PDA

View Full Version : سوال: چگونگی معرفی MySql DB به Install Shield

کامروا
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 18:25 عصر
سلام دوستان عزیز

الان نرم افزارم تکمیل شده و دیتابیس برنامم هم MySql هستش. حالا وقتی بخوام ستاپ درست کنم جطور دیتابیس رو به Install Shiled معرفی کنم؟
که دیگه نیاز نباشه مشتری چیز اضافه ای نصب کنه.

سعید صابری
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 18:52 عصر
mysql نیاز به این کارا نداره.وقتی دیتابیست تموم شود یک export از نوع فایل sql از بانکت بگیر(راحتش هم توسط sqlyog یا دیگر manager ها)
توسط برنامه ات چک کن در صورتی که دیتابیس ساخته نشد باشه اونو اجرا کن تا کل بانک و تنظیمات برات انجام بده

کامروا
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 18:58 عصر
mysql نیاز به این کارا نداره.وقتی دیتابیست تموم شود یک export از نوع فایل sql از بانکت بگیر(راحتش هم توسط sqlyog یا دیگر manager ها)
توسط برنامه ات چک کن در صورتی که دیتابیس ساخته نشد باشه اونو اجرا کن تا کل بانک و تنظیمات برات انجام بده
خب چطور میتونم دیتابیس رو اجرا کنم؟
من با یک MyConnection به MySql وصل شدم.
یعنی فایل دیتابیس رو(dbname.sql) رو توی مسیر فایل اجرایی برنامم بریزم؟ بعد ConnectionString دستی وارد کنم؟

اگر میشه یک مثال بزنید ممنون میشم.

کامروا
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 19:09 عصر
ببخشید اشتباه کردم MyConnection که اصلا ConnectionString نباز نداره . یک لحظه فکرم رفت اینجا !!:لبخند:
خب باید جیکار کنم؟

سعید صابری
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 22:07 عصر
راه های زیادی وجود داره
Myconnection برای اتصال نیازی به نام دیتابیس نداره یعنی میتونی به سرور وصل بشی فقط.
و لیست دیتابیس ها ربا بدست بیاری با این دستور

MyConnection1.GetDatabaseNames();

در صورت عدم وجود دیتابیس کدهای موجود در فایل dbname.sql را بوسیله myscript یا myquery اجرا کنی

دوم
از try-except استفاده کن
یا

procedure TForm1.MyConnection1Error(Sender: TObject; E: EDAError;
var Fail: Boolean);
begin
if E.ErrorCode = 1049 then
begin
///create database
end;

end;

کامروا
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 22:42 عصر
راه های زیادی وجود داره
Myconnection برای اتصال نیازی به نام دیتابیس نداره یعنی میتونی به سرور وصل بشی فقط.
و لیست دیتابیس ها ربا بدست بیاری با این دستور

خب درسته ولی به MyConnection.UserName , MyConnection.Password نیاز هست. اینها رو باید چکار کنم؟

سعید صابری
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 22:59 عصر
خب اینها را هم باید وارد کنی دیگه.
در فایل نیاز نیست اینها را بزاری.

کامروا
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 23:15 عصر
خب اینها را هم باید وارد کنی دیگه.
در فایل نیاز نیست اینها را بزاری.
خب اینها که وارد میکنم نسبت به سرور کامپیوتر من هست. روی سیستم مشتری که با این user , pass خطا میگیره!

سعید صابری
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 23:23 عصر
http://forums.mysql.com/read.php?11,246181
http://helpnet.installshield.com/installshield16helplib/InstallingMySQL-ODBCdriverScript.htm

فکر پروژه شما کوکال باشه پس بهتره از mysql نسخه لوکال استفاده کنی.
اما اگه دوست داری لینک بالا کمکت میکنه