PDA

View Full Version : بهترین فرمت

hercool
سه شنبه 02 خرداد 1391, 08:19 صبح
سلام خدمت دوستان
یه سوال دارم
بهترین فرمت برای زمان تاریخ و همچنین کد پرسنلی چیست؟
مرسی

crazy coder
سه شنبه 02 خرداد 1391, 09:05 صبح
سلام
منظورت رو از فرمت متوجه نشدم!!! یعنی فیلد دیتابیس رو از چه نوعی بگیریم؟
تاریخ رو بهتر datetime بگیری تا کار با اون راحت باشه...فقط برای نمایش باید فارسی نمایشش بدی....
برای کد پرسنلی هم باید nvarchar بگیری...
اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم

hercool
سه شنبه 02 خرداد 1391, 09:27 صبح
من هم تاریخ دارم هم زمان و هر دو به صورت جدا هستند
من برای تاریخ از date و برای ساعت از time(3) استفاده کردم
برای کد پرسنلی به نظرت int بهتر نیست؟
میشه بگی برای چی nvarchar استفاده م یکنیم

nedata
سه شنبه 02 خرداد 1391, 10:26 صبح
براي تاريخ اگه شمسي نگه ميداريد بهتر است char(10) باشه
براي زمان char(5) و براي كد پرسنلي nchar چون امكان داره كد پرسنلي شامل حروف هم باشه و نميتوان int گرفت

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 02 خرداد 1391, 11:27 صبح
سلام

البته بستگی به نوع استفاده از تاریخ در برنامه هم داره ... مثلا اگه یک برنامه فقط قراره تاریخ تولد رو نگه داره همون char(10) کفایت می کنه اما اگه قراره برنامه یه چیزی مثل کنترل تردد باشه اونوقت باید راجع بهش بحث کرد ... مثلا اگه ساعت رو به صورت 13:55 نگه داری .. char(5) ممکنه تو جمع کردن و گزارش گیری یکم سختتر بشه ... یعنی بار اضافه داشته باشی ....

hercool
سه شنبه 02 خرداد 1391, 12:46 عصر
نه مثل ساعت ورود و خروج کارکنان
و تاریخ شروع یک کار و تاریخ اومدن کارمند

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 14:13 عصر
من چنتا سیستم کارت زنی رو دیدم ... بعضی ها ساعت رو به صورت یه عدد int نگه می دارن ... یعنی ساعت ضربدر 60 بعلاوه دقیقه ... مثلا ساعت 1:20 میشه 80 ... در هنگام محاسبات خیلی خوب جواب می ده برای نمایش باید تغییرش بدی که اگه این کارو تو لایه app انجام بدی سربارش کمتر می شه ... برای تاریخ هم (به نظر من که احتمال داره درست نباشه ) تاریخ میلادی رو نگه دار ... فقط و فقط موقع نمایش تبدیلش کن یعنی موقع محاسبات با میلادی عمل کن ... در هر صورت نکته ای که وجود داره اینه که طراحی خوب طراحی یک دست هست که نگهداریش هم راحتتره ...