PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت منو با کد؟

hosein3000
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 20:02 عصر
با سلام خدمت دوستان

می خواستم برای تمامی فرم هام منوی popup بذارم تا وقتی کاربر روی دکمه ای کلیک کرد اون منو باز بشه
من این منو رو ساختم اما باید برای ساخت منو ها در هر فرم از طریق menu editor اینکارو انجام بدم با توجه به اینکه منو های تمام فرم هام یکسانه چطور می تونم با کد این منو ها مو درست کنم و فقط تو فرم هام فراخوانی کنم بدون اینکه نیاز به ساخت منو با منو ادیتور باشه

ممنون میشم راهنماییم کنین ؟
مرسی

محسن واژدی
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 20:47 عصر
سلام علیکم
میتوانید از توابع api برای این مورد استفاده کنید، اما کار کمی سختتر میشود، برای راحتتر شدن موضوع میتوانید منو را در فرمی به عنوان فرم عمومی قرار داده و از سایر بخش های برنامه آنرا صدا بزنید،

موفق باشید

hosein3000
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 20:58 عصر
خوب منم این کارو می خوام انجام بدم
یعنی توی یک فرم منو ها رو تعریف کردم چطور توی کل فرم ها این منو رو فراخوانی کنم البته کدهاش با هم فرق می کنه

ASedJavad
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 05:16 صبح
سلام
میتونی فایل فرم اولت رو تو نوتپد باز کنی و بگردی دنبال خطوطی که به صورت زیر هستن:
Begin VB.Menu ...
...
End

این خط ها رو کپی کن، بعد فرمهای دیگت رو تو نوتپد باز کن و خطوط کپی شده رو در قسمت مشابه تو فرمهای دیگت پیست کن

محسن واژدی
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 08:04 صبح
سلام
هم با روشی که سیّد گفتند و هم میتوانید از روشهایی مشابه زیر استفاده کنید،

موفق باشید

hosein3000
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 14:32 عصر
سلام
میتونی فایل فرم اولت رو تو نوتپد باز کنی و بگردی دنبال خطوطی که به صورت زیر هستن:
Begin VB.Menu ...
...
End

این خط ها رو کپی کن، بعد فرمهای دیگت رو تو نوتپد باز کن و خطوط کپی شده رو در قسمت مشابه تو فرمهای دیگت پیست کن

با تشکر ولی من هر کجا این کد ها رو قرار می دم خطا میده
یعنی تو مکان های مشابه فرم های دیگه کپی می کنم اما بازم خطا میده

ASedJavad
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 15:34 عصر
اگه متن رو درست انتخاب و کپی و در جای مناسب پیست کنی، نباید ارور بده

hosein3000
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 21:22 عصر
مثل همون روشی که شما فرمودید انجام می دم یعنی از begin تا end
راستی جای دقیقش کجاست
من مثل فزم اول کپی می کنم

ASedJavad
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 22:37 عصر
یه نمونه از فرم اصلیت با یه فرم دیگه که این کارو انجام دادی و ارور میده، ضمیمه کن تا ببینم مشکلت چیه!