PDA

View Full Version : مبتدی: ورود داده ای یا عددی پیشرفته تر چطور ؟

milad2012
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 00:18 صبح
سلام توی تاپیک قبلی مشکلم این بود که چطور یک txt box رو تنها مختص ورود عدد کنم با حرف ، که با محبت دوست عزیر lady 64 فهمیدم که که با js این کار امکان پذیر اما حالا می خوام بدونم چطور می شه 2 تا txt box داشت یا بیشتر و یکی یا تعداد انتخابی را از txt box ها به این قابلیت مجهز کرد مثلا 1 عددی وارد شه چون فرضا محل ورود کد ملی و نباید حرف وارد شه و بقیه ورودی حرف باشند .که فرضا مشخصات حرفی هستند .
ضمنا کد js وارد کردن مثلا فقط حرف این بود :

<script type="text/javascript">
function isNotEnglish(evt) {
var charCode = (evt.which) ? evt.which : event.keyCode
if ((charCode >= 65 && charCode <= 90) || (charCode >= 97 && charCode <= 122) || charCode == 32 || charCode == 8) {
return true;
}

return false;
};
</script>

چرا

1 : این کد js اصلا به روی txt box ها که در فایل ضمیمه است تاثیر نمی گذاره
2 : اگه کسی مشکل 1 رو حل کرد ، چطور می شه روی txt box خاصیی این تاثیر رو بگذاریم نه روی همه . چون کد js در head نوشته شده عرض کردم . بگمون خودم که باید از کلاس استفاده شه ، ولی ممنون می شم کسی جوابی کامل بده وتشکر.:لبخندساده:

milad2012
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 02:18 صبح
کسی نمی دونه ؟:اشتباه:

Unique
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 15:18 عصر
دوست عزیز سوالتون را اگه توی بخش مرتبط بپرسین زودتر جواب میگیرن !

milad2012
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 22:52 عصر
فک کنم ، اینجا بخش مطرح کردن سوالات مربوط به php هست ! و سوالات دیگر دوستان که درمورد مباحث تئوری در مورد اینترنت می شه ، اینجا جایگاهی نداره !:متعجب:

milad2012
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 22:57 عصر
تنها قسمتی از برنامه js بود ، وگرنه اگر فایل ضمیمه رو مشاهده می کردین این حرف رو نمی زدین ، در ضمن جواب سوالاتم رو دقیقا نمی دونم ولی راه حل مطمئنا با خود زبان php هست.با تشکر:لبخندساده:

nadi_1368
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 00:31 صبح
دوست عزیز خوب این تابع جایی فراخوانی نمیشه ک بخواد کار کنه
شما باید در رویداد change تکس باکس ها این تابع را صدا بزنید

milad2012
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 00:36 صبح
ممنون می شم بیشتر توضیح بدین ، کد نمونه بگین ... تشکر

nadi_1368
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 22:57 عصر
اینو سرچ کنید
jquery input only characters

MMSHFE
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 23:50 عصر
دوست عزیز، این کدی که من نوشتم و دوست خوبمون lady64 لطف کردن و لینکشو معرفی کردن و شما میخواین ازش استفاده کنید، فقط یک تابع داره تعریف میکنه و باید از این تابع استفاده کنید. توی همون تاپیکی که این کد رو توش دیدین اگه دقت کنید مثالی از نحوه استفاده گذاشتم که نشون میده چطور باید توی رویداد تغییر کادر متنی مربوطه باید ازش استفاده کنید. ضمناً این کارها تماماً مربوط به جاوا اسکریپت هست و هیچگونه ارتباطی با PHP نداره. موفق باشید.