PDA

View Full Version : سوال: منو و آیتماش

حمیدرضا1
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 10:37 صبح
سلام.اولین باری که اینجا سر زدم و سوال گذاشتم کسی جواب نداد.نمید.نم شاید من بدجوری سوال کردم.
اما این بار یه سوال دیگه دارم.خواهش میکنم هر کی هر چی بلده بگه.و اما سوال:
من تو فرمم یه منو دارم که شامل ثبت نام - ویرایش - حذف هست.
حالا می خوام اگه کسی هنوز ثبت نام نکرده کاربر نتونه تو قسمت ویرایش و حذف وارد بشه یا به عبارتی آیتم های منوی من غیر فعا بشه و کاربر هر چه روی اونا کلیک کنه اتفاقی نیفته.
ولی اگه کسی ثبت نام کرد این قسمت ها فعال بشه.
ممنون.:عصبانی++::ناراحت:

ya30ien2
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 11:41 صبح
یکم سوالت گنگ هست خوب وقتی ثبت نام نکرده باشه
چطوری وارد برنامه میشه
منظورت رو واضح بگو

ولی خصوصیت enabled ابزارها رو اگه false کنید اون ابزار غیر فعال میشه

حمیدرضا1
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 15:42 عصر
ببخشید که کامل نگفتم کلا من تو پیچوندن رتبم یکه.
یه فرم دارم بالاش یه منو استریپ گذاشتم.حالا یکی از آیتمای اون مدیریت نام داره.روی اون که کلیک کنی منوی زیرش باز میشه و شامل ثبت نام و ویرایش و حذف هست.
سؤال: حالا اگه هنوز هیچ کاربری ثبت نام نکرده باشه و مدیر آیتم ویرایش یا حذف رو انتخاب کرد هیچ اتفاقی نیفته یا یه پیام بده بگه لطفا اول کاربر را ثبت نام کنید.وقتی که ثبت نام کاربر انجام شد اونوقت اگه مدیر ویرایش یا حذف رو انتخاب کرد وارد فرم ثبت نام بشه.
خیلی ممنون که سوالم رو خوندین.

vira1368
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 16:21 عصر
معمولا داخل یک برنامه وقتی عمل Edit یا Delete قراره انجام بشه باید یه چیزی SELECT شده باشه مثلا اگر یک لیست داری و یکی از گزینه های این لیست Select شده بتونی عمل های گفته شده رو انجام بدی و اگر هیچ گزینه ای انتخاب نشده بود(به عنوان مثال list1.SelectedIndex == -1) بود قسمت Add فعال بشه. اگر متوجه نشدین بگید تا یک sample بذارم تا از روی اون بهتر متوجه بشین.

حمیدرضا1
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 16:50 عصر
معمولا داخل یک برنامه وقتی عمل Edit یا Delete قراره انجام بشه باید یه چیزی SELECT شده باشه مثلا اگر یک لیست داری و یکی از گزینه های این لیست Select شده بتونی عمل های گفته شده رو انجام بدی و اگر هیچ گزینه ای انتخاب نشده بود(به عنوان مثال list1.SelectedIndex == -1) بود قسمت Add فعال بشه. اگر متوجه نشدین بگید تا یک sample بذارم تا از روی اون بهتر متوجه بشین.
خیلی ممنونVIRA1376.حرف شما درسته.ولی
من منباب مثال عرض کردم.چون توضیحش طولانی میشد این طوری بیان کردم.ممنون میشم نمونتونو بزارین.
ولی پروژه ی من این طوری هست که یه مرکز ورزشیه.تا وقتی معلم ورزش ثبت نام نکنه کلاس تشکیل نمیشه.پس طبیعتا کلاسی که تشکیل نشه شاگرد نمیگیره.خب تا اینجا همه چی معلومه.حالا چون من از منو استریپ استفاده می کنم توی این منو چند قسمت دارم که شامل:1-ثبت نام استاد2-ثبت نام شاگرد3-ویرایش و حذف میشه.خب همون طور که گفتم اگه استاد ثبت نام نکنه باید تب ثبت نام شاگرد بی تاثیر باشه.
فکر کنم حالا متوجه شده باشین من چی میگم.
ممنون.خواهش میکنم جواب بدین...

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 17:45 عصر
سلام
یه نمونه اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?319143-یک-نمونه-پروژه-به-زبان-سی-شارپ-و-پایگاه-داده-sql-server-و-کریستال-ریپورت-به-صورت-دینامیک&highlight=%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87)هست. شما یه فرم ورود می خواید که باید بررسی کنید ببینید کاربر ثبت شده یا نه، اگه ثبت شده بود که منوهای فرم اصلی فعال میشن و در غیر اینصورت منوها غیر فعال هستند.

حمیدرضا1
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 22:45 عصر
خیلی ممنون.واقعا ظاهر پروژتون کاربردیه.
من تو سی شارپ فقط تونستم اونو باز کنم و هر کار کردم دیتابیس نه اتچ شد و نه ریستور.من اس کیو ال ندارم.همون فایلی که دادین (دیتابیس رو میگم)از زیپ در آوردم و بعد از ساخت دیتابیس آدرس فایل آنزیپ شما رو دادم ولی بعد از اینکه اونو باز کردم اررور زیر رو داد داد

حمیدرضا1
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 22:51 عصر
خیلی ممنون.واقعا ظاهر پروژتون کاربردیه.
من تو سی شارپ فقط تونستم اونو باز کنم و هر کار کردم دیتابیس نه اتچ شد و نه ریستور.من اس کیو ال ندارم.همون فایلی که دادین (دیتابیس رو میگم)از زیپ در آوردم و بعد از ساخت دیتابیس آدرس فایل آنزیپ شما رو دادم ولی بعد از اینکه اونو باز کردم اررور داد

Mahmoud Zaad
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 10:09 صبح
البته این پروژه مال من نیست.
---------
باید دیتابیس رو ری استور کنید توی یکی از پست های همون تاپیک (پست 14) توضیح داده شده.

حمیدرضا1
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 15:27 عصر
البته این پروژه مال من نیست.
---------
باید دیتابیس رو ری استور کنید توی یکی از پست های همون تاپیک (پست 14) توضیح داده شده.

ممنون maysamfthi.ولی مشکل من اینه که وقتی تو پنجره ی سولوشن اکسپلورر و یا سرور اکسپلورر روی دیتابیس راست کلیک می کنم گزینه ی ریستور دیتابیس ندارم.ممنون میشم اگه کمک کنین.

Mahmoud Zaad
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 16:47 عصر
از اینجا نمیشه، باید sql server managment studio رو روی سیستم نصب کنید.