PDA

View Full Version : سوال: عدم اتصال به دیتابیس روی شبکه WorkGroup - خطای A network-related or instance-specific error occurred

Mehdi Naderi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 08:25 صبح
سلام
من میخوام از برنامه به SQL Server روی سرور وصل بشم همه تنظیمات رو هم انجام دادم اما بازم اتصال برقرار نمیشه سیستم عامل سرور Windows Server 2008 و سیستم عامل کلاینت Windows XP است و دو سیستم بصورت Workgroup/ است مشکل چیه؟

این کانکشن روی خود سرور وصل میشود اما وقتی به جای نام سرور IP در سیستم کلاینت قرار میگیرد وصل امیشه

System.Data.SqlClient.SqlConnection con = new System.Data.SqlClient.SqlConnection ();
con.ConnectionString= "Data Source=WIN-6I06IO39BDR\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=DB1; User ID=Mehdi; Password=10";
con.Open();

فایروالم رو خاموش کردم - در SQL Server Configoration Mnanager هم رو Enable کردم
SQL Server Browser فعال

گزینه Aloow Remote Connecxtion to This Server فعال
Server Authonication
در وضعیت Mix Mode
خطا

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (.Net SqlClient Data Provider)

crazy coder
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 09:08 صبح
سلام
شما به این لینک (http://blogs.msdn.com/b/sqlexpress/archive/2005/05/05/415084.aspx) و این لینک (http://www.linglom.com/2009/03/28/enable-remote-connection-on-sql-server-2008-express/) یه نگاه بنداز و قدم به قدم اجرا کن.
شما ابتدا رو یکی از کلاینت ها یک sql managment نصب کن... از اونجا سعی کن به دیتابیس سرور وصل بشی... خودش یه گزینه brows هم داره که خیلی راحت میتونی ببینی که سرورت رو با چه نامی میشناسه....
این روش رو گفتم که برات ملموس باشه و راحت وگرنه راه های دیگه ای هم هست....

Mehdi Naderi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 09:33 صبح
همه این تنظیمات ذو فبلا انجام دادم اما کماکان این خطا ادامه دارد

network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (.Net SqlClient Data Provider)

فقط در توضیحات مربوطه یک گزینه Surface Area Configuration for Services and Connections. هست که من این گزینه رو در پوشه SQL Server در ALl Program ندارم (SQL Server 2008 Express)

Ehsan Programmer
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 18:11 عصر
اين مشكل براي من هم پيش اومد و در تالار اسكيوئل مطرح كردم اما جواب نگرفتم

Mehdi Naderi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 18:14 عصر
عليرغم اينكه فايروال غيرفعال است نميتونم حتي از روي سرور و يا سيسنم هاي ديگه به پورت 1433 Telnet كنم در حاليكه مثلا پورت 80 بازه و اين پيغام خطل رو ميده

Connecting to 192.168.1.33 ...Could Not Open To the host on port 1433: Connect Failed

crazy coder
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 11:23 صبح
سلام
خدمت شما گفتم بودم که برید و روی سیستم دوم یعنی اون سیستمی که پایگاه روی اون قرارنداره ،ssms نصب کنید . و از روی سیستم دوم به sql سیستم اول وصل بشید. اینجوری شما مطمئن میشید که server name و یوزر و پسورد شما به درستی کار میکنه...لطفا اینکار رو انجام بدید.... اگر موفق شدید از ssms سیستم دوم به پایگاه روی سیستم دوم وصل بشید ، با همون مشخصات براحتی میتونید از تو برنامه هم وصل بشید.

ho.yasreby
سه شنبه 03 بهمن 1391, 19:18 عصر
سلام
خدمت شما گفتم بودم که برید و روی سیستم دوم یعنی اون سیستمی که پایگاه روی اون قرارنداره ،ssms نصب کنید . و از روی سیستم دوم به sql سیستم اول وصل بشید. اینجوری شما مطمئن میشید که server name و یوزر و پسورد شما به درستی کار میکنه...لطفا اینکار رو انجام بدید.... اگر موفق شدید از ssms سیستم دوم به پایگاه روی سیستم دوم وصل بشید ، با همون مشخصات براحتی میتونید از تو برنامه هم وصل بشید.
سلام
من هم همین مشکل رو دارم یعنی من با منیجمنت به سرور وص میشم و حتی یک اپلیکیشن با دلفی نوشتم و کانکشن استرینگ رو ست کردم جواب داد ولی وقتی با ویژوال استودیو برنامه رو مینویسم تو سیستم سرور جواب میده ولی در کلاینتها جواب نمیده و ارور میده چیکار کنم ( با دلفی مشکل ندارم یعنی کلاینتها دیتابیسو از سرور میخونن پس تنظیماتم ایرادی نداره فکر کنم ویژوال استودیو تنظیماتی داره میشه راهنمایی کنید )
کانکشن استرینگ در سی شارپ =

Data Source=CP-112-LITO;Initial Catalog=Sefareshat_New;Persist Security Info=True;User ID=hossein;Password=123456789zx/
کانکشن استرینگ در دلفی =

Provider=SQLOLEDB.1;Password=123456789zx/;Persist Security Info=True;User ID=hossein;Initial Catalog=Henaras_sefareshat;Data Source=cp-112-lito;Use Procedure for Prepare=1;Auto Translate=True;Packet Size=4096;Workstation ID=mostafa1;Use Encryption for Data=False;Tag with column collation when possible=False