PDA

View Full Version : نحوه کد(Encode ) و دیکد(Decode) کردن فایل های php - توضیحات کامل

majid_darab
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 19:33 عصر
با سلام و ارادت :
من برنامه نویس asp.net هستم که اخیراً دارم روی php کار می کنم.
من در زمینه Encode کردن فایل های php چند مشکل اساسی دارم که خدمتتون می گم:
1-وفتی یک فایل php رو باز میکنم می بینم که از دو قسمت تشکیل شده، یکی کدهای php و دیگری کدهای html که برای منه برنامه نویس asp.net این کدهای html آشنا هستند.
حالا کد php مورد تظر می تونه جوری نوشته شده باشه که کدهای html هم داخل کدهای php باشند و یا اینکه کدهای html به کل خارج از کدهای php باشند.
سوال اول من به این صورت است که موقع Encode کردن کدام قسمت از فایل php باید Encode شود؟ کدهای php یا کدهای html یا هر دو؟
این سوالو برا این پرسیدم چون من روی کامپیوتر شخصی خودم آخرین ورژن WAMP server رو از این لینک (http://www.wampserver.com/en/download-wampserver-32bits/)نصب کردم و چند تا اسکریپت نمونه رو هم باهاش تست کردم و همه چی ok بود.
خوب پس از تست رفتم سراغ Encode کردن و با یکی از Encoder های آنلاین کل فایل رو که شامل php و html می شد کد کردم
موضوع اینجاست که پس از کد کردن، وقتی اسکریپت رو در بروزر باز می کردم می دیدم که صفحه سفیده و هیچ اروری وجود نداره و گویی WAMP Server برای Decode کردن مشکل دارد.
برای حل این قضیه راههای مختلفی رو تست کردم و یکی از اونها این بود که این دفعه فقط کدهای PHP رو Encode کردم و html ها رو به حال خود رها کردم.
این سری همه چی درست شد و بدون نیاز به پلاگین خاصی در کنار WAMP Server همه چی بخوبی کار می کرد؟
حال نحوه کد کردن فایل php چگونه است؟ کل فایل باید کد شود یا فقط بخش php؟ اگر فقط بخش php باید کد شود در مورد فایل هایی که html داخل کد php قرار گرفته است چی کار باید کرد؟
آیا روشی وجود دارد که بدون دست زدن به کدهای html فایل مورد نظرو کد کند؟
2-پس از اینکه فایل مورد نظر کد شد بالاخره نفهمیدم که آیا نیاز به پلاگین یا برنامه خاصی در کنار آپاچی هست که بتونه فایلو Decode کنه یا نه؟ اگه اینطوره چرا طبق عملکرد توضیح بالا به چنین برنامه یا پلاگینی نیاز نشد؟
3-اگثراً Encoder های php دارای Decoder هایی هستند که پس از یه مدت ارایه می شوند و کد رو قابل Decode شدن می کنند که برای سخت تر شدن Decode می توان از نرم افزارهای پولی مثل Zend استفاده کرد
لذا من دنبال روش حرفه ای Encode نیستم - دنبال روشی هستم که بتونه فایلو Encode کنه ولو اینکه سریعاً برگشت پذیر باشه و بدون هیچ افزونه ی خاصی روی آپاچی، بشه از فایل کد شده استفاده کرد؟
شما برای این کار چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟

با تشکر از حسن توجه شما