PDA

View Full Version : پیاده سازی سایت روی چند سرور

hasanmomen68
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 11:31 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
من می خوام یه پروژه سایت دانشگاه رو انجام بدم
از قرار معلوم باید قسمت دانشجویی دو تا سرور و قسمت آموزش یه سرور اختصاصی دیگه داشته باشه
این در حالی که من تا الان کل پروژه رو توی یه پروژه ASPکار کردم هنوز هم اول راهه
می خواستم بدونم باید چه بلایی سرش بیارم؟آیا آموزش و دانشجویی هرکدوم یه پروژه جدا؟
مخصوصا اینکه بانکهاش چه جوری با هم هماهنگ میشه؟؟؟
ممنون می شم کمکم کنید
:گریه::گریه::گریه::گریه:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 12:23 عصر
بهترین راه این است که یک سرور را فقط به عنوان دیتابیس سرور در نظر بگیرید و بر روی آن فقط SQL Server نصب کنید، سپس برای هر یک از بخش ها یک سرور به عنوان Web Server نصب کنید و برنامه مورد نظر را بر روی آن نصب کنید. به این ترتیب دیتابیس ها همگی یک جا هستند و فشار کار هم بر روی چند کامپیوتر تقسیم می شود.

hasanmomen68
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 19:33 عصر
اگه اینطوری که شما می گید باشه
1- وقتی 1000 تا دانشجو باهم می رن انتخاب واحد بار روی سروری که بانک داره خیلی بالا میره و می خوابه؟!
2- اگه قرار باشه آموزش و استاد و کارکنان هم به این سرور اضاف شن کلا باید سایت رو تخته کرد!
سایت های دانشگاه آزاد با این همه دانشجو چرا نمی خوابه؟
مشهدو نگاه کنید 5 یا 6 تا سرور فقط واسه دانشجو داره!
پس یه راهی هست! چیست که می داند؟

aminghaderi
جمعه 05 خرداد 1391, 15:33 عصر
سایت های دانشگاه آزاد با این همه دانشجو چرا نمی خوابه؟
مشهدو نگاه کنید 5 یا 6 تا سرور فقط واسه دانشجو داره!
پس یه راهی هست! چیست که می داند؟

باسلام.
استاد بنده جناب کرامتی اینجا حضور دارند و بنده نباید پاسخ بدم و امیدوارم جسارت منو ندید بگیرند.
من هم آزاد مشهد بودم و اون کاری که اونها می کنند با کاری که شما می خوای انجام بدی فرق می کنه.(وسعت کاری)
من احساس می کنم پروژه شما ، صرفا درسی هست و جنبه تجاری نداره .
کاری که اونها انجام می دهند بعد کاریش خیلی بالا هست و کار یک نفر نیست (تا جایی که من یادمه یه تیم 12 تا 14 نفره داشتند از متخصصین نرم افزار ، شبکه ، سخت افزار) و برای مدیریت کانکشن هایی ورودی (درخواست ها به سرور) از توزیع برنامه بروی سرور ها به روش خود ماکروسافت استفاده می کردند و البته به کمک شبکه کردن سرور ها. (تا جایی که من اطلاع داشتم سال 88)
این پاسخ رو صرفا جهت باز شدن دید شما دادم والا جواب سوال شما نیست ، من نمی تونم جواب سوال شما رو بدم چون خودم همچین پروژه ای رو پیاده سازی نکردم و فقط گفتگو هایی با ایده دهندگانش که استادای دانشگاه بودن در این موضوع داشتم و کلیاتش همین بود که خدمتت گفتم.
به انگلیسی بروی موضوع توزیح نرم افزار بروی چند سرور تحقیق کنید.

hasanmomen68
جمعه 12 خرداد 1391, 09:19 صبح
حالا اگه اومد و خواستیم یه پروژه تجاری به قول شما درست کنیم
داشنجویی یه سرور و آموزش یه سرور از اونجایی که اینا بانکاش به هم ربط دارن چه کار می شه کرد؟که هماهنگ شن
آیا همون Replication نیست؟ با اون REplication که تو بانک هست فرق می کنه؟
سوال دیگه اینکه اگه یه پروژه ای بخوای طراحی کنی که هم به صورت شبکه محلی کار کنه و هم اینترنت چه باید کرد؟

TeacherMath
جمعه 12 خرداد 1391, 17:57 عصر
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B2%D8%B1%D8%B9%D9%87_%D8%B3%D8%B1%D9%88% D8%B1
http://www.webfarm.co.nz/