PDA

View Full Version : ارسال پیغام در شبکه به کاربران به صورت خصوصی

Microsoft.net
جمعه 23 آبان 1382, 12:55 عصر
من می خواستم بدونم کسی می دونه چه جوری می شه یه پیغام به یه نفر در شبکه فرستاد
البته من یه بانک اطلاعاتی درست کردم روی سروره که هر کی باید یوزر و پسوردشو بده حالا می خوام یه پیغام به یه نفر دیگه یوزرش توی بانکم هست بدم ولی نمی دونم چه جوری
Winsock یا ترید یا ... هر کی می دونه لطفا جواب بده

nematia
جمعه 23 آبان 1382, 15:04 عصر
نرم افزار NETCHAT رو بهت توصیه میکنم. خیلی کامل و سریع- بدون نیاز به اینترنت!

Microsoft.net
جمعه 23 آبان 1382, 15:41 عصر
مرد حسابی من میگم دارم برنامه می نویسم تو می گی نرم افزار netchat اگه بلد نیستی لطفا جواب نده

من دارم یه برنامه چت تحت شبکه می نویسم فقط می خوام بدونم چجوری یه متن رو میشه به یه کاربری که توی برنامه من با یه ای دی شناخته میشه بفرستم نه می دونم ای پی اون چیه و نه از کدوم کامپیوتر به سرور کتصل شده لطفا هر کی میدونه بگه ممنون می شم

Microsoft.net
جمعه 23 آبان 1382, 15:43 عصر
مرد حسابی من میگم دارم برنامه می نویسم تو می گی نرم افزار netchat اگه بلد نیستی لطفا جواب نده

من دارم یه برنامه چت تحت شبکه می نویسم فقط می خوام بدونم چجوری یه متن رو میشه به یه کاربری که توی برنامه من با یه ای دی شناخته میشه بفرستم نه می دونم ای پی اون چیه و نه از کدوم کامپیوتر به سرور کتصل شده لطفا هر کی میدونه بگه ممنون می شم

S.Azish
شنبه 24 آبان 1382, 00:30 صبح
دوست عزیز مطمئنآ آقای Nematia قصد کمک به شما رو داشتن که وقت گذاشتن و جواب دادن. این امکان داره کمی بی انصافی باشه که بهشون اینطور جواب بدید.

فرستادن یک پیغام در شبکه از طریق پروتوکلهای TCP یا UDP امکان پذیر هست که به هر حال یا به نام ماشین یا به IP دستگاه نیاز دارن. میتونید به هر ID یک IP یا نام ماشین رو اختصاص بدید. برای استفاده از این پروتکلها ار کنترل Winsock در VB استفاده کنید که MSDN توضیحات کاملی درباره نحوه استفادش داره.