PDA

View Full Version : ارسال پارامتریک مقادیر به یک تابع در کلاس دیگر

sara_aryanfar
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 23:22 عصر
با سلام خدمت دوستان من در یک کلاس تمامی اشیای لازم برای کار با دیتا بیس رو تعریف کردم و چهار عمل اصلی رو با چهار تابع داخل این کلاس انجام میدم و تنها این توابع نیاز به یک رشته دارن که همان کوئری ما هست اما وقتی داخل کلاس دیگر این تابع رو صدا می کنم به چه صورتی باید مقادیر رو به صورت پارامتریک داخل کوئری بگنجونم با توجه به اینکه به اشیا دسترسی ندارم و اونا داخل کلاس دیگه تعریف شدن

Louis.Armstrong
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 23:49 عصر
سلام.
اگه درست متوجه منظور شما شده باشم شما باید فیلدها رو در کلاس به صورت public تعریف کنید.
حالا فرض کنید می خواید فیلدی به نام x رو از کلاس myClass، در کوئری قرار بدید:

myclass ppp = new myclass();
inputparameter = ppp.x;

arash ghafori
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 00:02 صبح
با سلام خدمت دوستان من در یک کلاس تمامی اشیای لازم برای کار با دیتا بیس رو تعریف کردم و چهار عمل اصلی رو با چهار تابع داخل این کلاس انجام میدم و تنها این توابع نیاز به یک رشته دارن که همان کوئری ما هست اما وقتی داخل کلاس دیگر این تابع رو صدا می کنم به چه صورتی باید مقادیر رو به صورت پارامتریک داخل کوئری بگنجونم با توجه به اینکه به اشیا دسترسی ندارم و اونا داخل کلاس دیگه تعریف شدن

سوالتون یه کم نامفهومه!
اگه چنتا کلاس داریدو میخواید از متغیر هاشون استفاده کنید ، میتونید از مبحث وراثت استفاده کنید .

این برنامه رو یه نگاه بندازید (هم وراثت داره ، هم پارامتر و هم استفاده از کلاس های Abstrucyt ):

بیشتر به استفاده از وراثت توی این برنامه دقت کنید.

سوالی هست بپرسید