PDA

View Full Version : ساختار کلی یک سایت(کدنویسی و فولدر بندی)

sanaz.dadkhah
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 16:31 عصر
سلام دوستان من قبلا asp.net کار میکردم ولی بنا به دلایلی باید طراحی یک سایت را با php انجام بدهم
دو تا سوال دارم اگه میشه لطفا جواب بدین.
1- توی asp من برای راحتی کار کل پروژه را فولدر بندیش میکردم از صفحات مدیریتی تا ....
این مشکلی در php پیش نمیاره یا قلق خاصی نداره
میخام بدونم قالب خاص برای اینکار هست
مثال
picture
css
js
player
و .....
2- ی سوال دیگه فرق اینکه کدها داخل html باشن یا جدا در چیه؟
میشه برای این کار ی توضیح کلی بدین بخدا موندم ی راهنمایی لطفا طریقه شروع

MMSHFE
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 18:46 عصر
1- مشکلی پیش نمیاد. میتونید هرجوری که صلاح میدونید پوشه ها رو تنظیم کنید. فقط موقع مسیردهی باید مسیر دقیق رسیدن به فایل رو مشخص کنید.
2- کدهای PHP و HTML معمولاً با هم و در کنار هم توی فایلهایی با پسوند php. قرار میگیرن و برای اجرای کدهای PHP باید حتماً پسوند فایل php. باشه اما میتونید کدهای PHP و HTML رو جدا از هم نگهداری کنید و با استفاده از موتورهای قالب مثل Smarty قالب HTML که طراحی میکنید رو با خروجی کدهای PHP پر کنید. مزیت این کار، کد تمیزتر و مرتب تر هست وگرنه تفاوت خاصی بین دو روش فوق نیست.
موفق باشید.

sanaz.dadkhah
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 19:28 عصر
مرسی از جوابتون
حالا ی سوال دیگه پیش میاد آنم اینکه اگه نخام کسی کدا را ببینه چیکار کنم؟؟
تو Asp.net سایتو پاپلیش میکردیم که dll میداد و سرعتم ی جورای بالا میرفت اینجا چیکار کنم؟؟

farhadfery
جمعه 05 خرداد 1391, 00:33 صبح
فکر کد کردن تو php بیا ئید بیرون. وقت طلف نکینید!
برای سرعت هم بستگی یه کدتون داره. کش هم مهم. سرورت هم مهمه.
اما می شه گفت سرعت php از asp بیشتر!!:چشمک:

MMSHFE
جمعه 05 خرداد 1391, 01:02 صبح
دوست عزیز، بطور کلی سیاست PHP روی مخفی کردن کد نیست و Open Source هست. برای همین هم بحث امنیت کد با روشهایی مثل بهم ریختن کد و... به اون شکلی که توی NET. مطرحه، اینجا رواج نداره. حالا اگه شما نمیخواین به این شکل عمل کنید، راههایی مثل کدگذاری با ionCube و... هست که بهرحال غیرقابل بازگشت نیست و قابل رمزگشایی هست. مگه اینکه سرور اختصاصی یا مجازی بگیرین و کدهاتون رو روی اون قرار بدین یا اینکه کنترل پانل سایت رو در اختیار مشتری نگذارین. موفق باشید.

رضا قربانی
جمعه 05 خرداد 1391, 12:25 عصر
مرسی از جوابتون
حالا ی سوال دیگه پیش میاد آنم اینکه اگه نخام کسی کدا را ببینه چیکار کنم؟؟
تو Asp.net سایتو پاپلیش میکردیم که dll میداد و سرعتم ی جورای بالا میرفت اینجا چیکار کنم؟؟
php یعنی آزاد .

....

Unique
جمعه 05 خرداد 1391, 14:53 عصر
همون dll ی که توی .net هست هم سه سوت میشه سورسش کرد ! هم به #C و هم به VB البته همونطور که میشه توی .net کد را Obfuscate کرد توی php هم میشه و روشهای زیادی هم برای کد کردن سورس هست.
ولی من توی این مدت که برنامه نویسی میکنم تا حالا نشده کار یک نفر دیگه را قبول کنم ادامه بدم یا پشتیبانی کنم ! دلیلشم اینه که از نو نوشتنش خیلی بهتر از ادامه دادن با منطق نویسنده اصلی هستش ! البته این نظر منه. میخوام نتیجه گیری کنم زیاد نگران کدتون نباشین چون 90% به درد شخص دیگه ای نمیخوره ! در ضمن کسی اگه واقعا دنبال کار حرفه ای باشه از کد بقیه گاز نمیزنه و کار خودش را میکنه ! سعی کنین در کنار کدنویسی خدمات هاستینگ را هم خودتون ارائه کنین تا یه جورایی کارفرما توی مشت خودتون باشه و اگه پشتیبانیتون خوب باشه و کارفرمای بد بهتون نخوره مشکلی نخواهید داشت ! کارفرمای بد هم بیخ ریش همون صاحابش حالا کد های ما را هم ببره ! در نهایت به جایی نمیرسه !