PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی قالب سایت

mammad_asir
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 14:32 عصر
سلام من کمی ASP بلدم و میخوام برای اولین بار یه سایت طراحی کنم.
آیا باید برای قالب سایت فقط با اچ تی ام ال و سی اس اس کار کرد.یا مثلا فرونت پیج و دریم ویور . و آیا این نرم افزار ها کد سی اس اس هم میدهند یا فقط اچ تی ام الند؟و اینکه میشه مثلا قالب آماده داشت و روش با ASP کد نوشت؟چطور؟اگه بخوام کپی یه سایت دیگه طراحی کنم با اچ تی ام ال سخت میشه؟چطور بهتره کار کنم تا زود یه سایت ساده طراحی کنم که همه چیز دستم بیاد؟

khanlo.javid
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 15:50 عصر
دوست عزیز میشه روی یه قالب asp کد بزنی اما باید خیلی روش کار کنی تا اون چیزی که میخوای در بیاد.
واما برای یاد گیری اول بهتره مطالب زیادی بخونی و تمرین داشته باشی .

موفق باشید.

mammad_asir
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 23:48 عصر
کسی جوب کاملتری نداره؟

BOBZzZ
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 09:37 صبح
سلام
دوست عزیز شما میتونید با استفاده از html و css و PHP یا asp سایت درست کنی .
قالب سایت رو باید بوسیله css درست کنید و از این قالب در قسمتهای html سایت خودتون استفاده کنید .
برای شرطهای درون سایت هم میتونید یا php یا asp استفاده کنید.
من خودم در زمینه css تازه کار هستم و دارم سعی میکنم برای سایتم یک قالب ایجاد کنم خوشحال میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بزارید .
در زمینه dream viewer و front page باید بگم اینها برنامه هایی هستند که میتونند در زمان ایحاد سایت به شما کمک کنند . البته شما میتونید بدون استفاده از این نرم افزارها و فقط با استفاده از مثلا ntepad ویندوز فایلهای مورد نیاز سایتتون رو ایجاد کنید که خوب این برنامه ها مدیریت فایلهای سایت و همچنین ایجاد اونها رو تسریع میکنند . شما میتونید با استفاده از dreamviewer هم asp هم html هم php هم css هم هر نوع دیگر فایلهای مورد مصرف در طراحی سایت را ایجاد نمائید اما در مورد frontpage اطلاعات کاملی ندارم که دقیقا جه زبانهائی را ساپورت میکنه.
امیدوارم جواب سوالهاتون رو داده باشم باز هم دیگر اساتید اینجا هستند که شاید بتونند بهتر توضیح بدهند.

Beginner2013
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 16:17 عصر
سلام من کمی ASP بلدم و میخوام برای اولین بار یه سایت طراحی کنم.
آیا باید برای قالب سایت فقط با اچ تی ام ال و سی اس اس کار کرد.یا مثلا فرونت پیج و دریم ویور . و آیا این نرم افزار ها کد سی اس اس هم میدهند یا فقط اچ تی ام الند؟و اینکه میشه مثلا قالب آماده داشت و روش با ASP کد نوشت؟چطور؟اگه بخوام کپی یه سایت دیگه طراحی کنم با اچ تی ام ال سخت میشه؟چطور بهتره کار کنم تا زود یه سایت ساده طراحی کنم که همه چیز دستم بیاد؟

سلام.شما همونطور که دوستمون گفتن می تونید از Dream Waver یا Front Page یا ابزارهای مشابه برای طراحی قالب استفاده کنید.اگر قصد ساخت یه قالب نسبتا ساده رو دارید و منظور تون از Asp همان Asp.net هست می تونید از خود Visual Studio استفاده کنید.در غیر این صورت آن طور که من شنیدم Dream Waver از همه بهتره.با این حال به نظرم هر طراح یا توسعه دهنده وب باید حداقل یکبار تجربه ساختن یک وبسایت رو با HTML و CSS داشته باشد.بلد بودن این دو به شما
کمک میکنه که درک بهتری داشته باشید و به شکل بهتری از ابزار های طراحی استفاده کنید.

zigoratsoft
یک شنبه 14 خرداد 1391, 20:34 عصر
سلام
ببینید لازمه طراحی وب html و Css هست
شما باید قالبتون رو با این دو طراحی کنید و بهتره با dream waver کار کنید.
html پایه و اساس و اسکلت سایتتون رو تشکیل میده و css تنظیمات ظاهری رو درست میکنه مثل موقعیت های قرارگیری،رنگ، فونت، اندازه و ...
میتونید از قالب های آماده هم استفاده کنید و کد های اونارو ببینید که بهتر یاد بگیرید.

بعد از آماده شدن قالبتون برای اینکه اونو پویا کنید اصطلاحاً میگیم داینامیک که بشه توش مطلب گذاشت و بروزرسانی کرد و ... باید روی یک سیستم مدیریت محتوی نصب بشه
من ورد پرس رو پیشنهاد می کنم
فقط با قرار دادن چند قطعه کد آماده کوچک میتونید سایت طراحی شدتون رو تبدیل به قالب وردپرس کنید.

موفق و پیروز باشید.