PDA

View Full Version : تبدیل شمسی به میلادی برای خواندن ار دیتابیس

hamidreza_h
دوشنبه 01 خرداد 1391, 19:19 عصر
سلام دوستان
من یه فرم جستجو دارم که داخلش دوت تکس باکس هم هست
که از تاریخ 1--2-1388 تا تاریخ 3-5-1391 به طور مثال می خواد از دیتابیس جستجو کنه
یه بار تاریخ میلادی را برای درج در تکس باکس ها به تاریخ شمسی تبدیل کردم با system.globalization.pershiancalender
....و strinh mah, yer,r
mah=p.getyer(system.datetime.now).tostring();
و..........

حالا که می خوام این تاریخ که شمسی می باشد رو به میلادی تبدیل کنم تا از دیتابیس بخوند دستور between بین دوتا تاریخ به این صورت
select *from table where data between '"+txtdate1+"'and '"+txtdate2+"' ro
را نوشتم اما وقتی در تکس باکسم میلادی تایپ می کنم می شه
لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

فرید نجفلو
دوشنبه 01 خرداد 1391, 19:51 عصر
سلام
بالاخره من نفمیدم شما تاریخ رو به دیتابیس میلادی می فرستید یا شمسی
اول به این تاپیک یه سر بزنید شاید حل شد:
محاسبات روی تاریخ در سی شارپ (http://barnamenevis.org/showthread.php?342344-محاسبات-روی-تاریخ-در-سی-شارپ)

hamidreza_h
دوشنبه 01 خرداد 1391, 22:46 عصر
راستش متوجه شدم که اگه به int تبدیل بشه 13910231 اما شما گفتید که کار نمی کنه
این فرم هنگامی که لود می شه تاریخ میلادی سیستم را به شمسی تبیدل می کنه و به طور پیش فرض داخل دوتا تکس باکس تاریخ now را به صورت شمسی برای کاربر نمایش می دهد .حالا کاربر می خواد بین دوتا تاریخ شمسی جستجو انجام بدهد.
مشکل من اینه که حالا که دیتابیس به صورت میلادی تاریخ دارد به چه صورت تاریخ مابین این دو تکسی باکس را که شمسی است را جستجو کند

در واقع چه طور میشه تاریخ تایپ شده در تکس باکسهای کاربر را دوباره به میلادی تبیدل کرد که در داخل رشته selec شده قرار بگیرد یا اصلا لازمه این کار؟:گریه:
باتشکر فراوان

فرید نجفلو
دوشنبه 01 خرداد 1391, 23:01 عصر
سلام
دوست عزیز من اونجا دو تا لینک گذاشتم که یکی تبدیل در سطح برنامه و یکی در سطح پایگاه داده (داخل SQL) هست و ه ردو توابه تبدیل میلادی به شمسی و شمسی به میلادی رو دارن که با اونه شما هر کاری می تونید با تاریخ ها انجام بدید

hamidreza_h
سه شنبه 02 خرداد 1391, 00:04 صبح
مرسی دوست عزیز