PDA

View Full Version : سوال: تعیین سایز برای گزارش با کریستال ریپورت

nasimsltn7@gmail.com
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 21:40 عصر
سلام.
c#,sql 2008,ado.net,crystal report
من یه برنامه دارم که با کریستال ریپورت گزارش میگیره ولی میخوام سایز گزارشم رو قبل از چاپ کوچک کنه ،مثلا برای فاکتور میخوام یه فیش صادر کنم نمیدونم چه جوری سایزشو عوض کنم .
مثل فاکتور های فست فود که سایز برگه هاشون کوچک هستش.
من تازه کریستال ریپورت شروع کردم کار کردن.
مرسی.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 22:01 عصر
سلام
عرض کاغذهایی که برای فیش ها استفاده میشه معمولا 8 سانتی متره، البته 6 سانتی متری هم هست که بیشتر توی دستگاه های پایانه فروش استفاده میشن. برای طراحی شما از سمت چپ گزارش 8 سانتی متر (یا 3.1496 اینچ) در نظر بگیرید و گزارش رو طراحی کنید. وقتی پرینتر حرارتی (فیش پرینتر) به سیستم وصل باشه خودش تنظیمات اندازه رو تطبیق میده و گزارش رو چاپ میکنه.

nasimsltn7@gmail.com
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 23:06 عصر
سلام
عرض کاغذهایی که برای فیش ها استفاده میشه معمولا 8 سانتی متره، البته 6 سانتی متری هم هست که بیشتر توی دستگاه های پایانه فروش استفاده میشن. برای طراحی شما از سمت چپ گزارش 8 سانتی متر (یا 3.1496 اینچ) در نظر بگیرید و گزارش رو طراحی کنید. وقتی پرینتر حرارتی (فیش پرینتر) به سیستم وصل باشه خودش تنظیمات اندازه رو تطبیق میده و گزارش رو چاپ میکنه.
من گزارش رو طراحی کردم،اگه میشه بیشتر توضیح بدید،چی رو از سمت چپ 8 در نظر بگیرم.
آخه من به تازگی کریستال ریپورت رو شروع کردم.:افسرده:

hosseinenayati_2009
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 01:26 صبح
سلام ش
شما می تونید تو کریستال ریپورت راست کلیک کنید و گزینه design --- printer setup را انتخاب کنید تا سایز کریستال ریپورت هنگام چاپ تغییر کنه

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 09:29 صبح
من گزارش رو طراحی کردم،اگه میشه بیشتر توضیح بدید،چی رو از سمت چپ 8 در نظر بگیرم.
آخه من به تازگی کریستال ریپورت رو شروع کردم.:افسرده:
ببینید پرینترها به سمت چپ کاغذ نگاه می کنند! یعنی نقطه شروع پرینت از گوشه بالا و سمت چپ گزارش هست. یعنی شما اگه گزارشتون A4 هم باشه و یه کاغذ با عرض 8 سانتی متری توی پرینتر بذارید، فقط 8 سانتی متر سمت چپ رو پرینت می گیره. خب با توجه به عکس زیر شما گزارش رو با عرض 8 سانتی متر و طول دلخواه طراحی می کنید، موقع پرینت با پرینتر حرارتی طول گزارش هر چقدر بشه خود پرینتر کاغذ رو برش میده.87149