 19:07 عصر
کسی نبود که جواب بده؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ :گریه:

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 21:42 عصر
سلام
این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?319984-باز-کردن-فایل-با-دابل-کلیک-از-ویندوز&highlight=%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84)، همینطور این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?316626-Command-(فراخوانی-برنامه-با-فایلی-خاص)&highlight=%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84) رو مطالعه کنید. یه نکته رو هم در نظر بگیر، پسوند رو یه جوری انتخاب کن که تکراری نباشه می تونی توی اینترنت سرچ کنی ببینی تکراری هست یا نه که فردا کدورتی بین برنامه ها پیش نیاد!!

b.saminjad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 21:46 عصر
سلام

برای ایجاد فرمت اختصاصی یا به بیان دیگه ایجاد شیوه ذخیره اطلاعات جدید باید به روشهای رمزنگاری اطلاعات و الگوریتمهای رمزگزاری اشنا باشید ولی اگه منظورتون فقط اینکه با هیچ برنامه دیگه باز نشه

میتونی طبق یه الگوریتم اونو کدگذاری کنی و با پسوند دلخواه ذخیره کنی سپس هنگام خواندن عکس عمل ذخیره رو انجام بدی

به این وسله هیشکی نمیتونه به اطلاعات پی ببره( البته تا زمانی که الگوریتم لو نره)

یه روش دیگه هم اینکه بیاید به روش دودویی اونارو ذخیره کنید البته بازیابیش کار ساده ای هست

lordvandad
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 19:27 عصر
دوستان ممنون از راهنمای هاتون,
در مورد اینکه با یه الگوریتم اون رو کد گذاری کنم دقیقا کاری بوده که قبلا یه بار انجام دادم که توی این روش هم واقعا اگه کسی بخواد پیدا کنه که چی به چیه باید بی کار باشه و نهایتا تشنه در آوردن اون اطلاعات. :بامزه:
ولی در کل قصدم این بوده که با دابل کلیک روی فایل ذخیره شده, خودش عین بچه آدم اگه برنامه من روی سیستم نصب بود با اون اجرا بشه... :لبخند: که روشی که توی تاپیک اولی که
maysamfthi معرفی کردن, یه جورایی کمک کرد!!!
:خجالت: