PDA

View Full Version : مبتدی: نرم افزارهای "رُند بازار" جاوا در بازار ایران

senior_foe
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 01:49 صبح
می خوام بدونم تو بازار کشور ما بیشتر چه نوع کارهایی از جاوا نویسا خواسته می شه؟
وب؟ موبایل؟ شبکه؟ دسک تاپ(!!!)؟
از هر کدوم اینا چه فریم ورک هایی بیشتر مد نظر مدیران پروژه هست؟
من تا حالا تو شرکت برنامه نویسی استخدام نشدم و می خوام بدونم رو چه چیزایی بیشتر وقت بذارم؟
چه نوع محصولات نرم افزاری بیشتر استقبال شده در بازار ایران؟

M0TR!X
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 03:13 صبح
وب-شبکه-دسک تاپ-موبایل

senior_foe
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 11:06 صبح
سلام،
ممنون بابت جواب،
می شه لطفا بگین از این ها (که احتمالا منظورتون به ترتیب بود) چه فریم ورک هایی بیشتر استقبال می شه؟
مثلا برای Backend بیشتر Spring یا EJB ؟ آیا EJB2 رو باید یاد بگیرم و هنوز هستن کسایی که بخوان؟ یا همون EJB3؟
مثلا برای MVC از Struts استفاده می شه یا Spring MVC؟
SOA چقدر طرفدار/کاربرد داره تو ایران؟
و ............ خلاصه تکنولوژی های رُند بازار ایران.
و نوع محصولات (نرم افزار نهایی) که بیشتر با جاوا سفارش داده می شن چیا هستن؟
دوستان اگه ممکن باشه تو یه لیست با توضیحات نظر خودتون رو بگین.
فکر می کنم برای من و کسایی که مثل من می خوان خودشون یاد بگیرن و وارد بازار بشن به درد بخوره که بدونن بازار بیشتر چی ازشون می خواد.

senior_foe
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 12:38 عصر
از دوستانی که در فضای بازار نرم افزار داخل تجربه دارند تقاضا می کنم کمک کنن. فکر نمی کنم تو این تالار چنین کسی اینقدر نایاب باشه!!!! مطمئنا نه!!!!

- اگه فکر می کنن سوال مهمی نیست باید بگم که تاپیک تا الآن ۹۰ بار دیده شده در یک روز جمعه. اما جواب... فقط M0TR!X نظرش رو گفته. که ممنونم ازش.
- اگه سوال مبهمه یا اشکالی داره بگین کجاشو توضیح بدم.

پ. ن. فریم ورک ها و تکنیک هایی که در پست قبل پرسیدم فقط چند نمونه بودن برای مثال...

persianshadow
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 17:44 عصر
اول توی Java Core قوی بشید یعنی Java SE6 و یا 7. همچنین یادتون باشه شرکت‌های جاوای ایران هم پیشرو هستن و معمولآ تکنولوژی‌های جدید رو وارد کار میکنن.بعد طبعآ سعی کنید به تکنولوژی‌های JavaEE6
کار کنید.EJB 3 به بالا رو یاد بگیرید. همچنین JSF رو.خب مباحث زیادی توی جاوا هست.مثلآ توی فریم ورک‌ها روی Spring هم خوبه که کار کنید. پله پله باید جلو برید کارهای و چیزهای زیادی برای یادگیری هست.ولی سعی کنید قوی بشید در غیر اینصورت براتون کاری نخواهد بود چون نیروهای حرفه‌ای زیاد هست.