PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت منوی داینامیک وآبشاری

asiehmohammadian
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 21:16 عصر
سلام
کسی از دوستان میدونه چطوری میشه یک منوی داینامیک وآبشاری ساخت؟
هر2گزینه اش برام خیلی مهمه هم آبشاری وهم داینامیک
اگرآدرس سایت یا منبعی دارید بهم معرفی کنید ممنون میشم من شدیدا احتیاج دارم

TeacherMath
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 22:41 عصر
http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/util/srcview.aspx?path=~/aspnet/samples/ctrlref/navigation/Menu/MenuTemplates.src&file=MenuTemplates_cs.aspx&lang=C%23+Source (http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/util/srcview.aspx?path=%7E/aspnet/samples/ctrlref/navigation/Menu/MenuTemplates.src&file=MenuTemplates_cs.aspx&lang=C%23+Source)

hamid_kha
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 23:28 عصر
شما میتونید از TreeView استفاده کنید و به دیتابیس هم وصلش کنید
البته کنترلهای تلریک هم خوبه مثله: Radmenu و Radtreeview

asiehmohammadian
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 12:34 عصر
ممنون ازدوستان من از treeview استفاده کردم ولی به مشکل خوردم من به طور مختصر پروژموتوضیح میدم شما میتونید کمکم کنید که باید چکارکنم :

من دارم یک crm طراحی میکنم که کاربران اون به 3 دسته تقسیم میشن
یک دسته از اونها مشتری هستند،داخل این crm من به مشتری امکان خرید محصول دادم
برای بخش محصولاتم من از 3 تا جدول استفاده میکنم که به این شرح هستند :
1)جدول product t_که همه مشخصات کالا مثل گروه کالا،زیرگروه کالا،نام کالا،قیمت،عکس و.. دراون درج میشه و2تا dropdown دارم که یکی مربوط به گروه کالا است ویکی مربوط به زیر گروه کالا ، برای وضوح بیشتر یک مثال میزنم :
به طورمثال یک گروه کالای من میشه یخچال که شامل 3زیرگروه به اسم سای بای ساید،یخچال تک وفریزرتک می باشد که هرکدام ازاین زیر گروه ها دارای مشخصات مربوط به خودشان هستند مثل نام ،قیمت و..
برای 2 dropdown که بالا گفتم (گروه کالا وزیرگروه کالا)من 2 تاجدول دارم که یکیش نام گروه کالاوid اون درش ثبت میشه ویکی دیگه نام زیرگروه کالا id گروه کالاوid زیرگروه کالادرش درج میشه
حالا من میخوام درون صفحه خرید مشتریم یک چیزی مثل منو داشته باشم که به طورعمودی کنارصفحه ام قرار بگیره که دارای منو وزیرمنو باشه واز2 جدول مربوط به گروه کالاوزیرگروه کالا پربشه درواقع گروه کالا بشه منوی اصلی وزیر گروه کالا بشه زیرمنو
ویک گریدویودرون صفحه دارم که ازجدول کالاپرمیشه وبه انتخاب کاربروابسته است
یعنی مثلا کاربرمن میره رومنوی یخچال وروی زیرمنوی یخچال تک کلیک میکنه وقتی کاربرروی این زیرمنوکلیک میکنه گریدویوی من بااطلاعات مربوط به اون کلیک کاربر پربشه یعنی فقط مشخصات هرچی کالا با زیر منوی یخچال تک وجودداره داخل گریدویو به کاربرنشون داده بشه
حالا مهم نیست حتماگریدباشه میتونم ازجدول هم استفاده کنم ولی مهم ترین مشکل من در اینه که من بتونم id انتخاب کاربرمو بدست بیارم تا بتونم جدول یا گریدویو مو طبق اون پرکنم
من ازtreeview هم استفاده کردم ولی منتها دقیقا درهمین مورد به مشکل خوردم که نمیتونستم گریدویو رو به انتخاب کاربروابسته کنم
توروخدااگرکسی میدونه کمکم کنه من واقعا گیرکردم

farhud
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 15:12 عصر
به نظر من از دو تا drop down استفاده کن. اولی را با گروه اصلی پر کن و auto post back آن را برابر true قرار بده. بعد از انتخاب هر گروه در drop اولی drop دومی پر بشه. با این طراحی به راحتی میشه id گروه و زیر گروه را به دست آورد.

asiehmohammadian
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 17:57 عصر
دوست عزیز من منو میخوام یک جوری که تمام محصولات برای کاربرلیست بشه
واقعا هیچ کس نیست که بهم کمک کنه ؟
اینهمه استاد تو این سایت هستند برای شماکه باید راحت باشه
هیچ کس حاضرنیست کمک کنه؟

asiehmohammadian
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 11:22 صبح
دوستان عاجزانه ازهمه خواهش میکنم کمکم کنید
دیگه واقعانمیدونم باید چجوری ازتون بخوام

farhud
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 17:07 عصر
فکر نمی کنم لیست کردن تمام محصولات کار جالبی باشه. البته اگه محصولاتتون بیشتر از 10 تا نباشه.
اگه محصولات شما 100 تا باشه فکر نمی کنی ظاهر صفحه پسندیده نباشه.