PDA

View Full Version : سوال: چگونه دیتابیس ممبرشیب را با پروژه یکی کنیم

bitcob589
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 13:10 عصر
با سلام
برای لاگین کردن کاربر و..... از کنترلهای دات نت استفاده می شود خود دات نت دیتابیس را به صورت خودکار درست می کند و به کنترلهای متصل می کند و یک دیتابیس دیگر دارم در sqlserver 2008 درست شده است چگونه دیتابیس دات نت را با دیتابیس که در sqlserver 2008 یکی کنیم ( به جای اینکه دو تا دیتابیس داشته باشیم یک دیتابیس داشته باشیم و دیتابیس دات نت را به sqlserver 2008 ببریم ) چگونه می شود چنین کاری را انجام داد

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 13:28 عصر
ابتدا از فولدر محل نصب دات نت (C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319) برنامه aspnet_regsql.exe را اجرا کنید و جداول مربوطه از طریق آن ساخته خواهد شد. سپس در Web.Config تان در بخش ConnectionStrings این تنظیمات را اضافه کنید:

<remove name="LocalSqlServer" />
<add name="LocalSqlServer" connectionString="مشخصات کانکشن استرینگ دیتابیس تان را در اینجا وارد کنید"/>

mohsen.nsb44
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 13:35 عصر
با سلام
برای لاگین کردن کاربر و..... از کنترلهای دات نت استفاده می شود خود دات نت دیتابیس را به صورت خودکار درست می کند و به کنترلهای متصل می کند و یک دیتابیس دیگر دارم در sqlserver 2008 درست شده است چگونه دیتابیس دات نت را با دیتابیس که در sqlserver 2008 یکی کنیم ( به جای اینکه دو تا دیتابیس داشته باشیم یک دیتابیس داشته باشیم و دیتابیس دات نت را به sqlserver 2008 ببریم ) چگونه می شود چنین کاری را انجام داد
دوست عزیز شما میتوانستید در همون دیتابیس خود asp جداولتان را ایجاد کنید و نیازی به ساخت یک دیتابیس دیگه نبود چون تو همون دیتابیس هم اطلاعات memebership رو داری و هم جداولی که مد نظرت بود رو ایجاد میکردی

saeed_sho
شنبه 06 خرداد 1391, 16:11 عصر
از این توی command prompt استفاده کن که sample اسم دیتابیسته
aspnet_regsql -S servername -E -d sample-A all

bitcob589
شنبه 06 خرداد 1391, 16:36 عصر
از این توی command prompt استفاده کن که sample اسم دیتابیسته
aspnet_regsql -S servername -E -d sample-A all

درباره این قسمت توضیح دهید مفهوم s -E-d sample-A all -S servername

-S servername -E -d sample-A all

saeed_sho
شنبه 06 خرداد 1391, 18:56 عصر
ببین دوست عزیز
برو به این مسیر start -> all programs -> microsoft visual studio 2010 -> visual studio tools ->command prompt ورژن ویژوال استودیوی من 2010 البته مال شما هم هرچی باشه فرقی نمیکنه مسیر همونه البته محض احتیاط روی command prompt رایت کلیک کن و run as administrator رو بزن که در مسیر c:\windows\system32 که پیش فرضه میاد بالا و یه بار cd.. رو بزن تا یه فولدر بره عقب (بعد از سی دی دوتا نقطه بزار) خب حالا اونی که توی پست قبلی گفتم رو بزن
-S بعد از یه فاصله جلوی این اس نام سرورت رو بنویس این سوئیچ به نام سرور اشاره میکنه (به هر کدوم از این بطور مثال -S ها سوئیچ میگن)
-E معنیش اینه که یوزر و پسورد نداری و اعتبارسنجی براساس اعتبارسنجی ویندوزه (اگه یوزر و پسورد داری اینو نذار و بجاش برای یوزرنیم -U و برای پسوردت هم از -P استفاده کن البته مقدار هر کدوم رو جلوی سوئیچش بزار)
-d اسم دیتابیسی که مال خودته و میخوای اون تیبل های ممبرشیپ و غیره بهش اضافه بشن اگه استفاده نکنی حودش توی دیتابیس پیش فرض یعنی aspnetdb ایجاد میکنه (در پست قبلی اسم دیتابیسی که من میخواستم تیبیل های ممبرشیپ و غیره بهش اضافه بشن sample بود)
-A که من مقدار all بهش دادم ماله اینه که میخوای کدوم تیبیل رو اضافه کنی که این all همه تیبل ها رو اضافاه میکنه بطور مثال m رو اگه بجای all بزنی فقط تیبل ممبرشیپ رو اضافه میکنه (برای هر جدول یه مقدار داره که میتونی بجای all هر چندتاشون رو که خواستی بذاری وباید بینشون یه علامت | بزاری)
نکته:اگه بخوای بعد از اضافه کردن این تیبل ها به جدول خودت اون جدول رو پاک کنی نمیتونی قبلش باید این جدول ها رو از دیتابیست حذف کنی برای این کار هر عبارتی که زده بودی رو دوباره بنویس اما با این تفاوت که بجای -A باید از سوئیچ -R استفاده کنی البته همون مقدارهایی که به -A دادی رو به -R هم بده ( این دو تا سوئیچ مخفف A = Add & R = Remove))
نکته آخر اگه میخوای مقدار همه سوئیچ ها و توضیحاتشون رو بدونی در command prompt این عبارت رو بزن تا راهنماییت کنه aspnet_regsql -? (الان بد نشون میده علامت های خط و سؤال مال بعد از aspnet_regsql هستن)
شرمنده طولانی شد :لبخند:
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
اگه سؤالی بود در خودمتم