PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد کلاس ها و کامپایلرها

pedram mehrabani
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 18:58 عصر
:لبخندساده:سلام به همه ی دوستان گرامی.
می خواستم بدونم کلاس ها و کامپایلرها چی هستند.
اگه می شه می تونید برام از کلاس ها مثالی بزنید.:لبخند: خیلی ممنونم

با تشکر فراوان!!

soorena
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 19:27 عصر
سلام

کامپایلر برنامه‌ای هستش که شما فایل‌های کدی که نوشتی رو به اون میدی و اون یک سری فایل به نام object به شما پس میده در نهایت شما این objectها رو به لینکر میدی و بعد از لینک کردن کتابخونه‌های مورد نیز در نهایت یک فایل اجرائی بشما میده که همون برنامهٔ نوشته شده توسط شما هستش.اگه بخوایم به زبان ساده تر بگیم می‌شه گفت که شما یک برنامه می‌نویسی و میدی به کامپایلر(که معمولان همراه با لینکر هستش) و در نهیات یک فایل اجرائی که حاوی زبون ماشین هستش به شما میده که در اصل همون برنامهٔ شماست ولی‌ بزبون ماشین ترجمه شده.امیدوارم فهمید باشی‌ سعی‌ کردم به زبون ساده بگم.

کلاس‌ها هم اگر بخوایم به زبون ساده بگیم یک روش سازمان یافته از همون برنامه نویسی قدیمی‌ خودمون هست که با اعمال یک سری قوانین توسعه و نگهداری برنامه‌هایی‌ رو که شما نوشتین رو راحت تر می‌کنه.(خیلی‌ ساده گفتم دیگه ).

استفاده از کلاس‌ها برای نوشتن برنامه‌های بزرگ کار‌ها رو خیلی‌ راحت تر می‌کنه و البته عملکرد کار تیمی رو افزایش میده.

توضیحاتی که دادم هیچ کدوم علمی‌ نبود سعی‌ کردم تا جایی‌ که می‌شه ساده کنم تا کامل متوجه بشی‌.

(به نظر خودم کلاس مفت نمیرزه....)

ASGGSA
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 19:29 عصر
سلام.
کامپایلر به معنی مترجم هست. اساس کار کامپایلر ها ترجمه کدها به زبان های سطح پایین تر مثل اسمبلی. وقتی شما برنامه ای می نویسید کامپایلر آن را به زبان اسمبلی ترجمه می کند. کلاس ها شبیه ساختارها Struct در زبان C هستند. کلاس ها هم دارای داده ها و هم دارای توابع منتسب به آن است. که توابع و داده ها عضو کلاس بشمار می آیند. در زیر یه نمونه کلاس را می بینید:

class CClass
{
public:
int A;
double B;
void function1();
int function2(bool);
private:
float C;
void function3();
};

اعضایی که در زیر public تعریف شده اند بصورت سراسری قابل دسترسی اند اما اعضایی که زیر private تعریف شدند فقط در توابع عضو کلاس قابل دسترسی هستند. به شما پیشنهاد می کنم یک کتاب آموزشی بخرید.
موفق باشید.

returnx
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 19:46 عصر
اگه بخواییم کلاس ها رو هنوز ساده تر بگیم ، میتونیم بگیم الگویی برای ساخت یک شی میشه کلاس ، به طور مثال شما یک الگو برای دکمه تعریف میکنید بعد n تا از این الگو میتونید کپی برداری کنید که به این کپی ها میگن شی...
به جای این که هر بار که می خوایم دکمه بسازیم بیاییم کل کد های دکمه رو بنویسیم ، یکبار این هارو در قالب یک کلاس مینویسیم بعد از روی این کلاس n تا دکمه میسازیم...