PDA

View Full Version : سوال: کمک - کار با دستگاه بارکد خوان

arman_Delta2002
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 17:18 عصر
سلام
من میخواستم از دستگاه بار کد خوان استفاده کنم بهتر بگم استفاده کردم و نحوه استفادشو تا حدودی بلدم فقط یک مشکل دارم و اونم اینه که زمانی که فکوس در اختیار یک تکست باکس در فرم باشه که خواسیت Readonly یا Enabel اونا به ترتیب برابر True و False باشه (در کل نشه چیزی رو وارد تکست باکس کرد) خوب بعد تو رویداد Keyup فرم هم اومدم گفتم هر وقت کلید اینتر که از سوی بارکد خوان فرستاده میشه زده شد فلان کار رو انجام بده

Private Sub Add_Base_FactorFrosh_Pishrafteh1_KeyUp(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyUp
If e.KeyCode = Keys.Enter Then

End If
End Sub

خوب حالا بیایم اینطوری فرض کنیم که کاربر داخل یک تکس باکس یا حواسش نبوده در زمانی که فرم فکوس رو در اختیار داشته 11Arman11 وارد کرده و بعد کلید تب رو زده و تا فکوس منتقل بشه روی شیع بعدی و بعد از بارکد خوان استفاده کرده خوب حالا موندم که به این صورت میشه تشخیص داد کد وارده چیه؟
اصلا چه روشی شما پیشنهاد میدین به نظر من که روش استفاده از رویداد فشردن کلید در فرم یکم مشکل ساز ممکنه بشه

تازه چطور باید فهمید اعدادی که وارد رویداد کلی آپ فرم شده مربوط به بارکد خوانه یا کاربر اشتباهی فشردتشون؟
به نظر من این یجور باگ میتونه باشه واسه ایجاد دردسر در کار.

swallow.pa
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 09:25 صبح
بهتره كه كد رو توي تسكت بريزي كه انيبلش فالس باشه و اصلا كاربر با اون تكست كاري نداشته باشه

arman_Delta2002
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 08:53 صبح
میشه بیشتر تشریح کنین ! من یک فرم فاکتور فروش دیدم که تقریبا همه جاش میشد بارکد ثبت کرد میخوام بدونم چطور؟!!