PDA

View Full Version : سوال: ریختن تکست باکس در کمبو باکس و ...

حمیدرضا1
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 00:20 صبح
سلام.یه سوال فوری دارم خواهش می کنم زود جواب بدین.
فقط بیننده نباشید و نظر بدین.
من یه تکست باکس دارم که تو اون باید اسم کلاسایی رو که استاد می تونه ارائه بده رو بدم و با زدن یه باتن اون فعالیت رو به کمبو باکس مجاور اضافه کنه.(عکس اول)
سوال دوم:حالا می خوام تو یه فرم دیگه که مربوط به تعریف کلاس ها است تا نام استاد کلاس را زدیم فعالیت هایی را که براش تعریف کردیم تو یه کمبوباکس بیاره(خواهش می کنم از این به بعد بیشتر توجه کنین).حال وقتی کاربر یکی از فعالیت های استاد رو انتخاب کرد و کلاس را ثبت کرد دوباره که نام این استاد را زدیم در کمبو باکس فعالیت هاش نام فعالیت قبلی دیگر نباشد.(عکس دوم)
پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم...
یا علی:تشویق:

حمیدرضا1
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 02:15 صبح
:افسرده::ناراحت:عجله دارم.خواهش می کنم سریعتر جواب منو بدین.

IMANAZADI
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 10:29 صبح
comboBox1.Items.Add(textBox1.Text);

این کد اضافه کردن محتویات تکس باکس به کمبو باکس هست
ولی این چیزی که تو ذهن شماست باید بانک اطلاعاتی داشته باشید که در بانکم ذخیره بشه و گرنه بعد از باز و بسته شدن برنامه آیتم های کمبو پاک میشوند

NasimBamdad
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 14:12 عصر
همون طور که دوست عزیز فرمودند ، از دیتابیس استفاده کن ، بعدا پاک میشه ها .

از XML هم میشه استفاده کنید ، از VistaDB و از TinyDB . اینا دیتابیس های کوچیک هستند !

حمیدرضا1
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 15:09 عصر
سلام.
ممنون از جوابتون.من با سی شارپ برنامه می نویسم و از بانک تطلاعاتی هم استفاده میکنم.گفتم اینا رو نگم که زیاد نشه.
بیزحمت اگه میتونین یه مثال بزنید.چون من پروژه ی پایان ترمم پیشرفته هست دیگه زیاد جزئیات رو نگفتم.
اگه میشه توضیح بدین.خیلی سپاس گزارم.

Ghaem66
جمعه 05 خرداد 1391, 00:00 صبح
خب شما ميتونيد يه جدول داشته باشيد كه توش كد استاد و درس مربوط به فعاليت استاد رو نگهداري كنيد. هر وقت فعاليتي اضافه بشه، كد استاد همراه نام فعاليت تو جدول ذخيره شه.
تو فرم دوم هم كد استاد رو انتخاب كن و دروس مربوط به اون استاد رو فيلتر كن و نمايش بده. با يه شرط هم ميتوني اون درسايي رو ليست كني كه تا حالا انتخاب نشدن

حمیدرضا1
جمعه 05 خرداد 1391, 19:46 عصر
دست گلتون درد نکنه.
بازم سؤال داشتم میام.
البته من همیشه اینجا میام.