PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت دیکشنری با استفاده از فایل .

Reza7392
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 15:15 عصر
با سلام.
من میخوام یه دیکشنری خیلی خیلی محدود و جزئی بنویسم به شکل زیر :
1. یه فایل تکست داریم که حاوی 20 کلمه .
2. این فایل تکست توسط یه لیست باکس نمایش داده میشود.

حالا سوالم اینجاست توی رویداد text Chang تکست باکسم چی بنویسم که وقتی مثلا حرف A رو زدم هرچی باaشروع میشه رو بیاره.اما طبق الگوریتم زیر(استفاده از شاخص یاindex) که مثلا من اسم ABED رو سرچ کردم.
87427

hosseinenayati_2009
جمعه 05 خرداد 1391, 02:21 صبح
سلام من فایل را بلد نیست ولی اگه به صورت بانک بخوایند بنویسید باید کدهای زیر را تو فرم لود بنویسی

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb");
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
OleDbDataReader dr;
cmd.CommandText = "select * from sender";
cmd.Connection = con;
dr = cmd.ExecuteReader();
while(dr.Read())
{
sendern.AutoCompleteCustomSource.Add( dr["sendern"].ToString());

}
dr.Close();

sendern یه تکست باکس است.
بعدا تو خصوصیات sendern گزینه AutoCompleteCustomSource را برابر CustomSource و گزینه AutoCompletemode را برابر با SuggestAppend قرار بده.

Beginner2013
جمعه 05 خرداد 1391, 09:01 صبح
سلام من فایل را بلد نیست ولی اگه به صورت بانک بخوایند بنویسید باید کدهای زیر را تو فرم لود بنویسی

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb");
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
OleDbDataReader dr;
cmd.CommandText = "select * from sender";
cmd.Connection = con;
dr = cmd.ExecuteReader();
while(dr.Read())
{
sendern.AutoCompleteCustomSource.Add( dr["sendern"].ToString());

}
dr.Close();

sendern یه تکست باکس است.
بعدا تو خصوصیات sendern گزینه AutoCompleteCustomSource را برابر CustomSource و گزینه AutoCompletemode را برابر با SuggestAppend قرار بده.

می تونید از کد دوستمون استفاده کنید،با این تفاوت که برای فایل متنی از کانکشن استرینگ زیر استفاده کنید.

این برای ذخیره شده به صورت Delimited Columns

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\txtFilesFolder\;Extended Properties="text;HDR=Yes;FMT=Delimited";

این هم برای Fixed Length Columns

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\txtFilesFolder\;Extended Properties="text;HDR=Yes;FMT=Fixed";

می تونید ابتدا کلمه هاتونو تو Access وارد کنید بعد تبدیل کنید به فایل متنی.
موفق باشید