PDA

View Full Version : سوال: طراحی سایتی شبیه ghatre.com

danialfx
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 00:04 صبح
با سلام.. قصد دارم مثل این سایت وقتی روی یک لینک از سایت های دیگه کلیک می کنم اون سایت ها در صفحه ای از سایت خودم باز بشن....
http://www.ghatreh.com

باید یه جوری باشه که لینک کلیک شده بره به یه صفحه مثله redirect.php تو سایت خودم و تو یک فریم ستی فریم اول هدر سایت من باشه و در فریم دوم لینکی که در صفحه ی قبل روش کلیک شده...
اگه کسی می دونه چطور میشه اینکار رو کرد لطفا کمک کنه:متفکر:

danialfx
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 23:53 عصر
یعنی از دوستان هیچ کسی نیست که بدونه چطور میشه این کار رو کرد؟؟؟
من صبورم اما....

Unique
جمعه 05 خرداد 1391, 14:58 عصر
این سایت ها اخبار را توی سایت خودشون cache میکنند و فکر نمیکنم خبر سایت اصلی را نشون بدهند ! برای این کار باید یک برنامه بنویسین که توی فواصل مناسبی بتونه اخبار سایت ها را زیر نظر بگیره و آخرین اخبار را cache کنه روی سرویس دهنده خودتون ، کار اصولیش اینه که از php بیاید بیرون و روی سرویس دهنده خودتون یک application بنویسین که همیشه توی حافظه Load باشه و توی period زمانی مشخص سایت ها را چک کنه ! حالا از هر زبانی میشه استفاده کرد من برای یک پروژه با دلفی این کار را انجام دادم حالا شما باید ببینین میخواین چیکار کنین.

MMSHFE
جمعه 05 خرداد 1391, 15:36 عصر
نه دوست عزیز معمولاً این سایتها همونطور که خود دوستمون اشاره کردن با Frame یا cURL و نمایش اطلاعات دریافتی توسط DIV و... کار میکنن منتها قبل از نمایش، لینکهای سایتها رو به نحوی دستکاری میکنن که نتایج لینکها باز هم توی صفحه خود سایت باز بشه نه سایت اصلی (توسط روشهایی مثل DOMDocument و...). البته ایده Cacheکردن اطلاعات که فرمودین هم قابل اجراست اما خیلی بنظر منطقی نمیاد چون فضای هاست شما رو هدر میده. بخصوص که اطلاعات ازطریق سایت شما مشاهده میشه و این مسئله ترافیک سایت رو چه در مرحله Cacheکردن و چه در مرحله نمایش اطلاعات مورد مصرف بیهوده قرار میده.

exlord
جمعه 05 خرداد 1391, 17:34 عصر
چیز سختی نیست .. سورس صفحه خبر رو نگاه کنین میبینین که از Frameset استفاده شده و صفحه اصلی خبر رو نشون میده ... شما فقط باید یه Table داشته باشه تو دیتا بیس مثل یه جدول معمولی خبر ولی به خای متن خبر آدرس صفحه اصلیشو نگه میداری و تو صفحه مشاده خبر به جای اینکه متنشو مستقیما از دیتابیس بخونی و توی صفحه بریزی اون آدرس صفحه ست میکنی برای فریم مربوطه ... همین ...

Unique
جمعه 05 خرداد 1391, 17:35 عصر
جناب شهرکی ، فکر کنین شما میخواین همچین سایتی بزنید و مثلا اخبار farsnews و isna و mehrnews را نمایش بدین ! اگه هر بار که کاربران به سایت شما مراجعه میکنن بخواین تازه اخبار این سایت ها را آنالیز کنین که نمیشه ! پس شما نمیتونین هیچ چیزی را روی سرور خودتون cache نکنین ! همین سایت قطره همیشه اعلام میکنه که خبر ماله چه ساعتی بوده و خودشم مطالب را به صورت آرشیوی در میاره ، پس بحت cache کردن قطعا وجود داره ! مورد دوم اینه که اگه امکان جستجو داشته باشین و بخواین با هر بار جستجو تازه با curl محتوای اخبار را یکی یکی جستجو کنین که اصلا سایت هنگ میکنه میره هوا ! بحث استفده از iframe منطقی نیست چون ممکنه سایت خبری در لحظه بازدید کاربر شما قطع باشه یا اصلا ظاهرش تغییر کنه که تنظیمات شما برای نمایس کادر درست خبر به مشکل میخوره ، عملی ترین روش دریافت اخبار سایت ها در پریود زمانی منظم هستش ، تازه در مورد فضای هاست هم باید بگم این پروژه ها در هاست های اشتراکی غیر قابل انجام هست و حتما هاست Virtual یا Dedicated میخواد که حداقل یه 40 GB بهتون داده میشه ، در ضمن این سایت ها معمولا قصد بایگانی اخبار را ندارند و خبرهای هر خبرگزاری را بعد از هر 1 یا 2 هزار عنوان حذف میکنند. در ضمن حتما باید یک اسکریپت هوشمندی نوشته بشه که خبر های تکراری از خبرگزاری ها را (ماشا ا.. خیلی کپی میکنن) حذف کنه و خبرگزاری با اولویت تر را حفظ کنه. کلا بحث پیچیده ای هستش و در ضمن cache کردن اخبار با php یا حتی .net به صورت web based غیر عاقلانه است ، بهتره با java یا دلفی یا C حالا باتوجه به امکانات هاست نوشته بشه !