PDA

View Full Version : جلوگیری از ورود

هامان
شنبه 19 آذر 1384, 18:38 عصر
با سلام من میخواهم از کاربر رمز ورود را بگیرم اگر درست بود اجازه ورود به صفحه را بدهم در غیر این صورت صفحه جاری نمایش داده شود از جه دستوری و چه جوری باید استفاده کنم باتشکر

mehrdotnet
شنبه 19 آذر 1384, 19:53 عصر
سلام
برای این کار روشهای متعددی وجود داره ولی من یکی از اونها رو که خودم اکثراً استفاده می کنم خدمتون شرح میدم:
1- شما باید یک Database داشته باشین (یا هر نوع فایل دیگه ای که باهاش راحت ترین) که داخلش username و password های مجاز رو نگه بدارین.
2- یک صفحه لاگین طراحی کنین. ساختار این صفحه خیلی ساده است. دو تا textbox و یک دکمه روش داره که کار ورود رو انجام میده. (فرض میکنیم اسم این صفحه Login.aspx باشه)
3- در رویداد click مربوط به دکمه ورود ابتدا فایل یا database ی رو که username و passwordها توش ذخیره شده باز می کنین و توش جستجو میکنین که آیا username و password وارد شده توی اون موجود هست یا خیر.
اگر نتیجه جستجو مثبت بود و کاربر پیدا شد باید یک session رو مقداردهی کنین و بعد به صفحه مورد نظر ارجاع بدین به طور مثال اگه فرض کنیم بخواهید به صفحه main.aspx بروید :

session("admin")="true"
response.redirect("main.aspx")

4- توی رویداد page_load صفحه main.aspx محتوای session رو بررسی می کنین اگه محتوای اون با محتوای مورد نظر شما تطبیق نداشت به صفحه login.aspx ارجاع میدین :

if session("admin")<>"true" then
response.redirect("login.aspx")
endif

اگه باز هم مشکل و ابهامی هست بگین تا یه مثال براتون بذارم.

هامان
شنبه 19 آذر 1384, 22:30 عصر
خیلی خیلی متشکر